modules/forum/post.tpl

trucuri pt frumusete, creme ,produse cosmetice

14.01.2010 / 17:10

Nick: anaiordan
Bucataras incepator
Bucataras din: 01.05.2009
Retete: 24
Scrie-i mesaj privat

ela a spus:

in sfarsit cineva care se mai ocupa si de ea nu numai de bucatarie...sunt bune procedeele tale de ingrijire ,le folosesc si eu.stiu o reteta pt caderea parului si crestere f buna

ela...please please...zi-mi ce stii pentru caderea parului...parul meu se ingrasa ffff repede...ca sa am un par frumos si ok trebuie sa il spal la o zi...adica o zi da o zi nu...cam asa sau la doua zile...dar asta inseamna c atb sa il tin strans o zi...e de groaza...si sa nu mai spun cat de mult imi cade :((

sau daca restul fetelor au remedii..va rog sa mi le spuneti...am un par de groaza...nici cosmetice din magazin nu mai stiu ce sa folosesc :(

Acest mesaj a fost modificat de anaiordan
Ultima editare: 14.01.2010 17:12:02

Citeaza

14.01.2010 / 17:48

Nick: rivka
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.08.2009
Retete: 130
Scrie-i mesaj privat

anaiordan vitamine pe baza de vitamina B, eu cand am luat acid folic mi-a ajutat intr-adevar si ff mult pt par!

dar se gasesc la magazine de astea naturiste vitamine pt par(tot pe baza de vit b)

Citeaza

14.01.2010 / 22:11

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

anaiordan a spus:

ela...please please...zi-mi ce stii pentru caderea parului...parul meu se ingrasa ffff repede...ca sa am un par frumos si ok trebuie sa il spal la o zi...adica o zi da o zi nu...cam asa sau la doua zile...dar asta inseamna c atb sa il tin strans o zi...e de groaza...si sa nu mai spun cat de mult imi cade :(( sau daca restul fetelor au remedii..va rog sa mi le spuneti...am un par de groaza...nici cosmetice din magazin nu mai stiu ce sa folosesc :(

am exact aceleasi probleme ca si tine ,am acelasi program de spalat,am sa iti spun maine reteta

Citeaza

16.01.2010 / 19:24

Nick: Bunica
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 18.12.2008
Retete: 687
Scrie-i mesaj privat

Cateva sfaturi de ingrijire a tenului in casa .Ati folosit morcovul in ingrijirea tenului? Morcovul da pielii prospetime , atenueaza petele aparute cu timpul si catifeleaza . Masca de morcov:morcov ras amestecat cu smantana este indicata tenului sensibil, palid si vestejit (aviz fumatoarelor).

Acest mesaj a fost modificat de Bunica
Ultima editare: 16.01.2010 20:22:47

Citeaza

16.01.2010 / 19:30

Nick: Bunica
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 18.12.2008
Retete: 687
Scrie-i mesaj privat

Piureul de mar copt in cuptor se recomanda contra cearcanelor (formate ca urmare a oboselii) sub forma de cataplasma.

Citeaza

16.01.2010 / 19:51

Nick: Bunica
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 18.12.2008
Retete: 687
Scrie-i mesaj privat

Pentru a da luminozitate si a catifela tenul uscat sau normal se poate folosi o masca preparata : din 1/2 lingurita de zeama de lamaie, amestecata cu un galbenus de ou si o lingurita de ulei de masline.

Pentru tenul gras masca se prempra din: o lingurita zeama de lamaie amestecata cu un albus de ou.

Citeaza

17.01.2010 / 10:40

Nick: crisad
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.08.2009
Retete: 28
Scrie-i mesaj privat

pe cand eram la mama fata faceam pt par o infuzie din mai multe plante brusture urzica nuc salvie mesteacan  (in  apa fiarta puneam amestec de plante )si imi limpezeam parul cu ea calduta dar din pacatate nu mai am timp de acest obicei.

