modules/forum/post.tpl

Albirea dintilor cu kit-urile de albire

28.10.2013 / 13:09

Nick: tinca10
Bucataras incepator
Bucataras din: 28.10.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

De curand mi-am luat kit-ul Ibright pentru albirea dintilor si observ ca se comporta destul de bine.

Ceea ce nu stiu este daca efectele raman permanente?

Multumesc!

Citeaza

18.11.2013 / 13:57

Nick: irinaion
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.11.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

E ok Ibright-ul. Eu l-am folosit acum un an si intr-o luna mi-am albit dintii! Problema e ca sunt foarte multe nuante de alb. Ajungi la o nuanta pe urma vrei si mai alb:)

Citeaza

06.12.2013 / 13:47

Nick: oana29
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.12.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

E bunicel  kit-ul ala de albire dentara! Pe mine m-a ajutat sa-mi albesc dintii in urma cu un an, dar eu l-am luat de pe un site strain. Nu stiu daca e acelasi produs asa ca o sa postez o poza cu  produsul pe care l-am folosit eu!

ibright.ro/images/TOP-wersjaB.jpg

Citeaza

30.12.2013 / 13:13

Nick: irinaion
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.11.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

E acelasi pe care l-am folosit si eu, doar ca acum vad ca are mai multe chestii in posetuta:)

Citeaza

23.01.2014 / 12:34

Nick: oana29
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.12.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Asa o fi, nu stiu ca nu l-am mai folosit de atunci:). Ideea e ca trebuie sa-ti pastrezi igiena dentara la cote maxime pentru a nu avea probleme de sanatate!

O zi cat mai faina!

Citeaza

04.02.2014 / 22:22

Nick: cristi_reby
Bucataras incepator
Bucataras din: 07.12.2013
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

mi-am albit dintii cu colgate max white

Citeaza

11.03.2014 / 12:49

Nick: tatiana29
Bucataras incepator
Bucataras din: 11.03.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Indiferent de kit-urile de albire pe care le folosesti, nu trebuie sa uiti ca permanent trebuie sa-ti mentii igiena dentara intr-o stare excelenta. Foarte multa lume considera ca e deajuns sa foloseasca de cateva ori  Ibright sau mai stiu eu ce kit si pe urma nu trebuie sa mai faca nimic.  Acest lucru e extrem de fals. Trebuie ca intotdeauna sa incerci sa iti pastreze in cele mai bune cote sanatatea dentara si sa mergi semestrial la stomatolog!

Numai bine!

Citeaza

09.04.2014 / 11:14

Nick: ramon09
Bucataras incepator
Bucataras din: 09.04.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Kit-ul  de albirea dintilor Ibright este unul destul de bun si util. Si eu l-am folosit pe o perioada d 3 saptamani si mi-am albit dintii. Am ajuns la nuanta maxima.  Partea faina e ca  gelul nu m-a usturat deloc la limba si am intampinat nici o neplacere pe toata durata aplicarii tratamentului!

Citeaza

07.05.2014 / 11:02

Nick: tatiana29
Bucataras incepator
Bucataras din: 11.03.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Se poate ajunge la o nuanta maxima de alb daca urmezi programul corect de albire dentara. Produsul este foarte eficient mai ales in cazurile in care nu sunt lucrari dentare sau dinti artificiali. Acestia se albesc ceva mai greu.  Igiena dentara este foarte importanta si de ea depinde si sanatatea intregului organism!  Din nefericire sunt foarte multe persoane  care nu pun un accent prea mare pe igiena dentara si atunci intervin o serie de probleme inclusib probleme legate de culoarea dintilor!

Numai bine si multa sanatate!

Citeaza

22.05.2014 / 11:40

Nick: oana29
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.12.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Nuanta de alb a dintilor difera de la o persoana la alta. Indiferent ce ai face daca ai lucrari dentare cu dinti aplicati, nu poti obtine nuanta maxima de alb!

