modules/forum/post.tpl

Cum sa faci bani stand acasa?!?!

31.07.2012 / 07:13

Nick: dena
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.02.2011
Retete: 71
Scrie-i mesaj privat

Buna dragi bucatarasi! Ma tot gandeam intr-o zi ca tare as vrea sa am o activitate pe care sa o desfasor acasa (sa pot sta si cu picii mei) si care sa imi aduca si un venit. Aveti cumva ceva idei???

Pe net apar diverse anunturi in care se cere sa trimiti niste bani intr-un plic, sa insiri margele etc. Cunosteti vreo oferta serioasa, ati auzit de ceva...??

Multumesc!

Citeaza

02.08.2012 / 15:58

Nick: ana77
Bucataras incepator
Bucataras din: 12.03.2012
Retete: 93
Scrie-i mesaj privat

Si pe mine m-ar incanta asa ceva...faza cu trimisul banilor este o magarie....am patit-o eu cu muuulti ani in urma......aveam nevoie de mai multi bani si pe langa servici am vrut o alta activitate.....nu a mers....!  Daca aveti vreo idee.....ar fi minunat...!

Acest mesaj a fost modificat de ana77
Ultima editare: 02.08.2012 15:59:15

Citeaza

08.08.2012 / 15:17

Nick: Dya
Bucataras senzational
Bucataras din: 25.10.2010
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

Eu colaborez de cativa ani cu o firma  de software din Bucuresti, ce are ca obiect programele educationale. Mai exact , munca mea consta in corectie de text, uneori este obositor nu zic nu, deoarece necesita atentie si rabdare, insa este un venit in plus, pe langa cel obtinut din job-ul meu stabil. Dar ajuta. Plata este in functie de realizari. Nu iti impune nimeni un anumit volum de munca. Sau un anumit program. Partea proasta e ca nu exista un volum continuu de lucru, de exemplu, de aproape un an de zile am reinceput colaborarea (dupa o pauza de 2 ani) cu mici intreruperi (de o luna de zile nu am mai avut in lucru nimic). Precizez ca totul se bazeaza pe un contract de angajare cu toate drepturile ce rezulta din acesta.

Acest mesaj a fost modificat de Dya
Ultima editare: 08.08.2012 15:17:48

Citeaza

08.08.2012 / 15:45

Nick: caroline
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 09.11.2011
Retete: 702
Scrie-i mesaj privat

Dya a spus:

Eu colaborez de cativa ani cu o firma  de software din Bucuresti, ce are ca obiect programele educationale. Mai exact , munca mea consta in corectie de text, uneori este obositor nu zic nu, deoarece necesita atentie si rabdare, insa este un venit in plus, pe langa cel obtinut din job-ul meu stabil. Dar ajuta. Plata este in functie de realizari. Nu iti impune nimeni un anumit volum de munca. Sau un anumit program. Partea proasta e ca nu exista un volum continuu de lucru, de exemplu, de aproape un an de zile am reinceput colaborarea (dupa o pauza de 2 ani) cu mici intreruperi (de o luna de zile nu am mai avut in lucru nimic). Precizez ca totul se bazeaza pe un contract de angajare cu toate drepturile ce rezulta din acesta.

si cum am putea sa ne inscriem si noi??????????multumesc.

Citeaza

08.08.2012 / 18:09

Nick: Dya
Bucataras senzational
Bucataras din: 25.10.2010
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

Eu am aplicat un CV pe un site cu locuri de munca.

Poti incerca direct pe site-ul http://www.softwin.ro/ 

Divizia INTUITEXT

Atasez link ul direct pt inscriere CV.

www.softwin.ro/index.php

Citeaza

08.08.2012 / 21:42

Nick: caroline
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 09.11.2011
Retete: 702
Scrie-i mesaj privat

Dya a spus:

Eu am aplicat un CV pe un site cu locuri de munca. Poti incerca direct pe site-ul http://www.softwin.ro/  Divizia INTUITEXT Atasez link ul direct pt inscriere CV. www.softwin.ro/index.php

multumesc....

Citeaza

08.08.2012 / 22:06

Nick: Dya
Bucataras senzational
Bucataras din: 25.10.2010
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

caroline a spus:

multumesc....

Cu placere! Sper sa te ajute :)

Citeaza

09.08.2012 / 13:46

Nick: dena
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.02.2011
Retete: 71
Scrie-i mesaj privat

Dya a spus:

Eu am aplicat un CV pe un site cu locuri de munca. Poti incerca direct pe site-ul http://www.softwin.ro/  Divizia INTUITEXT Atasez link ul direct pt inscriere CV. www.softwin.ro/index.php

Si eu multumesc Dya!

:-*

Citeaza

09.08.2012 / 14:10

Nick: Dya
Bucataras senzational
Bucataras din: 25.10.2010
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

dena a spus:

Si eu multumesc Dya! :-*

:) Pentru nimic!

