modules/forum/post.tpl

Viata sa(i)tului!

15.08.2011 / 13:03

Nick: msyc
Bucataras incepator
Bucataras din: 23.04.2009
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

Ina a spus:

 Voua nu va apar pozele puse deja, la mine este invers: Ce vreau sa transfer, nu mi se vede chiar daca salvez intai in pc de pe bucataras.ro  .  Cand incarc in alta parte, imi apar doar niste chenare goale.  Inca odata, munca noastra nu prea conteaza ...  

nu am inteles nimic din problema ta. poti relua pls pas cu pas asha mai pentru dummies ?

Citeaza

15.08.2011 / 14:17

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

msyc a spus:

nu am inteles nimic din problema ta. poti relua pls pas cu pas asha mai pentru dummies ?

 Da, Mircica, pot 

Desi eu mi-am rezolvat singura problema, voi explica pentru cazul in care si alte fete se confrunta cu una similara : 

In panoul unde incarc eu poze, imi apare automat titlul , pentru orice poza : SAMSUNG DIGITAL CAMERA . Toate pozele mele aveau terminatia . SDC , astfel ca la incarcarea lor in alt site erau recunoscute automat.  

Dupa redenumirea fisierelor din bucataras.ro, disparand terminatia .SDC, nicio poza nu-mi era recunoscuta pe alt site, chiar daca o salvam intai in pc.  Acum trebuie sa sterg de fiecare data titlul din panou ( SAMSUNG DIGITAL CAMERA ) si sa-l inlocuiesc cu noul titlu al pozelor....    

Ma bucur ca eu n-am stiut pana ieri de incarcarea direct din site, ca altfel plangeam dupa toate retetele, nu doar dupa 4 ( am avut probleme doar la retetele incarcate dupa 7 august, la cele vechi nu  ) Eu munceam mai mult.... le descarcam intai in pc, apoi le transferam pe alte site-uri   . Asta a fost norocul meu.... deh', prost sa fii, noroc sa ai...  

 E bine asa, Mircica?  Ai inteles?  

Acest mesaj a fost modificat de Ina
Ultima editare: 15.08.2011 14:24:07

Citeaza

15.08.2011 / 14:22

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

Am vrut sa-ti explic si-n imagini, dar cica folosesc caractere nepermise 

Citeaza

15.08.2011 / 15:57

Nick: msyc
Bucataras incepator
Bucataras din: 23.04.2009
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

@ina : imi cer milioane de scuze dar nu am priceput ... recunosc  ca doar eu in nemernicia mea sunt vinovat :)

 - in nemernicia mea recunosc ca "NU-MI  PASA NICiCUM "  de pozele cu terminatia  SDC ( SAMSUNG DIGITAL CAMERA )

 - in nemernicia mea recunosc ca "NU-MI  PASA NICiCUM " de oricine a embeduit poze direct de pe bucataras.ro si acum plange ( aici trebe sa recunosc ca daca stiam dinainte ash fi incercat sa-i ajut ... dar nu am stiut deci ramane asha )

- @ina - ashtept clarificari fata de munca voastra  subevaluata si exploatata cu sange rece de moguli :)

Citeaza

15.08.2011 / 18:38

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

 Nici nu ma asteptam sa intelegi  si mai ales, nu ma asteptam sa-ti pese de munca mea . Am specificat in postare: pentru cine a patit ca mine, atat. 

Citeaza

15.08.2011 / 19:43

Nick: msyc
Bucataras incepator
Bucataras din: 23.04.2009
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

ok ... aia cu pasatu o inteleg ... aia s-a priceput din ce am scris eu. dar nu inteleg de ce nu ash intelege ceva ce spui tu. sunt prea exclusiviste ideile tale pentru cineva de teapa mea sau cum ?

Citeaza

15.08.2011 / 22:16

Nick: mitinita
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 12.10.2010
Retete: 841
Scrie-i mesaj privat

 Deci eu daca nu inteleg absolut nimic sunt intr-o minte cu Mircea? Eu n-am probleme cu pozele ca n-am avut cand sa incarc retete,dar pana imi fac eu timp precis se remediaza problema.

