modules/forum/post.tpl

Ce animalute aveti, ce animalute indragiti?

09.01.2010 / 15:13

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

Catelusi, pisicute, papagali, pestisori in acvariu ... De care dintre ei aveti grija? Ce nazbitii fac, ce sfaturi dati?

Citeaza

09.01.2010 / 15:24

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

Catelusi, pisicute, papagali, pestisori in acvariu ... De care dintre ei aveti grija? Ce nazbitii fac, ce sfaturi dati?

ati vazut catelusa mea?e atat de deosebita si seamana atat de bine cu mine de spune sotul meu ca parca am nascut-o eu...asta cand face rele...ii place sa stea pe presul din usa bucatariei si sa ma priveasca cand gatesc.am primit-o in dar de la sotul meu dupa ce am pierdut o sarcina in noiembrie2008 si m-a ajutat mult sa uit durerea din suflet si a umplut golul ramas...

Acest mesaj a fost modificat de ela
Ultima editare: 09.01.2010 15:27:14

Citeaza

09.01.2010 / 16:22

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

si mie imi plac mult cateii. cind mergeam in vacante la bunica, avea o catelusa alba, un ghem de blana, ii spuneam Pufica, si simtea cind se apropia masina noastra de casa la citiva kilometri. Era semnul dupa care bunica stia ca in citeva minute ne are in curte

Citeaza

09.01.2010 / 17:03

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

si mie imi plac mult cateii. cind mergeam in vacante la bunica, avea o catelusa alba, un ghem de blana, ii spuneam Pufica, si simtea cind se apropia masina noastra de casa la citiva kilometri. Era semnul dupa care bunica stia ca in citeva minute ne are in curte

Foxi a mea joaca fotbal cu cine prinde prin curte,se bate pentru minge alearga de zici ca-i avion.seara inainte de culcare trage un maraton si apoi isi curata bine presul din fata casei daca doarme acolo.daca latra ea toti vecinii ies afara ca stiu ca este ceva neregula

Citeaza

09.01.2010 / 17:06

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

daca o las in casa si nu sta cuminte pe presul ei o amenint ca o scot afara,atunci se pune cu picioarele in sus si da ochii peste cap si se face ca e moartanumai sa nu o gonesc

Citeaza

10.01.2010 / 05:23

Nick: rivka
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.08.2009
Retete: 130
Scrie-i mesaj privat

nu se pot pune si poze aici? sa iti vad catelul, si eu am.

pai nu o lasi permanent in casa? eu da, in casa sta, doar vara iese afara singur daca are chef el, de obicei nu are ca vrea sa stea cu noi...dar iesim oricum la plimbare zilnic, numai bine ca e miscare si pentru mine, sanatate curata , de cand cu cainele fac miscare multa  traiesc foarte sanatos.

Citeaza

10.01.2010 / 05:57

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

catelusa nu sta in casa ,avem curte mare si poate sa alerge cat vrea.si eu sunt obsedata de curatenie ,nu mi-ar placea sa umble peste tot,chit ca parca stie saraca si cand intra in casa primul lucru incepe sa se curete pe labute

Citeaza

10.01.2010 / 06:06

Nick: rivka
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.08.2009
Retete: 130
Scrie-i mesaj privat

si cum iarna? unde doarme nu o lasi sa doarma in casa?

si mie imi place curatenia normal e adevarat ca daca ai animal in casa devine problematic trebuie aspirat zilnic si spalata podeaua dar asta e...

Citeaza

10.01.2010 / 06:46

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

si iarna sta afara,l-am pus pe sotul meu sa ii faca cusca,este izolata cu polistiren,este calduroasa.cand a fost foarte frig am lasat-o in baie

Citeaza

10.01.2010 / 12:44

Nick: anaiordan
Bucataras incepator
Bucataras din: 01.05.2009
Retete: 24
Scrie-i mesaj privat

eu am o pisica de doi ani...nebuna rau :) si sta in casa si e rasfatata casei..dupa mine :P

Citeaza

10.01.2010 / 21:16

Nick: ionix
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.09.2009
Retete: 353
Scrie-i mesaj privat

 mie-mi plac toate animalele  daca ar fi dupa mine, as avea o gradina zoologica acasa... dar, detin o pisica, o catelusa si un papagal...  pisicuta mea are 11 anisori, catelusa 13 iar papagalul 1 an si jumatate... cum se inteleg??? eh, e greu de spus... nu ma plictisesc niciodata cu ele 

Citeaza

10.01.2010 / 22:27

Nick: rivka
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.08.2009
Retete: 130
Scrie-i mesaj privat

uau 13 anisori..ce rasa e? pechinez? parca asa am vazut in poze...aia imi plac muuuuuuuult.....sau nu e de rasa (astia ai noroc ca in general traiesc mai mult daca nu sunt de rasa).

Citeaza

10.01.2010 / 22:33

Nick: ionix
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.09.2009
Retete: 353
Scrie-i mesaj privat

rivka a spus:

uau 13 anisori..ce rasa e? pechinez? parca asa am vazut in poze...aia imi plac muuuuuuuult.....sau nu e de rasa (astia ai noroc ca in general traiesc mai mult daca nu sunt de rasa).

 e o corcitura... pechinez imperial cu bichon maltez... e o bombonica de catelusa.. e cel mai rau animal al meu, ah si foarte geloasa  mai ales pe copii e geloasa si-i hmm sperie mai mult decat muscat

Citeaza

11.01.2010 / 21:56

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

io am acvariu, draguti si pestisorii, insa e drama in familie cind mai moare cite unul...

Citeaza

15.01.2010 / 18:57

Nick: luminita20_2006
Bucataras incepator
Bucataras din: 02.05.2009
Retete: 398
Scrie-i mesaj privat

cum am vazut pe forum tema am zis sa ma "laud"si eu cu animalutul meu...e o pisica...tareee nazdravana...am inebunit-o acum cu bradul de craciun...avea o mare grija cu el sa de globurile jos,,,sa smotoceasca beteala si la final a facut-o lata....a ros instalatia de lumini...ce mai nebunie mare cu ea...sa povestesc toate nazdravaniile nu  imi ajunge nici o zi  sa la scriu pe cele mai ........o dau cadou cine vrea....sa nu se plictiseasca......a-ti vrea voi...glumesc este rea dar nu o dau...stiti voi..e rau cu rau dar e mai rau fara rau...va pup...

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
SUNTEM CEI MAI VESELI ȘI ACTIVI BUCATARAȘI
Felicitări!Un email de confirmare a fost trimis pe adresa ta.
Pentru a-ți valida contul, te rugăm sa dai click pe acest link.
Eroare!
Vă rugăm verificați datele introduse și reincercati!
Atentie!
Trebuie să acceptați opțiunile privind protecția datelor.
Atentie!
Aceasta adresa de email este deja in baza noastra de date.

Abonează-te la newsletter și intră în gașca noastră!

Sunt de acord ca datele mele personale să fie stocate și folosite pentru a primi noutăți și oferte comerciale.
Vă asigurăm că informațiile dumneavoastră vor fi păstrate în siguranță și în orice moment vă puteți schimba opinia făcând click pe link-ul de dezabonare din subsolul oricărui e-mail pe care îl primiți de la noi.
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4384 puncte

laura_n

2312 puncte

Rocsi

1691 puncte

bucatarasa

1554 puncte

Caty

1318 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]