modules/forum/post.tpl

Ce diete ai folosit cu rezultate bune?

18.02.2011 / 15:18

Nick: MIUTA
Bucataras incepator
Bucataras din: 11.01.2010
Retete: 248
Scrie-i mesaj privat

RuxyRux a spus:

Nu recomand nimanui pastila de slabit...am doua prietene care au intrat in depresie grava de la ele...plus insomnii si alte stari de rau...cea mai buna dieta este de fapt un regim echilibrat si  sanatos de viata... 

 Ruxy sunt de acord cu tine,eu nu le recomand nimaniu,stiam ca nu sunt sanatoase de la inceput si mi-am asumat riscul.Vreau sa spun ca am inceput de multe ori o cura de slabire si niciodata nu am depasit 3 zile,recunosc sunt slaba din punctul asta de vedere.Ma tenteaza dulciurile,nu ma pot abtine.Sa spun ceva,va dau voie sa radeti de mine nu ma supar,eram la o cura de slabire,eram sigura ca de data asta o sa fiu puternica,eram in ziua 2 si i-am servit pe baietii mei cu mancare iar eu m-am retras in biblioteca sa nu ma uit la ei ce mananca si eu mi-am luat meniul meu de regim cu mine.Mi-am mancat mancarea mea si dupa cateva minute am inceput sa plang cat de nefericita sunt si ce nedreapta e viata cu femeile.Imi era pofta de ce mancau baietii.In schimb cu pastilele de slabit nu imi era pofta de nimic.Dar repet din nou nu sunt bune,sigur iti afecteaza sanatatea.Stiu ca orice fel de pastila chiar daca ajuta sa te vindeci de vreo afectiune si dauneaza in acelasi timp 10%.Eu va doresc sa fiti frumoase,sanatoase si fericite intr-un mod cat mai natural posibil!

Citeaza

18.02.2011 / 22:09

Nick: RuxyRux
Bucataras Suprem
Bucataras din: 10.11.2010
Retete: 1296
Scrie-i mesaj privat

Offf draga mea Miuta cine sa rada de asa ceva....Doamne Fereste pe toata lumea...e greu stiu dar te rog sa ai mareee grija si te sfatuiesc din toata inima sa nu le mai iei...te rog chiar...am auzit asa multe lucruri rele cu ele...te imbratisez! 

Citeaza

26.02.2011 / 14:18

Nick: sufletista
Bucataras Suprem
Bucataras din: 17.08.2010
Retete: 1549
Scrie-i mesaj privat

asa ceva nu este de ras

Citeaza

28.02.2011 / 00:02

Nick: alinutzika
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.02.2011
Retete: 246
Scrie-i mesaj privat

Si eu am reusit sa slabesc cu pastile, desi stiu ca nu sunt bune pe propria mea piele....dar eram disperata sa slabesc repede, pt ca nu am fost grasuta nicioadata, dar dupa nastere luasem 10 kg in plus si aveam o pofta nebuna de orice mancare.

Bineinteles ca m-am ingrasat inapoi, de fapt, asa e cu pastilele, dar as vrea acum sa incerc dieta Montignac, cu care cumnata mea a slabit in 6 saptamani 10 kg.

Citeaza

28.02.2011 / 17:35

Nick: LUK
Bucataras incepator
Bucataras din: 28.11.2010
Retete: 223
Scrie-i mesaj privat

alinutzika a spus:

Si eu am reusit sa slabesc cu pastile, desi stiu ca nu sunt bune pe propria mea piele....dar eram disperata sa slabesc repede, pt ca nu am fost grasuta nicioadata, dar dupa nastere luasem 10 kg in plus si aveam o pofta nebuna de orice mancare. Bineinteles ca m-am ingrasat inapoi, de fapt, asa e cu pastilele, dar as vrea acum sa incerc dieta Montignac, cu care cumnata mea a slabit in 6 saptamani 10 kg.

hmm.sa ne spui daca a functionat..ca e tare greu sa dai jos kg..