Citeaza

17.01.2010 / 16:30

Nick: Adinuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.09.2009
Retete: 54
Scrie-i mesaj privat

Bunica a spus:

Pentru a da luminozitate si a catifela tenul uscat sau normal se poate folosi o masca preparata : din 1/2 lingurita de zeama de lamaie, amestecata cu un galbenus de ou si o lingurita de ulei de masline. Pentru tenul gras masca se prempra din: o lingurita zeama de lamaie amestecata cu un albus de ou.


bunica, eu am tenul uscat si am incercat masti de acest fel, dar nu ma prea impac cu lamaia, mi se pare ca mai mult usuca, oricat de putina as pune Insa uleiul de masline mi se pare foarte bun. Eu pun in cada cand fac baie cateva linguri, lasa pielea foarte catifelata (corectie: puneam, ca aici nu am cada, ci doar dus ). Singurul inconvenient este acela ca trebuie spalata bine cada dupa, ca ramane uleioasa. Dar eu zic ca se merita. Tot pentru exfoliere corporala mai folosesc un amestec de cafea, zahar si ulei de masline, care tot asa, lasa pielea catifelata si mirosind placut.

Citeaza

20.01.2010 / 12:14

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

masca pt regenerarea si cresterea parului:1galbenus ou,1ingurita zeama lamaie,1 ingura alcool medicinal,10picaturi ulei ricin,10picaturi vit A,1lingurita ulei masline.se amesteca totul si cu o pensula de vopsit parul se intinde compozitia pe par,insistand la radacini.se acopera  parul si se lasa compozitia cat mai multe ore,chiar o noapte intreaga.se spala apoi parul ca de obicei.face minuni masca care se pune de 2ori pe saptamana.dupa putin timp se pot vedea pe pielea capului fire noi de par.la compozitia de mai sus se adauga si o lingurita miere

Acest mesaj a fost modificat de ela
Ultima editare: 20.01.2010 12:57:46

Citeaza

20.01.2010 / 12:29

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

leac pt caderea parul:o data sau de doua ori pe saptamana se maseaza pielea capului cu mujdeiul preparat din 2-3 catei de usturoi(fara sare)care se pune intr-un tifon si se leaga.nu trebuie apasat prea tare.dupa aceasta se pune pe cap o casca de plastic si se leaga cu un batic.se spala apoi parul cu un sampon de plante dupa 2-3 ore.mirosul nu este grozav dar rezultatele,da...

Citeaza

20.01.2010 / 12:34

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

tratament pt par:un galbenus de ou,o lingura ulei de ricin,o lingura rom(nu esenta),o fiola vitamina A.se amesteca si se lasa pe par 2-3 ore,avand parul acoperit.se spala apoi parul ca de obicei.clatiti parul cu o lingura de otet de mere intr-o cana de apa mai rece

Citeaza

20.01.2010 / 12:41

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

tratament de revitalizare pt par pt cel subtire si care se rupe usor: o lingurita de miere,o lingura ulei de ricin,un galbenus de ou,o lingura de usturoi pisat si stors,o lingurita sampon.se amesteca toate si se unge parul cu amestecul,se lasa 60min apoi se spala parul.

Citeaza

20.01.2010 / 12:58

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

mai sus patru remedii naturale pt par

Citeaza

22.09.2010 / 13:09

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

ADASERV,noi aici am discutat despre ceea ce te intereseazae tine

Citeaza

22.09.2010 / 17:01

Nick: adasev12
Bucataras incepator
Bucataras din: 09.07.2010
Retete: 440
Scrie-i mesaj privat

da ok. mersi...acum am citit...

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
SUNTEM CEI MAI VESELI ȘI ACTIVI BUCATARAȘI
Felicitări!Un email de confirmare a fost trimis pe adresa ta.
Pentru a-ți valida contul, te rugăm sa dai click pe acest link.
Eroare!
Vă rugăm verificați datele introduse și reincercati!
Atentie!
Trebuie să acceptați opțiunile privind protecția datelor.
Atentie!
Aceasta adresa de email este deja in baza noastra de date.

Abonează-te la newsletter și intră în gașca noastră!

Sunt de acord ca datele mele personale să fie stocate și folosite pentru a primi noutăți și oferte comerciale.
Vă asigurăm că informațiile dumneavoastră vor fi păstrate în siguranță și în orice moment vă puteți schimba opinia făcând click pe link-ul de dezabonare din subsolul oricărui e-mail pe care îl primiți de la noi.
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Reteta gustoasa de pasca fara aluat, cu fistic si fulgi de ciocolata

ieri la 12:38

Prajitura cu banane si mere - Un desert rapid si aromat

de oanapl 7

pe 14.04 la 21:13

Reteta de desert rapid cu mandarine si ciocolata

pe 14.04 la 14:24

Reteta de bruschete savuroase cu carnea ramasa

pe 14.04 la 11:37

TOP
utilizatori

Constelatialeu

5425 puncte

laura_n

2133 puncte

Rocsi

1668 puncte

Caty

1258 puncte

oanapl

1127 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]