modules/forum/post.tpl

Cadouri cu aroma de dragoste: Surprize (reusite si mai putin reusite) de Valentine's day

02.02.2010 / 17:10

Nick: Adinuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.09.2009
Retete: 54
Scrie-i mesaj privat

Dragii mei, se apropie Valentine's day si cu toate ca sunt de parere ca gesturi frumoase si surprize placute trebuie sa fie facute in mod constant si nu mai ales cu aceasta ocazie, nu pot sa rezist tentatiei de-a pregati ceva deosebit pentru 14 februarie. Dar si de a-mi aminti cam ce surprize obisnuiam sa fac cand intuiam cam ce-i cu dragostea: de la baloane si maimutoi, la tricouri personalizate, ganditi-va la un cadou siropos care mai degraba ar fi primit de o fata... ei bine, eu veneam cu bratul plin de inimi plusate, sa i le ofer lui  Si am o oarecare suspiciune ca de multe ori n-am fost prea inspirata :p In timp, zic eu ca m-am mai rafinat :) Adica incerc ca surpriza sa fie pentru el, nu pentru mine   pe-atunci eram si mai copil si cred ca stateam mai prost la capitolul comunicare. Dar stiu ca voi sunteti vorbareti, asa ca ia ziceti aici, care au fost cele mai frumoase/dezastruase surprize facute de voi, sau de altii voua. Mai invatam ceva unii de la altii  Dar, tineti minte, chiar daca ati gresit sau vi s-a gresit, cadoul a fost din inima, dulce si frumos, cu aroma de dragoste! Nu este un spatiu in care sa criticam, ci doar sa povestim si sa ne amintim. Si vorba lui Miha: "Iuibiti-va mult!" :)

Acest mesaj a fost modificat de Bucataras
Ultima editare: 02.02.2010 17:20:42

Citeaza

02.02.2010 / 17:22

Nick: ionix
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.09.2009
Retete: 353
Scrie-i mesaj privat

Adinuta a spus:

Dragii mei, se apropie Valentine's day si cu toate ca sunt de parere ca gesturi frumoase si surprize placute trebuie sa fie facute in mod constant si nu mai ales cu aceasta ocazie, nu pot sa rezist tentatiei de-a pregati ceva deosebit pentru 14 februarie. Dar si de a-mi aminti cam ce surprize obisnuiam sa fac cand intuiam cam ce-i cu dragostea: de la baloane si maimutoi, la tricouri personalizate, ganditi-va la un cadou siropos care mai degraba ar fi primit de o fata... ei bine, eu veneam cu bratul plin de inimi plusate, sa i le ofer lui  Si am o oarecare suspiciune ca de multe ori n-am fost prea inspirata :p In timp, zic eu ca m-am mai rafinat :) Adica incerc ca surpriza sa fie pentru el, nu pentru mine   pe-atunci eram si mai copil si cred ca stateam mai prost la capitolul comunicare. Dar stiu ca voi sunteti vorbareti, asa ca ia ziceti aici, care au fost cele mai frumoase/dezastruase surprize facute de voi, sau de altii voua. Mai invatam ceva unii de la altii  Dar, tineti minte, chiar daca ati gresit sau vi s-a gresit, cadoul a fost din inima, dulce si frumos, cu aroma de dragoste! Nu este un spatiu in care sa criticam, ci doar sa povestim si sa ne amintim. Si vorba lui Miha: "Iuibiti-va mult!" :)

 eu nu vreau sa sarbatoresc iubirea intr-o zi anume...

noi avem destule sarbatori frumoase incat una "americaneasca" mi se pare in plus... noi avem Dragobetele pana la urma...

poate sunt eu prea traditionalista 

eu prefer sa sarbatoresc iubirea zilnic, sau aproape zilnic...

asa ca, eu o sa fac o surpriza sotului , ca in fiecare zi... surpriza poate fi atat placuta cat si neplacuta 

acum fiecare cum vrea... dar pt mine ziua indragostitilor este 365 de zile pe an iar o data la 4 ani 366 de zile 

Citeaza

02.02.2010 / 17:36

Nick: ANCA
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.12.2008
Retete: 112
Scrie-i mesaj privat

 Ionix, parca a vorbit sotul meu!..pana de curand, tineam destul de mult la chestia asta cu Valentine's..insa cred ca mi s-a cam luat..mai ales ca e aiurea sa ne aratam iubirea intr-o anume zi, sau sa o aratam altfel...daca este sincera, se arata zilnic, prin tot ceea ce facem impreuna!

daca e sa se intample ceva anume in zoiua aia bine, daca nu, nu, caci oricum se intampla atunci cand trebuie!

PS: noi avem aniversarea pe 13 februarie si atunci sarbatorim mai..intens!