Citeaza

28.02.2011 / 22:44

Nick: RuxyRux
Bucataras Suprem
Bucataras din: 10.11.2010
Retete: 1296
Scrie-i mesaj privat

Vreau sa va ofer o reteta care mie mi-a schimbat complet metabolismul de atunci sunt ceva ani nu ma mai ingras ...am slabit atunci 8 kg...in trei saptamani...a avut efect de dezintoxicare...si mi-a dat o energie extraordinara...e o cura cam grea...dar cu vointa slabesti enorm...

prima saptamana este mai grea...are efect clar de dezintoxicare dar dupa...incep sa se simta efectele

In prima saptamana:
O zi grau, Bulgur zdrobit, pus o ora in apa, scurs si servit ca atare....asta se mananca toata ziua...la discretie.
O zi orez fiert, fara sare...de asemenea cat se poate manca toata ziua.
A doua saptamana...cam asa...intre trei si cinci zile, fiecare in functie de cat are nevoie mai mult sau mai putin sa slabeasca ...salate de varza dulce telina morcovi...la discretie, cu 1 painica de tarate, iar peste doua ore de la masa de salata, un singur tip de fruct...daca mananci mar...asta vei servi toata ziua...mere!!!
Urmatoarele 3-5 zile...supe pasate crema de legume...se continua si cu ce era in saptamana trecuta, salatele si fructele...
Urmatoarele 3-5 zile...ghiveci de legume la cuptor, mancare de legume...se continua si cu ce s-a lasat in urma...supe...salate si fructe
Se reintra treptat in regim normal...insa usor...cu gratar fiert cuptor...de pui....inca 3-5 zile...dupa fiecare revine la normal...dar tot usor...cine vrea sa se pastreze apoi la greutatea obtinuta...are totusi grija si nu da iama in mancare
 

Citeaza

01.03.2011 / 12:53

Nick: LUK
Bucataras incepator
Bucataras din: 28.11.2010
Retete: 223
Scrie-i mesaj privat

oau Ruxy..ai avut vointa nu gluma..eu cred ca as fi fost tot lesinata de foame...as fi ajuns sa mananc papica fetitei..esti ambitioasa..felicitari!

Citeaza

01.03.2011 / 17:21

Nick: sufletista
Bucataras Suprem
Bucataras din: 17.08.2010
Retete: 1549
Scrie-i mesaj privat

RuxyRux a spus:

Vreau sa va ofer o reteta care mie mi-a schimbat complet metabolismul de atunci sunt ceva ani nu ma mai ingras ...am slabit atunci 8 kg...in trei saptamani...a avut efect de dezintoxicare...si mi-a dat o energie extraordinara...e o cura cam grea...dar cu vointa slabesti enorm... prima saptamana este mai grea...are efect clar de dezintoxicare dar dupa...incep sa se simta efectele In prima saptamana: O zi grau, Bulgur zdrobit, pus o ora in apa, scurs si servit ca atare....asta se mananca toata ziua...la discretie. O zi orez fiert, fara sare...de asemenea cat se poate manca toata ziua. A doua saptamana...cam asa...intre trei si cinci zile, fiecare in functie de cat are nevoie mai mult sau mai putin sa slabeasca ...salate de varza dulce telina morcovi...la discretie, cu 1 painica de tarate, iar peste doua ore de la masa de salata, un singur tip de fruct...daca mananci mar...asta vei servi toata ziua...mere!!! Urmatoarele 3-5 zile...supe pasate crema de legume...se continua si cu ce era in saptamana trecuta, salatele si fructele... Urmatoarele 3-5 zile...ghiveci de legume la cuptor, mancare de legume...se continua si cu ce s-a lasat in urma...supe...salate si fructe Se reintra treptat in regim normal...insa usor...cu gratar fiert cuptor...de pui....inca 3-5 zile...dupa fiecare revine la normal...dar tot usor...cine vrea sa se pastreze apoi la greutatea obtinuta...are totusi grija si nu da iama in mancare  

ai avut voina nu gluma,eu nu cred ca rezist

Citeaza

05.03.2011 / 00:39

Nick: MIUTA
Bucataras incepator
Bucataras din: 11.01.2010
Retete: 248
Scrie-i mesaj privat

