modules/forum/post.tpl

Am nevoie de un sfat si ajutor in acelasi timp, unde sa-mi petrec concediul anul acesta?

13.07.2012 / 20:36

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Dat fiind faptul ca in decembrie voi fi nasica de botez pentru prima oara sunt foarte emotionata si in acelasi timp nu stiu unde sa merg in concediu pentru ca bugetul e cam restrans. Poate ma ajutati cu un sfat. La noi pe litoral este foarte aglomerat si servicile lasa de dorit, la bulgari nu vreau sa merg, la Greci ma cam costa si nu cred ca as rezista sa ma limitez la mai putine zile avand in vedere ca bat atata drum pana acolo si costa si drumul. Poate sa merg intr-o zona de munte??? dar altceva in afara de Sinaia, Brasov, Predeal. Si fara Sibiu, Bucovina ca tocmai am fost si pe acolo in drum catre Maramures. Ce parere aveti despre Ranca? a mai evoluat referitor la drumuri si case in constructii, traseul Transalpina, am mai vazut ceva interesat legat de Pastravaria Albota. Cei care ati fost pe acolo sau aveti idei despre alte locuri v-as fi recunoascatoare. Va multumesc si astept pareri 

Citeaza

13.07.2012 / 23:01

Nick: privatelaura
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 25.05.2012
Retete: 525
Scrie-i mesaj privat

 Susu, depinde si de bugetul pe care il ai. Intr-adevar, afara este rasplatit efortul financiar, dar si aici este destul de costisitor, avand in vedere drumurile, cazarea si serviciile. Spun asta din experienta si pt ca orice serviciu bun se plateste pe masura.

Daca vrei sa te orientezi spre Parang, Ranca, iti recomand cu multa caldura. Este fascinant traseul, nu vei regreta.

Poti alege si Bucovina, o zona superba, dar destul de scumpa.

Citeaza

13.07.2012 / 23:02

Nick: privatelaura
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 25.05.2012
Retete: 525
Scrie-i mesaj privat

 Si sa iti traiasca finuta sau finut, depinde ce va fi ;)

Citeaza

14.07.2012 / 00:01

Nick: mihaelar63
Bucataras Suprem
Bucataras din: 11.12.2009
Retete: 1926
Scrie-i mesaj privat

 E un sentiment atat de frumos sa fii nasica de botez . 

In legatura cu Ranca , as opta pentru ca-ti este mai aproape .

 Eu iti spun ce gasesti in apropierea mea .

- o pensiune draguta pe valea Ariesului 50-70 Km de Turda . Pe traseu o salba de 4-5  manastiri incantatoare .

-In drum Turda cu salina , muzeul , castrul roman .

- Cheile Turzii 

 Am o colega care merge la ceva pensiune pe valea Ariesului , Am sa interesez si te anunt la care .

Citeaza

14.07.2012 / 21:59

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Fetelor multumesc pentru recomandari. Mihaela astept si numele pensiunii. Astept si alte pareri. Oricum cred ca vom merge cate o zi doua intr-un loc si ne mutam "cortul" ca sa nu ne plictisim

Citeaza

16.07.2012 / 22:37

Nick: Zamfira
Bucataras senzational
Bucataras din: 20.03.2012
Retete: 375
Scrie-i mesaj privat

 AUSTRIA!!!! TIROL DE SUD; TIROL DE VEST; SALZBURG; MONDSEE; WOLFGANGSEE.

Chiar merita!!!! Drumurile, peisajul, aerul curat, cazare/pret super avantajos!!!!

Citeaza

17.07.2012 / 13:45

Nick: mihaelar63
Bucataras Suprem
Bucataras din: 11.12.2009
Retete: 1926
Scrie-i mesaj privat

susu a spus:

Fetelor multumesc pentru recomandari. Mihaela astept si numele pensiunii. Astept si alte pareri. Oricum cred ca vom merge cate o zi doua intr-un loc si ne mutam "cortul" ca sa nu ne plictisim

  Colega mea merge la pensiunea Craiul din Vidra .

 Daca vii in august  lasa-mi un mesaj .

http://www.pensiuneacraiul.ro/

 Imi pare foarte Ok , inclusiv locurile de vizitat .

Acest mesaj a fost modificat de mihaelar63
Ultima editare: 17.07.2012 13:49:46

Citeaza

17.07.2012 / 14:46

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Multumesc Mihaela pentru tot, esti un om deosebit. Am concediu ultima saptamana din august si prima din septembrie si inca una  la inceputul lui octombrie. Cred ca de data asta vacanta va fi neplanuita, vom pleca asa pur si simplu, fara agenda dupa noi. Pana la urma gasesti cazare peste tot si la noi si in afara. Om vedea unde mergem. Depinde de buget, daca nu eram cu botezul nu era bai insa asa tre sa ne restragem putin.

Citeaza

03.08.2012 / 16:19

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Cred ca am finalizat traseul: Transalpina cu cazare in ranca o noapte/Gura Raului/Cheile Cibinului cu Complexul cu acelasi nume/ Paltinis/Biserica Cisnadie/Sibiu/Ocna Sibiului cu bai cateva zile/Complexul, Pastravaria Albota/ Manastirea Carta/Valea Arpaselului/Culoar Rucar Bran, Cheile Dambovicioarei

Citeaza

03.08.2012 / 17:04

Nick: privatelaura
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 25.05.2012
Retete: 525
Scrie-i mesaj privat

 Super traseul si iti urez sa profiti din plin de plimbare, sa ai vreme buna si sa te bucuri de frumusetile din zona :)

Citeaza

05.08.2012 / 19:06

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 625
Scrie-i mesaj privat

 foarte pitoresc. concediu placut!

Citeaza

06.08.2012 / 14:01

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Mihaela imi place pensiunea si obiectivele, pe acolo vroiam si eu sa ajung, e chiar mai frumos, Mtii Apuseni, etc insa e prea departe si prea multe de vazut asa ca ramane ceva mai scurt sa nu ne obosim mai ales ca merg cu cumnata mea care este bolnava si a ramas sa mergem pe traseul asta si de stat mai mult poate in Sibiu, insa pensiunea asta ramane pe lista daca ajung pe acolo

Citeaza

17.09.2012 / 12:11

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Am revenit din concediu si asa cum am promis cu detalii aici: http://www.bucataras.ro/articole/traseu-de-munte-in-anul-acesta-36138.html

Citeaza

07.08.2022 / 01:46

Nick: killersmile
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.08.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

susu a spus:

Dat fiind faptul ca in decembrie voi fi nasica de botez pentru prima oara sunt foarte emotionata si in acelasi timp nu stiu unde sa merg in concediu pentru ca bugetul e cam restrans. Poate ma ajutati cu un sfat. La noi pe litoral este foarte aglomerat si servicile lasa de dorit, la bulgari nu vreau sa merg, la Greci ma cam costa si nu cred ca as rezista sa ma limitez la mai putine zile avand in vedere ca bat atata drum pana acolo si costa si drumul. Poate sa merg intr-o zona de munte??? dar altceva in afara de Sinaia, Brasov, Predeal. Si fara Sibiu, Bucovina ca tocmai am fost si pe acolo in drum catre Maramures. Ce parere aveti despre Ranca? a mai evoluat referitor la drumuri si case in constructii, traseul Transalpina, am mai vazut ceva interesat legat de Pastravaria Albota. Cei care ati fost pe acolo sau aveti idei despre alte locuri v-as fi recunoascatoare. Va multumesc si astept pareri 

 Interesting site i love it keep posting more!  kitchen renovation cost

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
SUNTEM CEI MAI VESELI ȘI ACTIVI BUCATARAȘI
Felicitări!Un email de confirmare a fost trimis pe adresa ta.
Pentru a-ți valida contul, te rugăm sa dai click pe acest link.
Eroare!
Vă rugăm verificați datele introduse și reincercati!
Atentie!
Trebuie să acceptați opțiunile privind protecția datelor.
Atentie!
Aceasta adresa de email este deja in baza noastra de date.

Abonează-te la newsletter și intră în gașca noastră!

Sunt de acord ca datele mele personale să fie stocate și folosite pentru a primi noutăți și oferte comerciale.
Vă asigurăm că informațiile dumneavoastră vor fi păstrate în siguranță și în orice moment vă puteți schimba opinia făcând click pe link-ul de dezabonare din subsolul oricărui e-mail pe care îl primiți de la noi.
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Reteta de conopida cu iaurt grecesc

ieri la 12:26

Reteta de briose sarate cu sunca si cascaval

pe 27.03 la 15:04

 Chupe de camarones- supa peruana de creveti.Reteta nr.46  din  Best soups in the World

de Ksenya 5

pe 27.03 la 13:30

Reteta de prajitura de post cu foi si crema de budinca cu fanta

de Caty 2

pe 26.03 la 19:44

Reteta de pui cu sos de parmezan si usturoi

pe 26.03 la 18:04

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

cristeena20

3400 puncte

Ksenya

2173 puncte

RODIMUR

2032 puncte

Catalina L

1627 puncte

oanapl

1573 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]