modules/forum/post.tpl

Revelion 2010. Unde?

08.12.2009 / 11:59

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 614
Scrie-i mesaj privat

rivka a spus:

Pentru cei care ramaneti acasa eventual cu familia sau prietenii ati facut deja un meniu de Sarbatori, ce mancati? De anul nou si eventual pentru Craciun? eu din cate imi aduc aminte de anul nou nu este voie sa se manance pasari sau alte animale zgurmatoare, deci numai peste...sau nu-mi amintesc eu bine ...

eheee,numa' peste?

lu' barbata-miu daca nu-i pun "porcarii"pe masa in noaptea de anul nou...mai bine nu-i mai pun nimic

Citeaza

09.12.2009 / 14:13

Nick: liana_geicu
Bucataras incepator
Bucataras din: 14.07.2009
Retete: 31
Scrie-i mesaj privat

miha a spus:

Eu prima, ca stau cel mai aproape.

Bine...eu a doua!

Citeaza

09.12.2009 / 18:21

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 614
Scrie-i mesaj privat

liana_geicu a spus:

Bine...eu a doua!

SI A TREIA CINE?

Citeaza

17.12.2009 / 12:16

Nick: Swanheart
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.09.2009
Retete: 21
Scrie-i mesaj privat

Noi in urma cu 2 ani am fost la Oradea, la o prietena, iar anul trecut la Straja, la cabana fratelui meu. Nu stim sa schiem, ne-am dat doar cu saniuta si ne-am batut cu zapada...

Anul asta mi-a intrat in cap Viena, am avut si niste banuti pusi deoparte, insa s-au strans mai multi decat ne asteptam, si am preferat sa ne luam masina.

S-ar putea deci sa mergem tot la Oradea, la prietena mea. Chiar am chef sa ies in centru, sa vad artificii, sa fiu inconjurata de o multime de oameni care ciocnesc sampanie si se bucura de venirea noului an. In cel mai rau caz, ne urcam in masina si tot mergem pana la Arad, in centru. Revelionul asta simt ca vreau sa fiu undeva unde sunt muuulti oameni. :D

Citeaza

17.12.2009 / 17:34

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 614
Scrie-i mesaj privat

Swanheart a spus:

Noi in urma cu 2 ani am fost la Oradea, la o prietena, iar anul trecut la Straja, la cabana fratelui meu. Nu stim sa schiem, ne-am dat doar cu saniuta si ne-am batut cu zapada... Anul asta mi-a intrat in cap Viena, am avut si niste banuti pusi deoparte, insa s-au strans mai multi decat ne asteptam, si am preferat sa ne luam masina. S-ar putea deci sa mergem tot la Oradea, la prietena mea. Chiar am chef sa ies in centru, sa vad artificii, sa fiu inconjurata de o multime de oameni care ciocnesc sampanie si se bucura de venirea noului an. In cel mai rau caz, ne urcam in masina si tot mergem pana la Arad, in centru. Revelionul asta simt ca vreau sa fiu undeva unde sunt muuulti oameni. :D

.frumos

sa stapaniti sanatosi masina

Citeaza

03.11.2010 / 22:54

Nick: eleny2010
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.10.2010
Retete: 12
Scrie-i mesaj privat

Buna mai bucatarasii... eu prefer sa fac revelionul acasa in familie. nu stiu trecerea dintre anii nu vreau sa ma prinda in strada sau in casa altcuiva. vreau sa fiu la mine acasa sau in familie alaturi de ceilaltii ,sa ciocnim un pahar de sampanie (vin, coca-cola) ce bea fiekre.sa ne uram de bine ptr noul an si sa ne pupam . dupa aia sa ne punem la masa si sa mancam mancarurile facute de noi si nu de vre-un restaurant,mai ales k mie nu imi place mancarea oricui . pe urma consider ca daca vrem sa iesim intr-un club sau la petrecerea unor prietenii ..este super bine .. avem toata noaptea de colindat.

Citeaza

04.11.2010 / 10:40

Nick: giuliana
Bucataras incepator
Bucataras din: 21.10.2010
Retete: 9
Scrie-i mesaj privat

anul trecut noi lam facut revelionul in romania mai bine zis la ranca la munte anul asta la mama soacra in italia

Citeaza

05.11.2010 / 13:10

Nick: Sylvia
Bucataras junior
Bucataras din: 13.01.2010
Retete: 439
Scrie-i mesaj privat

Noi care suntem ca pasarile migratoare  tot anul prin toata Europa de Revelion stam acasa  in formatie cat mai restransa, anul trecut chiar am fost numai cu piticul ca sotul a fost de garda, mi-am atins apogeul. Cu meniuri revin in zona sarbatorilor  m-am delectat cu locatiile voastre, superbe  locatii si in Romania .

Citeaza

04.12.2010 / 07:43

Nick: crisad
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.08.2009
Retete: 28
Scrie-i mesaj privat

si noi tot acasa cu piticii .datorita profesiei sotului mereu munceste pe 1 ianuarie si nici dc am vrea nu am putea merge pe undeva si ne-am obisnuit, asa ca   ceva bun  de haleala alex asteapta sa vada artificiile   si apoi nani

Acest mesaj a fost modificat de crisad
Ultima editare: 04.12.2010 07:44:43

Citeaza

16.12.2010 / 11:52

Nick: MoliCook
Bucataras incepator
Bucataras din: 12.12.2010
Retete: 8
Scrie-i mesaj privat

Buna bucatarasi, noi de 2 ani i-l facem cu aceeasi prieteni acum 2 ani la Satic si anul trecut la Azuga, anul asta ne stangem toti la un prieten, sta aproape de munte si vrem sa ne bucuram de zapada, ca de... a venit criza si nu mai vrem sa platim ca petrecem in casele altora, si pe 3 lucram..:((

Citeaza

17.12.2010 / 17:58

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

           Dupa casatorie, 4 ani la rand am facut revelionul la restaurante. M-am simtit foarte bine mereu, dar de ceva vreme parca nu ma mai trage inima sa plec de acasa, parca vreau sa ma simt bine in casa mea, mai ales ca timpul petrecut acasa e scurt..... Cum la mine in oras am cam epuizat  principalele  restaurante  ce organizeaza revelioane,  ne-am propus ca in fiecare an in care petrecem acasa, sa ne facem cate un cadou pentru casa : acum 3 ani ne-am luat un LCD, acum 2 ani un home cinema...Anul trecut nu ne-am luat nimic, pentru ca ne-am cheltuit banii la Sinaia ( in decembrie trecut am fost detasata cu serviciul 12 zile si l-am avut si pe Costel cu mine; a fost ca un concediu  - ce ne mai trebuia revelion?   )  Si-apoi, in noaptea de revelion am facut basici pe talpi, de cat am dansat, doar eu si Costel   

           Anul asta vom face revelionul tot acasa si probabil ca vom iesi in oras, pentru ca va fi spectacol in parcul orasului   

Citeaza

17.12.2010 / 21:47

Nick: LUK
Bucataras incepator
Bucataras din: 28.11.2010
Retete: 223
Scrie-i mesaj privat

Si eu stau acasa de rev ...de 2 ani tot cam pe acasa am stat ca a fost micuta fetita si nu ne-am plimbat departe cu ea..anul asta..tot nu e suficient de mare..1 an si 9 luni..dar e bine ca suntem impreuna si asta e cel mai important..indiferent unde am fi..

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Celebra Pavlova cu crema si capsuni, un desert rafinat si elegant

de laura_n 7

ieri la 18:55

Paste cu sos Gorgonzola și mușchi de vită

ieri la 10:49

Musaca de dovlecei, o reteta usoara si sanatoasa pentru intreaga familie

de Miha 9

pe 22.04 la 19:58

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4384 puncte

laura_n

2312 puncte

Rocsi

1691 puncte

bucatarasa

1554 puncte

Caty

1318 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]