RuxyRux a spus:

Vreau sa va ofer o reteta care mie mi-a schimbat complet metabolismul de atunci sunt ceva ani nu ma mai ingras ...am slabit atunci 8 kg...in trei saptamani...a avut efect de dezintoxicare...si mi-a dat o energie extraordinara...e o cura cam grea...dar cu vointa slabesti enorm... prima saptamana este mai grea...are efect clar de dezintoxicare dar dupa...incep sa se simta efectele In prima saptamana: O zi grau, Bulgur zdrobit, pus o ora in apa, scurs si servit ca atare....asta se mananca toata ziua...la discretie. O zi orez fiert, fara sare...de asemenea cat se poate manca toata ziua. A doua saptamana...cam asa...intre trei si cinci zile, fiecare in functie de cat are nevoie mai mult sau mai putin sa slabeasca ...salate de varza dulce telina morcovi...la discretie, cu 1 painica de tarate, iar peste doua ore de la masa de salata, un singur tip de fruct...daca mananci mar...asta vei servi toata ziua...mere!!! Urmatoarele 3-5 zile...supe pasate crema de legume...se continua si cu ce era in saptamana trecuta, salatele si fructele... Urmatoarele 3-5 zile...ghiveci de legume la cuptor, mancare de legume...se continua si cu ce s-a lasat in urma...supe...salate si fructe Se reintra treptat in regim normal...insa usor...cu gratar fiert cuptor...de pui....inca 3-5 zile...dupa fiecare revine la normal...dar tot usor...cine vrea sa se pastreze apoi la greutatea obtinuta...are totusi grija si nu da iama in mancare  

 Mi-am copiat reteta ta si vreau sa o incerc de Luni.Niciodata nu am reusit sa tin o cura de slabire mai mult de 3 zile.Va povestesc peste o saptamana ce am reusit sa fac.Oricum pana Luni daca gasesc o cura mai usoara o schimb.Una in care am voie sa mananc orice si sa slabesc frumos

Acest mesaj a fost modificat de MIUTA
Ultima editare: 05.03.2011 00:40:30

Citeaza

05.03.2011 / 18:38

Nick: Dya
Bucataras senzational
Bucataras din: 25.10.2010
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

Singura metoda de a slabi este sportul,,, care iti si modeleaza corpul si nu lasa sa atarne pielea In rest, orice retinere de la o alimentatie normala, nu face decat sa dauneze organismul (si efectele nu se vad imediat,,, in majoritatea cazurilor,,,  vor aparea mai tarziu cand nu veti sti de unde se trage)

Acest mesaj a fost modificat de Dya
Ultima editare: 05.03.2011 18:39:12

Citeaza

05.03.2011 / 18:48

Nick: RuxyRux
Bucataras Suprem
Bucataras din: 10.11.2010
Retete: 1296
Scrie-i mesaj privat

MIUTA a spus:

 Mi-am copiat reteta ta si vreau sa o incerc de Luni.Niciodata nu am reusit sa tin o cura de slabire mai mult de 3 zile.Va povestesc peste o saptamana ce am reusit sa fac.Oricum pana Luni daca gasesc o cura mai usoara o schimb.Una in care am voie sa mananc orice si sa slabesc frumos

Pentru mine nu s-a vrut a fi o cura de slabire ci una de detoxifiere...iar efectele au fost excelente... eu chiar nu sunt adepta curelor de slabire...sunt pentru un regim echilibrat de viata....din toate punctele de vedere...Miuta sper sa reusesti ceea ce ti-ai propus...