Citeaza

11.10.2012 / 14:27

Nick: cashinpills
Bucataras incepator
Bucataras din: 11.10.2012
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Metode de a face bani de acasa (muncind :)) sunt mai multe. Uite iti dau cateva exemple: creaza-ti un blog (pe o platforma gratuita) scrie despre ce sti mai bine si iti place, invita-ti prieteni sa citeasca. ...monetizeaza -ti traficul.

Cum ? simplu, un cont adsence sau o afiliere de pinde de domeniu. Ca si sistem de afiliere iti recomand pe cei de la cashinpills.com . Platesc 30% din vanzarile facute de tine.

daca te pot ajuta cu ceva scrie-mi : [email protected]

O zi buna

Cristian

Citeaza

11.10.2012 / 23:50

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

cashinpills a spus:

Metode de a face bani de acasa (muncind :)) sunt mai multe. Uite iti dau cateva exemple: creaza-ti un blog (pe o platforma gratuita) scrie despre ce sti mai bine si iti place, invita-ti prieteni sa citeasca. ...monetizeaza -ti traficul. Cum ? simplu, un cont adsence sau o afiliere de pinde de domeniu. Ca si sistem de afiliere iti recomand pe cei de la cashinpills.com . Platesc 30% din vanzarile facute de tine. daca te pot ajuta cu ceva scrie-mi : [email protected] O zi buna Cristian

ca sa ajungi sa monetizezi iti trebuie cam 3-4 ani de munca! plus constanta, plus ceva idei de marketing :), nu-i asa de simplu. Poate un site cu jocuri ar monetiza mai usor prin adsense, dar nu i simplu sa l faci :)

Citeaza

12.10.2012 / 10:18

Nick: cashinpills
Bucataras incepator
Bucataras din: 11.10.2012
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

ca sa ajungi sa monetizezi iti trebuie cam 3-4 ani de munca! plus constanta, plus ceva idei de marketing :), nu-i asa de simplu. Poate un site cu jocuri ar monetiza mai usor prin adsense, dar nu i simplu sa l faci :)

Da, orice site cu trafic, poate fi monetizat cu adsence dar pentru romania se plateste putin, iar daca ai CTR mai mare de 5% deja esti suspect si oricand te poti trezi cu blocarea contului. (asa cum au simtit multi pe pielea lor).

Cred ca, pentru cineva cu real talent la scris, cele mai bune solutii sunt siturile de freelancer unde sunt job-uri pe articole sau propriile bloguri pe teme diferite si afiliere.

Anul asta cel mai bine au convertit siturile de moda si slabire, diete, cu o rata de conversie de 1:50 -1: 100 si cu comisioane intre 5% si 30% ceea ce nu e putin. :)

Restul depinde de fiecere.

Citeaza

25.10.2012 / 14:12

Nick: Criss
Bucataras Chef
Bucataras din: 13.07.2010
Retete: 544
Scrie-i mesaj privat

Si daca celor de la Google AdSende nu le place "moaca" ta, iti inchid contul fara drept de apel, cum am patit si eu. Exact in ziua in care am primit prin posta codul PIN, mi-au inchis contul si evident am pierdut cei 10 dolari acumulati in aproximativ 4 luni :D.

De fapt ei scriu ca isi rezerva dreptul de a inchide un cont din orice motiv, fara a-ti da explicatii.

Citeaza

04.01.2013 / 22:05

Nick: adnia
Bucataras incepator
Bucataras din: 01.01.2013
Retete: 293
Scrie-i mesaj privat

deci (chiar ma intereseaza subiectul) inteleg ca inca nu s-au gasit idei si solutii salvatoare:( mai cautam!:)

Citeaza

06.01.2013 / 13:43

Nick: adicel
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.01.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

dena a spus:

Buna dragi bucatarasi! Ma tot gandeam intr-o zi ca tare as vrea sa am o activitate pe care sa o desfasor acasa (sa pot sta si cu picii mei) si care sa imi aduca si un venit. Aveti cumva ceva idei??? Pe net apar diverse anunturi in care se cere sa trimiti niste bani intr-un plic, sa insiri margele etc. Cunosteti vreo oferta serioasa, ati auzit de ceva...?? Multumesc!

 Buna,

ce trimit eu este garantat! Nu castigi mult, dar e sigur testat de mine. Insa trebuie sa ai timp si rabdare! Trebuie sa te inscrii pe siteurile/bannerele de pe blogul meu din postarea de mai jos si sa urmaresti pasii care i-am explicat pe blog. Succes.

Acesta este blogul : http://vizitegratuitepentrusiteultau.blogspot.ro/

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Celebra Pavlova cu crema si capsuni, un desert rafinat si elegant

de laura_n 7

ieri la 18:55

Paste cu sos Gorgonzola și mușchi de vită

ieri la 10:49

Musaca de dovlecei, o reteta usoara si sanatoasa pentru intreaga familie

de Miha 9

pe 22.04 la 19:58

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4384 puncte

laura_n

2312 puncte

Rocsi

1691 puncte

bucatarasa

1554 puncte

Caty

1318 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]