modules/forum/post.tpl

Intrebare

20.10.2016 / 20:01

Nick: ladydi
Bucataras senzational
Bucataras din: 18.04.2015
Retete: 211
Scrie-i mesaj privat

 Buna seara,

 Desi sunt inscrisa pe acest site de mai bine de un an abia acum m-am hotarat sa devin mai activa   Am cautat un regulament, "intrebari frecvente" ceva de acest gen, dar nu am gasit... exista asa ceva? Nu as vrea sa fac vreo greseala din nestiinta. Si alta intrebare: cum se primesc bonetele, la un anumit numar de retete postate, sau cum?

Multumesc frumos si seara minunata!

Citeaza

21.10.2016 / 16:38

Nick: ladydi
Bucataras senzational
Bucataras din: 18.04.2015
Retete: 211
Scrie-i mesaj privat

 E cineva pe aici? :)

Citeaza

25.10.2016 / 08:43

Nick: mihaelar63
Bucataras Suprem
Bucataras din: 11.12.2009
Retete: 1926
Scrie-i mesaj privat

ladydi a spus:

 E cineva pe aici? :)

Asteptam sa ne impartasesti retete !!!Pentru inceput  te sfatuiesc sa-ti faci cat mai multi prieteni ..Automat iti vor intra postarile lor  pe peretele tau . La fel vor vizualiza automat postarile  tale .Urmareste cine are comenturi la retete . In general acestia sunt prezenti pe site . Caciulitele se dau  ca  urmare a activitatii desfasurate , asta in timp . Pentru fiecare reteta vei primi un punctaj in functie de complexitate , claritatea imaginilor , modul de expunere a retetei , comenturi , etc .  Cam la 1000 de puncte [ asta  inseamna  1-2 retete] vei primi un galben . Galbenii castigati ii poti folosi in camara Bucatarasilor de unde vei putea achizitiona diverse produse pentru bucatarie . Bine ai venit >:D< 

Citeaza

25.10.2016 / 09:54

Nick: ladydi
Bucataras senzational
Bucataras din: 18.04.2015
Retete: 211
Scrie-i mesaj privat

Saru-mana de raspuns si sfaturi.  Incepusem sa cred ca nu mai este nimeni pe aici :)

Citeaza

03.11.2016 / 13:16

Nick: ancutsa
Bucataras Chef
Bucataras din: 23.05.2016
Retete: 714
Scrie-i mesaj privat

 Buna,

Referitor la intrebarea Dianei, mai poti acumula galbeni si raspunzand la quiz-uri. Legat de punctele stranse pentru retetele postate, nu stiu care este regula exact, nici eu nu am gasit un regulament oficial, dar eu cand am introdus 8 retete am primit aproape 2000 de puncte, adica 2 galbeni, desi eu la toate retetele mele pun poze explict de la toate etapele, raspund la comentariile primite, iar altii care au introdus doua retete au primit si cate 8-9000 de puncte. Deci pana nu vedem un regulament oficial, pe acest site, nu-ti ramane decat sa postezi retete si sa vezi cate puncte strangi.

O zi frumoasa!

Anca

Citeaza

03.11.2016 / 21:17

Nick: ladydi
Bucataras senzational
Bucataras din: 18.04.2015
Retete: 211
Scrie-i mesaj privat

ancutsa a spus:

 Buna, Referitor la intrebarea Dianei, mai poti acumula galbeni si raspunzand la quiz-uri. Legat de punctele stranse pentru retetele postate, nu stiu care este regula exact, nici eu nu am gasit un regulament oficial, dar eu cand am introdus 8 retete am primit aproape 2000 de puncte, adica 2 galbeni, desi eu la toate retetele mele pun poze explict de la toate etapele, raspund la comentariile primite, iar altii care au introdus doua retete au primit si cate 8-9000 de puncte. Deci pana nu vedem un regulament oficial, pe acest site, nu-ti ramane decat sa postezi retete si sa vezi cate puncte strangi. O zi frumoasa! Anca

 Multumesc de raspuns. Dar tot nu am inteles ce fac cu punctele??? :)

Citeaza

03.11.2016 / 21:18

Nick: ladydi
Bucataras senzational
Bucataras din: 18.04.2015
Retete: 211
Scrie-i mesaj privat

 Aaa... :) Cred ca am inteles,  :) punctele ma ajuta sa acumulez galbeni... :)

Citeaza

04.11.2016 / 00:08

Nick: mihaelar63
Bucataras Suprem
Bucataras din: 11.12.2009
Retete: 1926
Scrie-i mesaj privat

ancutsa a spus:

 Buna, Referitor la intrebarea Dianei, mai poti acumula galbeni si raspunzand la quiz-uri. Legat de punctele stranse pentru retetele postate, nu stiu care este regula exact, nici eu nu am gasit un regulament oficial, dar eu cand am introdus 8 retete am primit aproape 2000 de puncte, adica 2 galbeni, desi eu la toate retetele mele pun poze explict de la toate etapele, raspund la comentariile primite, iar altii care au introdus doua retete au primit si cate 8-9000 de puncte. Deci pana nu vedem un regulament oficial, pe acest site, nu-ti ramane decat sa postezi retete si sa vezi cate puncte strangi. O zi frumoasa! Anca

Anca , primesti punctaj mai mare daca reteta are sigla ,, Garantat Bucataras ''. La fel si daca este aleasa ca reteta zilei . Conteaza parca si numarul de vizualizari sau like-uri .>:D< Undeva in arhiva exista acestea .Ar trebui sa  intrebi direct pe Bucataras sa te lamureasca .

Citeaza

06.12.2016 / 15:13

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

 Diana, in primul rand iti multumim ca ai ales comunitatea noastra vesela. 

Mihaela ti-a sarit in ajutor, motiv pentru care ii multumim.

O reteta inscrisa in acest site culinar trebuie sa apartina utilizatorului, atat in continut, cat si in pozele care insotesc reteta.

Retetele primesc puncte, in functie de urmatoarele:

- complexitatea modului de preparare care variaza de la gradul usor la greu.

- pozele trebuie sa fie cat mai clare, cat mai elocvente, primesc puncte in plus retetele care sunt insotite de pozele pe etape.

- reteta trebuie sa fie scrisa corect, atat compozitional, cat si gramatical, explicata clar, sa fie insotitita de ponturi, etc.

Punctele acumulate in intervalul unei saptamani, ca urmare a retetelor postate, se transforma in galbeni care se acumuleaza in "pusculita" fiecarui utilizator.

De asemenea, se acorda puncte in functie de activitatea utilizatorului pe site, cat si in cadrul concursului Raspunzi&castigi, disponibil in panoul din partea stanga, a paginii de utilizator, sub celelalte optiuni.

Galbenii stransi de fiecare utilizator se pot folosi in Camara Bucataras, de unde se pot achizitiona produse disponibile acolo.

In momentul in care se efectueaza o comanda, in limita galbenilor de care dispune fiecare utilizator, aceasta se inregistreaza, iar in momentul expedierii produsului/produselor, utilizatorul va primi o notificare printr-un mesaj privat. 

*Asigura-te ca ai inregistrat corect datele de contact, inclusiv numarul de telefon.

Galbenii utilizati se vor scadea automat in momentul efectuarii comenzii. 

Per ansamblu, rasplatim activitatea fiecarui utilizator si iti multumim din nou ca ai ales comunitatea noastra!

Acest mesaj a fost modificat de Bucataras
Ultima editare: 06.12.2016 15:14:43

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
SUNTEM CEI MAI VESELI ȘI ACTIVI BUCATARAȘI
Felicitări!Un email de confirmare a fost trimis pe adresa ta.
Pentru a-ți valida contul, te rugăm sa dai click pe acest link.
Eroare!
Vă rugăm verificați datele introduse și reincercati!
Atentie!
Trebuie să acceptați opțiunile privind protecția datelor.
Atentie!
Aceasta adresa de email este deja in baza noastra de date.

Abonează-te la newsletter și intră în gașca noastră!

Sunt de acord ca datele mele personale să fie stocate și folosite pentru a primi noutăți și oferte comerciale.
Vă asigurăm că informațiile dumneavoastră vor fi păstrate în siguranță și în orice moment vă puteți schimba opinia făcând click pe link-ul de dezabonare din subsolul oricărui e-mail pe care îl primiți de la noi.
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Reteta de ciorba de loboda cu stevie

pe 17.03 la 09:15

Reteta de aperitiv crocant cu sunca si cascaval

pe 16.03 la 09:59

Reteta de snitel crispy, din pulpa de porc, in pesmet

de vasimur 4

pe 15.03 la 18:34

Reteta de placinte cu feta, spanac si marar

de laura_n 7

pe 15.03 la 17:42

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

1812 puncte

vasimur

1374 puncte

Ksenya

1145 puncte

RODIMUR

1117 puncte

gaby_duceag

1000 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]