Acest mesaj a fost modificat de RuxyRux
Ultima editare: 05.03.2011 18:48:55

Citeaza

09.03.2011 / 14:42

Nick: ana
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.01.2010
Retete: 139
Scrie-i mesaj privat

Eu am tinut o dieta care a dat rezultate excelente.M-am bazat pe maximum de 700 de calorii mancate intr-o zi ,ma puteam juca cu mici pofte(mai rar ce-i drept)cantaream si verificam orice aliment.Am cautat sa pap alimente cat mai sarace in calorii .La inceput am evitat sarea si a avut un efect wow in combinatie cu cura,apoi am introdus-o treptat .Mai concret din noiembrie pana la sf lui februarie am slabit 30 de kg.Si mult sport !

Acest mesaj a fost modificat de ana
Ultima editare: 09.03.2011 14:45:32

Citeaza

10.03.2011 / 00:35

Nick: nadina73
Bucataras talentat
Bucataras din: 19.02.2010
Retete: 746
Scrie-i mesaj privat

 Ana ma uimesti felicitari din tot sufletuai avut ambitie nu glumapoate ne spui si nou reteta ta mai exact,sau cum ai procedat?am inteles ai cantarit................ma rog dar ,asa o ideie ..................pup si felicitari30 kg in 4 luni ,esti de invidiat sincer FELICITARI

Citeaza

10.03.2011 / 10:59

Nick: Criss
Bucataras Chef
Bucataras din: 13.07.2010
Retete: 544
Scrie-i mesaj privat

Waw, foarte tare! Ma intereseaza si pe mine o astfel de dieta. Nu vreau sa slabesc atat de mult, nici nu e nevoie decat de vreo 10 kg.

Citeaza

10.03.2011 / 12:13

Nick: ana
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.01.2010
Retete: 139
Scrie-i mesaj privat

Fetelor multumesc !O sa pun in mare cam ce mancam intr-o zi ,2....

Incep ziua cu o cafea fara zahar ,pe la 10 mancam 1 ou fiert cu cateva felute de castravete ,la pranz cam 80-100 gr de carne(nu avea imp decare,chiar si de porc dar slaba sa fie) fiarta sau gratar cu o salata de castraveti (ceapa,asezonata cu otet sau zeama de lamaie,la inceput foloseam numai zeama de lamaie ,dar ma saturasem,apoi am schimbat cu otet,fara ulei).

Ultima masa consta in salata de sfecla rosie,sau salata de alte legume.Dar la mine asta a predominat salata de castraveti si cea de sfecla rosie.Intre mese binenteles ca mi se facea foame la inceput ,beam ceai sau apa .Apa nu prea o agream ,dar imi faceam ceai de soc cu lamaie .Am incercat si ceaiul verde ,dar nu l-am suportat.Ocazional imi mai faceam o cafea dupa-amiaza.La 2-3 zile consumam si un mar sau portocala.

De evitat branza grasa,cascavalul ...dar nu chiar de tot,am mai gustarit.

Mai mancam dimineata tot ou ,la pranz iaurt si seara friptura.

Am evitat sa combin cartof(cartof defapt n-am mancat deloc pt ca are multe calorii)cu carne ,orez cu carne,sau paine cu carne.

Importanta este vointa .

Acest mesaj a fost modificat de ana
Ultima editare: 10.03.2011 12:15:58

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Celebra Pavlova cu crema si capsuni, un desert rafinat si elegant

de laura_n 7

ieri la 18:55

Paste cu sos Gorgonzola și mușchi de vită

ieri la 10:49

Musaca de dovlecei, o reteta usoara si sanatoasa pentru intreaga familie

de Miha 9

pe 22.04 la 19:58

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4384 puncte

laura_n

2312 puncte

Rocsi

1691 puncte

bucatarasa

1554 puncte

Caty

1318 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]