modules/forum/post.tpl

tratamente naturiste pt ingrijirea tenului si a parului

11.05.2016 / 11:23

Nick: zortea
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Un tratament naturist pentru intinerirea pielii stie careva? Am laba gastii de cativa ani si vreau sa scap de ea.

Citeaza

11.08.2016 / 11:43

Nick: fodorcaz
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.03.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Ingrijirea parului ideal ar fi sa se faca cu produse naturale, cu produse care nu au in componenta elemente care sa produca dependenta sau care sa fie de natura chimica.

Citeaza

19.09.2016 / 14:39

Nick: deliuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 17.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 De recomandat pentru  ingrijirea tenului sunt produsele din plante, acele produse care nu genereaza efecte secundare si care isi fac efectul intr-un timp relativ scurt.  In ultima perioada au aparut foarte multe produse organice si naturiste care sunt special creeate  pentru a ajuta la sanatatea scalpului si la sanatatea tenului in general.

Citeaza

26.10.2016 / 16:23

Nick: ramoio
Bucataras incepator
Bucataras din: 30.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Pentru regenerare nu cred ca exista ceva sigur, dar pt stoparea caderiii se pot incerca folixin, nanogen aspasia...

Citeaza

19.01.2017 / 15:26

Nick: raul20
Bucataras incepator
Bucataras din: 28.05.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Sunt prin farmacii tot felul de remedii care ajuta la regenerarea si oprirea caderii parului. Un medic dermatolog poate sa prescrie ceva care sa ajute.

Citeaza

15.03.2017 / 01:03

Nick: JessyMiller
Bucataras incepator
Bucataras din: 14.03.2017
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Cu privire la caderea parului si eu am avut aceasta problema. Pare ca nu o sa aiba legatura cu subiectul dar o sa vezi ca are.

Din cauza unor probleme pe care le aveam la genunchi (erau umflati, aveam dureri si ii simteam slabiti) am ajuns sa imi fac mai multe analize. Pe langa probl. asta, imi cadea si parul. Si dupa multe analize (nu intru in detalii) dr au constatat ca organismul meu nu asimila suficient calciu. 

Dupa ce am facut cateva cure de calciu +vit D3, pe langa faptul ca mi-a disparut problema de la genunchi, parul meu nu mai cadea la fel si chiar am putut sa il las sa creasca lung.

Nu spun ca toata lumea care are caderi de par mai mari are aceasta problema, dar poate e bine sa vezi care e treaba cu calciul, mai ales ca se stie ca femeile au in general problema asta. 

edit: am mancat cateva litere

Acest mesaj a fost modificat de JessyMiller
Ultima editare: 15.03.2017 01:05:10

Citeaza

19.03.2017 / 16:44

Nick: JessyMiller
Bucataras incepator
Bucataras din: 14.03.2017
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 M-am documentat un pic despre masti de fata si am incercat cateva si am ales 3 masti de fata pentru fiecare ten in parte. Am scris un articol depre ele, le-am selectat pe cele mai simple si cele mai ok pentru intretinere si exfoliere: 

https://ideideviata.ro/2017/02/21/masca-de-fata-pentru-fiecare-ten-parte-intinerire-si-exfoliere/

Ce parare aveti?

Citeaza

20.04.2017 / 11:05

Nick: zortea
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Tratamente pentru caderea parului  gasesti foarte multe pe net, dar cel mai important e sa ai un stil de viata adecvat si sanatos.

Citeaza

29.05.2017 / 13:36

Nick: ileana83
Bucataras incepator
Bucataras din: 17.03.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

ramoio a spus:

 Pentru regenerare nu cred ca exista ceva sigur, dar pt stoparea caderiii se pot incerca folixin, nanogen aspasia...

 Dietele cu vitamine si minerale sunt recomandate pentru cresterea rezistentei firului de par. Firul de par devine mai rezistent daca este hranit cu mineralele si vitaminele corespunzatoare.

Citeaza

21.08.2017 / 13:57

Nick: zortea
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Caderea parului se poate  trata  sau poate sa fie ameliorata daca se  recurge la un tratament adecvat si natural daca e posibil.

Citeaza

16.10.2017 / 14:50

Nick: zortea
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Caderea parului  e o problema destul de mare si afecteaza din  pacate foarte multe persoane.

Citeaza

16.10.2017 / 14:50

Nick: zortea
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Caderea parului  e o problema destul de mare si afecteaza din  pacate foarte multe persoane.

Citeaza

13.12.2017 / 11:50

Nick: corapaun
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.05.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Eu cu Halier am inceput astazi sa fac o cura pentru a mai opri din caderea parului. va tin la curent cu evolutia mea si daca am avut rezultate.

Citeaza

10.01.2018 / 10:38

Nick: ileana83
Bucataras incepator
Bucataras din: 17.03.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Si sampoanele sunt  megautile pentru stoparea caderii parului prin cresterea rezistentei acestuia si prin fortifierea radacinii. Eu momentan folosesc Fortesse.

Citeaza

14.02.2018 / 11:49

Nick: ileana83
Bucataras incepator
Bucataras din: 17.03.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Trebuie sa se citeasca cu atentie si lista de ingredienti de la sampoane, pentru ca multe au in compozitie tot felul de chimicale, care pot face mai mult rau decat bine.

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
SUNTEM CEI MAI VESELI ȘI ACTIVI BUCATARAȘI
Felicitări!Un email de confirmare a fost trimis pe adresa ta.
Pentru a-ți valida contul, te rugăm sa dai click pe acest link.
Eroare!
Vă rugăm verificați datele introduse și reincercati!
Atentie!
Trebuie să acceptați opțiunile privind protecția datelor.
Atentie!
Aceasta adresa de email este deja in baza noastra de date.

Abonează-te la newsletter și intră în gașca noastră!

Sunt de acord ca datele mele personale să fie stocate și folosite pentru a primi noutăți și oferte comerciale.
Vă asigurăm că informațiile dumneavoastră vor fi păstrate în siguranță și în orice moment vă puteți schimba opinia făcând click pe link-ul de dezabonare din subsolul oricărui e-mail pe care îl primiți de la noi.
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Reteta de aperitiv crocant cu sunca si cascaval

pe 16.03 la 09:59

Reteta de snitel crispy, din pulpa de porc, in pesmet

de vasimur 4

pe 15.03 la 18:34

Reteta de placinte cu feta, spanac si marar

de laura_n 7

pe 15.03 la 17:42

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4847 puncte

oanapl

1550 puncte

mihaelar63

1439 puncte

madi_marin

1092 puncte

Rocsi

749 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]