Acest mesaj a fost modificat de ANCA
Ultima editare: 02.02.2010 17:37:52

Citeaza

02.02.2010 / 17:45

Nick: ionix
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.09.2009
Retete: 353
Scrie-i mesaj privat

ANCA a spus:

 Ionix, parca a vorbit sotul meu! ..pana de curand, tineam destul de mult la chestia asta cu Valentine's..insa cred ca mi s-a cam luat..mai ales ca e aiurea sa ne aratam iubirea intr-o anume zi, sau sa o aratam altfel...daca este sincera, se arata zilnic, prin tot ceea ce facem impreuna! daca e sa se intample ceva anume in zoiua aia bine, daca nu, nu, caci oricum se intampla atunci cand trebuie! PS: noi avem aniversarea pe 13 februarie si atunci sarbatorim mai..intens!

 cand eram mai mica imi placea chestia asta... era inca un motiv sa primesc cadouri 

ah, si asta cu sarbatoritul zilelor ohoooooooo... noi, mai bine zis eu pt ca-mi aduc aminte, sarbatorim prima zi in care ne-am sarutat, prima zi de iubire, ziua casatoriei, prima zi in care ne-am vazut, prima zi cand ne-am zis te iubesc si o sa tot continue 

eh, si-atunci cand te certi e o forma de manifestare a iubirii, partea frustranta a ei

Anca, la multi ani pentru 13 februari

Citeaza

02.02.2010 / 17:52

Nick: Adinuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.09.2009
Retete: 54
Scrie-i mesaj privat

De acord cu voi chiar am si spus la inceput ca sunt de parere ca surprizele trebuie sa fie constante. Insa ar fi interesant sa impartasim unele lucruri. Ionix, si mie imi sunt dragi momentele astea... si cum ai zis de certuri marunte, noi si acum radem de ziua cand i-am facut eu lui Piotr o mamaliga. Cu branza cu smantana parca. Era o surpriza, haha!  Si el ia o gura si ma intreaba "dar tu ai gustat ce ai facut?" moaaama, ce m-am suparat, ce drama! In fine, nici eu n-am putut sa o mananc, era cruda si mi-am dat seama la ce se referise initial. Acum cand discutam de mamaliga, de fiecare data chicotim sau bagam o gluma

Acest mesaj a fost modificat de Adinuta
Ultima editare: 02.02.2010 17:55:22

Citeaza

02.02.2010 / 17:53

Nick: Adinuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.09.2009
Retete: 54
Scrie-i mesaj privat

Anca, la multi ani!! Si nu, nu renuntam la Dragobete, ca sarbatorind zilnic, il prindem si pe el


Citeaza

02.02.2010 / 17:58

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

pentru ziua indragostitilor, fie ca se numeste Valentine's day, fie ca se numeste aniversarea Anca&Pompi sau Dragobete vom lansa zilele acestea o pagina speciala, cum am facut si de Sarbatori. 

Acest mesaj a fost modificat de Bucataras
Ultima editare: 02.02.2010 17:59:48

Citeaza

02.02.2010 / 18:11

Nick: ionix
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.09.2009
Retete: 353
Scrie-i mesaj privat

 Adinutaaaaaaaaa, sper ca nu te-ai suparat... eu am spus-o asa, din punctul meu de vedere...

eu am prieteni care sarbatoresc ziua asta si-mi spun ca nu prea-s deschisa la nou sunt demodata, babuta 

Adinuta, si mie mi s-a intamplat asa ceva  eu i-am gatit un sos mai ciudat si carnita la gratar... a luat o gura si m-a intrebat ce-i asta... eu eram deja un pic nervoasa de la oboseala si am facut din tantar armasar... saracu' n-a zis nimic si s-a trezit si cu mancarea la gunoi eu sunt mai impulsiva cateodata  a mancat ou prajit

Citeaza

02.02.2010 / 18:32

Nick: ANCA
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.12.2008
Retete: 112
Scrie-i mesaj privat

 mersi pentru urarile anticipate

ce-am mai ras de aventurile voastre

apropo de cadouri, ca-s de zi de nastere, aniversare, Valentine's etc...sotul meu ar fi in extaz sa primeasca numa scule de pescuit, de vreo 2 ani incoace

a, si l-a impresionat f tare o cana de cafea din sticla transparenta pe care am imprimat  2 poze, cu noi si Muffy

Acest mesaj a fost modificat de ANCA
Ultima editare: 02.02.2010 18:33:50

Citeaza

02.02.2010 / 18:38

Nick: Adinuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.09.2009
Retete: 54
Scrie-i mesaj privat

