modules/forum/post.tpl

Bucataria,locul de relaxare?!

24.03.2011 / 17:35

Nick: FraicheBistro
Bucataras incepator
Bucataras din: 01.03.2011
Retete: 4
Scrie-i mesaj privat

Dragele mele, pentru noi bucataria este clar un spatiu de relaxare. Ma relaxez cand pregatesc ceva dar si cand impartasesc cu voi retetele noastre. 

Acest mesaj a fost modificat de Bucataras
Ultima editare: 24.03.2011 20:04:13

Citeaza

27.03.2011 / 15:45

Nick: eleny2010
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.10.2010
Retete: 12
Scrie-i mesaj privat

sufletista a spus:

in bucataraie ma relaxez,mai ales cand ma cert cu sotul

sufletista. si ptr mine tot atunci este loc de relaxare .. cand ma cert cu sotul. park imi descarc nervii ..   mi ar placea sa stiu mai multe sa gatesc .. ca ma simt bine..mai ales la sfarsit cand vad rezultatul... la ceea ce m am straduit ... :)

Citeaza

27.03.2011 / 15:55

Nick: eleny2010
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.10.2010
Retete: 12
Scrie-i mesaj privat

miha a spus:

Pe mine nu ma nerveaza sa vina musafirii, dar ma nerveaza ca nu pot sa fac poze. Ma inhib si-mi tremura mana.

eu daca fac poze incerc sa ma ascund de sot, dar aude cand face aparatul click .. si vine , trage cu ochiul si rade de numai poate k fac poze la mancare :) dar apoi sa fie vre-un musafir... nicigand......

Citeaza

27.03.2011 / 18:20

Nick: mitinita
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 12.10.2010
Retete: 841
Scrie-i mesaj privat

 La mine toti sunt obisnuiti cu facutul pozelor la mancare...acuma nici nu incep daca nu fac poze,mai ales daca e facuta de ei

Citeaza

28.03.2011 / 09:39

Nick: Dya
Bucataras senzational
Bucataras din: 25.10.2010
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

La fel ca si voi, nu imi place sa stea cineva langa mine sa imi dea indicatii sau sa ma bata la cap cu "fa asa!", "de ce pui ,,,, nu se pune!"  cum face mama efectiv ma dispera!

Imi place sa experimentez si sa (re)inventez retete, sa combin condimente, sa ma joc,,, cat despre prezenta sotului meu in bucatarie, daca ar fi frecventa, ar iesi scantei de bine!!!!!!!! E o placere sa gatim impreuna (chiar daca se intampla foarte foarte rar)

Citeaza

14.07.2011 / 15:01

Nick: rodica_m
Bucataras incepator
Bucataras din: 04.06.2011
Retete: 32
Scrie-i mesaj privat

 Ati spus foarte bine...bucataria chiar este un loc de relaxare si pt mine, cand sunt singura in bucatarie am si inspiratie mai multa, cum apare cineva cu sfaturi...ma deranjeaza.

Imi place sa fac fel de fel de combinatii, la retetele mai simple evident, adica unde sunt sigura ca nu voi gresi orice as face. La torturi sau prajituri mai complicate, daca e prima data cand incerc reteta respectiva respect cantitatile, apoi a doua a trei oara pot sa ma mai joc.

 Daca esti putin inventiv si creativ...aici e locul potrivit - in bucatarie!

Citeaza

19.07.2011 / 16:27

Nick: alinutzika
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.02.2011
Retete: 246
Scrie-i mesaj privat

Nu pot sa spun ca pentru mine bucataria e un loc de relaxare ..dar ce pot sa spun sigur e ca imi place sa gatesc si o fac cu mare drag pentru baietelul si sotiorul meu, pe care incerc zilnic sa ii impresionez cu bucatele mele..(cu toate ca pe baietelul meu de doar 2 anisori, nu prea reusesc...:)))

Citeaza

26.04.2022 / 14:44

Nick: PopAlexandra
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.06.2017
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Ar fi ideal sa te poti relaxa in bucatarie, dar multi n-o sa ajungem niciodata la nivelul ala.

_______________________________

Alexandra

Vezi si sucitor inox

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
SUNTEM CEI MAI VESELI ȘI ACTIVI BUCATARAȘI
Felicitări!Un email de confirmare a fost trimis pe adresa ta.
Pentru a-ți valida contul, te rugăm sa dai click pe acest link.
Eroare!
Vă rugăm verificați datele introduse și reincercati!
Atentie!
Trebuie să acceptați opțiunile privind protecția datelor.
Atentie!
Aceasta adresa de email este deja in baza noastra de date.

Abonează-te la newsletter și intră în gașca noastră!

Sunt de acord ca datele mele personale să fie stocate și folosite pentru a primi noutăți și oferte comerciale.
Vă asigurăm că informațiile dumneavoastră vor fi păstrate în siguranță și în orice moment vă puteți schimba opinia făcând click pe link-ul de dezabonare din subsolul oricărui e-mail pe care îl primiți de la noi.
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4384 puncte

laura_n

2312 puncte

Rocsi

1691 puncte

bucatarasa

1554 puncte

Caty

1318 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]