De recomandat este sa ai grija ce fel de alimente consumi. Daca mananci alimente sau consumi bauturi care lasa pete pe dinti, atunci iti va fi destul de greu sa te dezobisnuiesti  de  acest lucru si dintii vor capata o culoare mai inchisa. Kit-urile ii pot albi, dar daca in continuare  consumi astfel de alimente dintii vor inmagazina din nou culorile respective!

Cred ca cel mai bine e sa te speli pe dinti imediat ce consumi astfel de alimente si apoi sa foosesti kit-ul!

Citeaza

17.06.2014 / 13:53

Nick: deliuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 17.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Eu folosesc pentru albire o pasta de dinti destul de scumpa si care e recomandata pentru asa ceva si sincer rezultatele nu sunt tocmai cele pe care mi le doresc eu. Kit-uri de albire   dentara nu am folosit, dar cred ca pana la urma o sa incerc si eu un produs de genu! 

Citeaza

21.07.2014 / 13:45

Nick: ioanazor
Bucataras incepator
Bucataras din: 21.07.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Eu cu kit-ul Ibright am incercat ceva, dar nu ma pot lauda ca am avut vreun rezultat.  Adica se vede  ceva imbunatatiri, dar nu atat cat imi doream eu sa apara! O sa mai caut ca poate gasesc  un produs care e mai eficient sau o sa cer ajutorul unui stomatolog, pentru ca cu siguranta el stie cel mai bine ce e de facut!

Citeaza

08.09.2014 / 14:52

Nick: pandea20
Bucataras incepator
Bucataras din: 01.04.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Am cautat si eu detalii despre produsul Ibright si vreau sa zic ca nu am gsit mare lucru. Se pare ca nu e prea cunoscut prin Romania!

Citeaza

12.10.2014 / 13:30

Nick: violeta30
Bucataras talentat
Bucataras din: 17.08.2013
Retete: 201
Scrie-i mesaj privat

 Se pot folosi si produse naturiste, de exemplu coaja de lamaie, sare sau bicarbonat de sodiu. Albesc atat dintii, dar intretin si sanatatea gingiilor. Foloseste o data sau de doua ori pe saptamana bicarbonatul de sodiu in locul pastei de dinti. ;)

Citeaza

20.02.2015 / 11:02

Nick: ramoio
Bucataras incepator
Bucataras din: 30.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Bicarbonatul de sodiu si sarea pot sa albeasca dintii?

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
SUNTEM CEI MAI VESELI ȘI ACTIVI BUCATARAȘI
Felicitări!Un email de confirmare a fost trimis pe adresa ta.
Pentru a-ți valida contul, te rugăm sa dai click pe acest link.
Eroare!
Vă rugăm verificați datele introduse și reincercati!
Atentie!
Trebuie să acceptați opțiunile privind protecția datelor.
Atentie!
Aceasta adresa de email este deja in baza noastra de date.

Abonează-te la newsletter și intră în gașca noastră!

Sunt de acord ca datele mele personale să fie stocate și folosite pentru a primi noutăți și oferte comerciale.
Vă asigurăm că informațiile dumneavoastră vor fi păstrate în siguranță și în orice moment vă puteți schimba opinia făcând click pe link-ul de dezabonare din subsolul oricărui e-mail pe care îl primiți de la noi.
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Reteta de conopida cu iaurt grecesc

ieri la 12:26

Reteta de briose sarate cu sunca si cascaval

pe 27.03 la 15:04

Reteta de Chupe de camarones- supa peruana de creveti, reteta nr.46 din Best soups in the World

de Ksenya 5

pe 27.03 la 13:30

Reteta de prajitura de post cu foi si crema de budinca cu fanta

de Caty 2

pe 26.03 la 19:44

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

cristeena20

3400 puncte

Ksenya

2173 puncte

RODIMUR

2032 puncte

Catalina L

1627 puncte

oanapl

1573 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]