Ionix, nuuuu!! ce-ti veni? Am zis ca gandesc la fel ca voi, doar ca nu ma pot abtine sa fac ceva extra si atunci. Si cu Dragobetele, cred ca in ultimii 2 ani am cam uitat de el, dar in general, sarbatoream cu prietenii, colegii, in liceu chiar tineam la asta, multi dintre noi.  Pe mine ma bucura sarbatorile astea pentru ca e atmosfera in care toata lumea e mai binedispusa si ca printr-un cadou mic, dar de efect, ti se transmite ceva. Ideea ca celalat te cunoaste si stie sa-ti scrie un biletel sau sa iti faca o cafea cum iti place. Chestii marunte, care tin de intimitate. Eu tot asa cu mamaliga, mi-a sarit mustarul cred ca am un temperament asemanator cu al tau, ma aprind cam repede, ma supar din prostii, dar imi si trece foarte repede, nu sunt o persoana care sa tina in ea si sa stea bosumflata   Cuvintele scrise par altfel decat vorbite, chiar nu vroiam sa crezi ca m-am suparat sau ceva, nu e cazul vroiam doar sa va incurajez sa ne desfasuram aici, sa radem, sa glumim, sa ne emotionam

Citeaza

02.02.2010 / 19:02

Nick: ANCA
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.12.2008
Retete: 112
Scrie-i mesaj privat

 Adinuta, asa e, ai concis bine...

Citeaza

02.02.2010 / 22:34

Nick: bitza
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.06.2009
Retete: 521
Scrie-i mesaj privat

Eu cred ca dragostea o sarbatorim in fiecare zi.simplul fapt ca am gasit-o este un cadou!

Citeaza

02.02.2010 / 23:56

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

io, cind eram mic, si-am avut prima prietena in liceu (va dati seama ca a fost miss boboc - dar eu am agatat-o abia intr-a XI-a), i-am dus flori la fiecare intilnire . asa vedeam eu dragostea ... nu va speriati, am ramas un romantic si acum

Citeaza

03.02.2010 / 09:09

Nick: Oana
Bucataras Suprem
Bucataras din: 18.12.2008
Retete: 1115
Scrie-i mesaj privat

Bucataras, ce tare esti  Pe bune, Bucatarasul este foarte romantic, l-am vazut cum se poarta cu nasica

Mey, si Cata a fost mister boboc si eu l-am agatat  Ce zici de asta??

Si eu sunt de acord cu voi, sarbatorim dragostea zilnic, iar Valentine's este un motiv in plus pentru o floare, o mica atentie, o iesire in doi  Si nu zic nu  Si chiar nu ar fi absolut nici o tragedie daca am uita ziua asta...

Cand eram doar noi doi porumbei, fara copii, pregateam o gramada de bunatati - nu ca acum n-as face - dar pregateam masa intr-un mod romantic, cu multe lumanari. Acum nu mai am loc de astia mici, dar avem muuuulte lumanarele la noi in camera

Citeaza

03.02.2010 / 13:37

Nick: Adinuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.09.2009
Retete: 54
Scrie-i mesaj privat

eu n-am fost miss, nici el deci ne-am gasit doua ratuste urate una pe cealalta!! Bucataras, dar ce romanticos esti eu cred ca chiar daca sarbatorim zi de zi iubirea prin gesturi tandre, o vorba, o privire .... mai intervin si alte lucruri: serviciul, lipsa de timp, oboseala si e frumos din cand in cand sa iesim mai mult din tipar cu ceva nebunesc sau mai deosebit fata de restul zilelor. Nu neaparat pe 14. Dar cand se apropie primavara, parca ne ia mai tare "feelingoseala".  Oricum, imi amintesc ca in liceu, toata lumea astepta cu nerabdare ziua asta. Unii baieti mergeau mai devreme la scoala, lasau flori in banci, biletele. Nu erau cadouri scumpe, ci felicitari, flori, baloane, lucrusoare facute manual. Dar era o chicoteala in ziua aia! Si pentru cei timizi, e o ocazie buna de a se manifesta intr-un mod mai secretos

Acest mesaj a fost modificat de Adinuta
Ultima editare: 03.02.2010 13:41:27

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Papanasi cu dulceata, dulcele traditional romanesc

de laura_n 7

ieri la 17:28

Vinete umplute cu legume si cascaval reteta rapida si sanatoasa

pe 23.04 la 20:52

Celebra Pavlova cu crema si capsuni, un desert rafinat si elegant

de laura_n 7

pe 23.04 la 18:55

Paste cu sos Gorgonzola și mușchi de vită

pe 23.04 la 10:49

Musaca de dovlecei, o reteta usoara si sanatoasa pentru intreaga familie

de Miha 9

pe 22.04 la 19:58

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4384 puncte

laura_n

2312 puncte

Rocsi

1691 puncte

bucatarasa

1554 puncte

Caty

1318 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]