Citeaza

19.08.2011 / 00:56

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

mie imi vine sa strang pe gineva de gat(nu spun pe cine ) cand vad cum a ajuns blogul meu din cauza pozelor care nu mai apar,sunt doar niste gauri negre cu semnul exclamarii  in mijloc....si astea la toate retetele,e chiar bataie de joc ce ati facut....sa se apuce omul sa repare zeci de retete....chiar e o munca degeaba,am pierdut destule ore punand retetele si acum sa o luam de la capat....tare as vrea sa-l vad pe Mircea pierzand atatea ore ca sa repare tot ce a stricat....sunt dezamagita profund....de data asta chiar este o chestie urata

Citeaza

19.08.2011 / 07:22

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 652
Scrie-i mesaj privat

 Ela, n-ai dreptate aici. Modificarea a fost facuta pentru ca se impunea pe bucataras.ro, fara intentie de "victime". Noi am reparat ce era gresit pe bucataras, asa ca, daca-l stringi pe Mircica de git, stringe-l cu drag . Si pe mine la fel ... 

Acest mesaj a fost modificat de Bucataras
Ultima editare: 19.08.2011 07:23:38

Citeaza

19.08.2011 / 09:47

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 615
Scrie-i mesaj privat

ela a spus:

mie imi vine sa strang pe gineva de gat(nu spun pe cine ) cand vad cum a ajuns blogul meu din cauza pozelor care nu mai apar,sunt doar niste gauri negre cu semnul exclamarii  in mijloc....si astea la toate retetele,e chiar bataie de joc ce ati facut....sa se apuce omul sa repare zeci de retete....chiar e o munca degeaba,am pierdut destule ore punand retetele si acum sa o luam de la capat....tare as vrea sa-l vad pe Mircea pierzand atatea ore ca sa repare tot ce a stricat....sunt dezamagita profund....de data asta chiar este o chestie urata

Eluco, hai nu fi suparata ca tot gaura neagra am si io

Stiu cat de neplacut a fost cand am vazut ( nici nu observam daca nu scriai tu aici) insa! -nu tine ce s-a lucrat aici, de blogurile noastre.

noi am ales cum sa incarcam retetele pe blog (cu copy/paste) in loc sa ne incarcam pozele direct in picasa si in asta a constat greseala noastra

Daca Gusti are chef maine sa-si denumeasca site-ul ....oare cum sa-i zic...?"La nebuni . ro " :))))))))))- e problema si dreptul lui si noi am pati acelasi lucru, ne-ar disparea ce-am incarcat cu copy/paste pt ca s-ar modifica link-uri.

O sa para ca tin cu el, ca apartin site-ului, dar nu e asa, are dreptate..din pacate

Da-mi mie nik-ul si parola google si ti le incarc eu dar din septembrie ca luna asta n-am timp

Citeaza

19.08.2011 / 09:49

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 652
Scrie-i mesaj privat

 

Citeaza

19.08.2011 / 14:46

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

 Ela, n-ai dreptate aici. Modificarea a fost facuta pentru ca se impunea pe bucataras.ro, fara intentie de "victime". Noi am reparat ce era gresit pe bucataras, asa ca, daca-l stringi pe Mircica de git, stringe-l cu drag  . Si pe mine la fel ... 

deci tot noi suntem vinovate...asta e....asa ne trebuie ....pe tine te-oi strange cu drag de gat,dar pe Mircea ma mai gandesc.....nu cred ca ar plange cineva dupa el daca l-as omori

Acest mesaj a fost modificat de ela
Ultima editare: 19.08.2011 14:47:39

Citeaza

19.08.2011 / 15:17

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 615
Scrie-i mesaj privat

Ce sadica esti!!!

Citeaza

19.08.2011 / 15:31

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

gaby_d a spus:

Ce sadica esti!!!

eu?????nuuuuu.....baietii astia au fost sadici cand ne-au dat de lucru

Citeaza

20.08.2011 / 19:16

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 652
Scrie-i mesaj privat

 Atention furculition!

Azi am trimis cumparaturile din Camara: Adasev12, Ruxy, Dya si Luk! 

Saptamina viitoare vine marfa noua in Camara conform dorintelor voastre de pe wish list!

Madi - luni pleaca spre tine premiul pt reteta 23.000!

Cel mai activ bucataras mai are 2 runde, dupa care voi expedia premiile, cartile de bucate oferite de Revista Felicia!

Citeaza
Selecteaza categoria de interes: