modules/forum/post.tpl

La piciorul porcului - un bucatar genial

18.02.2011 / 16:10

Nick: astriduta
Bucataras incepator
Bucataras din: 17.02.2011
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Am descoperit un loc unde am mancat niste chestii exceptionale. Un restaurant super haios si super "gustos" daca pot sa spun asa. Este micut, noi am fost la o onomastica, dar mergesi pentru o nunta mica sau"un botez, pomana sau divort" ca sa ii citez chair pe ei. 

E in Bucuresti, pe la Piata Muncii si se numeste La piciorul porcului. Au un Meniu porcesc, dar si unul antiporc (vita si fiul, oratanii, etc.....) si meniu special pentru copii. Merita citita si prezentarea mancarurilor de pe site www.lapiciorulporcului.ro,ca iti ploua in gura la simpla lectura 

Am mancat rasol de porc in bere neagra servit cu hrean, muschi de vita la gratar cu rozmarin si branza la  tigaie. La tura urmatoare vreau sa incerc altceva, ca mi-a ramas gandul la ceva cu ciolan si o placinta de casa.


Citeaza

18.02.2011 / 19:40

Nick: elena1988
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.10.2010
Retete: 135
Scrie-i mesaj privat

astriduta a spus:

 Am descoperit un loc unde am mancat niste chestii exceptionale. Un restaurant super haios si super "gustos" daca pot sa spun asa. Este micut, noi am fost la o onomastica, dar mergesi pentru o nunta mica sau"un botez, pomana sau divort" ca sa ii citez chair pe ei.  E in Bucuresti, pe la Piata Muncii si se numeste La piciorul porcului. Au un Meniu porcesc, dar si unul antiporc (vita si fiul, oratanii, etc.....) si meniu special pentru copii. Merita citita si prezentarea mancarurilor de pe site www.lapiciorulporcului.ro,ca iti ploua in gura la simpla lectura  Am mancat rasol de porc in bere neagra servit cu hrean, muschi de vita la gratar cu rozmarin si branza la  tigaie. La tura urmatoare vreau sa incerc altceva, ca mi-a ramas gandul la ceva cu ciolan si o placinta de casa.

stiu restaurantul acela, noi cand mergem sa bagam benzina la masina vedem si restaurantul acela, nu am intrat pana acuma in el, pe dinafara nu arata cine stie cedar conteaza sa aibe papa bun

Citeaza

11.05.2011 / 20:03

Nick: astriduta
Bucataras incepator
Bucataras din: 17.02.2011
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Hei Elena, ai fost? Ai mancat, ai incercat?

Mai nou eu sunt fan genunchi de porc la cuptor pe pat de varza calita....Vezi aici descriereahttp://www.lapiciorulporcului.ro/porcesc.html

Citeaza

12.05.2011 / 12:56

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Multumum Elena de informatii, am trecut si eu pe langa el odata insa nu m-am riscat sa intru. E bine ca un bucataras a fost multumit, poate am sa incerc si eu

Citeaza

12.05.2011 / 21:59

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 652
Scrie-i mesaj privat

 http://www.bucataras.ro/restaurante/bucuresti/la-piciorul-porcului-548/ scrie si aici te rog, poate ai si o poza de acolo

Citeaza

03.12.2011 / 03:38

Nick: irina_v
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.10.2011
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

astriduta eu mi-am propus sa incerc data viitoare genunchiul de porc pe pat de varza. am fost weekendul trecut la Piciorul Porcului cu niste prieteni si cineva isi alesese genunchiul care arata si mirosea divin. eu am testat rasolul in bere beagra, delicios mmmm

ai dreptate, meniul este foarte tare

n-as fi crezut vreodata ca  o  Ciorba de fasole cu costita  afumata si ciolan sa mi se para asa amuzanta: "Autentic românească, ea reprezintă pentru români exact ce e brînza pentru francezi, oaia pentru mongoli, Colt-ul pentru americani şi femeia gonflabilă pentru flota italiană!" )

pt necredinciosi dovada: http://www.lapiciorulporcului.ro/porcesc.html

Acest mesaj a fost modificat de irina_v
Ultima editare: 03.12.2011 03:39:57

Citeaza

07.08.2022 / 01:50

Nick: killersmile
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.08.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

astriduta a spus:

 Am descoperit un loc unde am mancat niste chestii exceptionale. Un restaurant super haios si super "gustos" daca pot sa spun asa. Este micut, noi am fost la o onomastica, dar mergesi pentru o nunta mica sau"un botez, pomana sau divort" ca sa ii citez chair pe ei.  E in Bucuresti, pe la Piata Muncii si se numeste La piciorul porcului. Au un Meniu porcesc, dar si unul antiporc (vita si fiul, oratanii, etc.....) si meniu special pentru copii. Merita citita si prezentarea mancarurilor de pe site www.lapiciorulporcului.ro,ca iti ploua in gura la simpla lectura  Am mancat rasol de porc in bere neagra servit cu hrean, muschi de vita la gratar cu rozmarin si branza la  tigaie. La tura urmatoare vreau sa incerc altceva, ca mi-a ramas gandul la ceva cu ciolan si o placinta de casa.

 Interesting site i love it keep posting more!  kitchen ideas

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4384 puncte

laura_n

2312 puncte

Rocsi

1691 puncte

bucatarasa

1554 puncte

Caty

1318 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]