modules/forum/post.tpl

HORCAIT IN PIEPT

03.01.2013 / 15:25

Nick: elizahorj
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.01.2013
Retete: 3
Scrie-i mesaj privat

 Buna fetelor. Eu am o fetita care face 6 luni luna asta in 18 si mi se pare ca aud un horcait cand sta pe spate si respira. A vazut-o medicul pediatru si a spus ca nu are nimic , doar ca pana la 1 an isi curata caile respiratorii si plamanii. Voi v-ati confruntat cu asa ceva?

Citeaza

04.01.2013 / 11:43

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1116
Scrie-i mesaj privat

elizahorj a spus:

 Buna fetelor. Eu am o fetita care face 6 luni luna asta in 18 si mi se pare ca aud un horcait cand sta pe spate si respira. A vazut-o medicul pediatru si a spus ca nu are nimic , doar ca pana la 1 an isi curata caile respiratorii si plamanii. Voi v-ati confruntat cu asa ceva?

Da, este foarte adevarat.

Cumpara un spray cu apa de mare si curata nasucul. Chiar daca tu crezi ca nu este nevoie periodic fa chestia asta.

Citeaza

04.01.2013 / 14:22

Nick: elizahorj
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.01.2013
Retete: 3
Scrie-i mesaj privat

miha a spus:

Da, este foarte adevarat. Cumpara un spray cu apa de mare si curata nasucul. Chiar daca tu crezi ca nu este nevoie periodic fa chestia asta.

 Miha, multumesc frumos pentru sfat. Esti o scumpa. Ii curat nasucul zilnic cu ser fiziologic si cu aspirator nazal care se conecteaza la aspiratorul mare.

Citeaza

05.01.2013 / 21:33

Nick: mon
Bucataras incepator
Bucataras din: 08.10.2011
Retete: 106
Scrie-i mesaj privat

 Curata cu ser fiziologic iar aspiratorul nazal folosestel la 2 -3 zile nu este indicat sa folosim zilnic aspiratorul nazal

Citeaza

20.01.2015 / 22:35

Nick: violeta30
Bucataras talentat
Bucataras din: 17.08.2013
Retete: 201
Scrie-i mesaj privat

 Trebuie avut grija cu horcaitul. Un tratament acordat gresit sau un consult superficial poate face dintr-o bronsita o pneumonie in toata regula !

Eu am avut norocul sa fac acum cativa ani un curs de doi ani la Crucea Rosie si m-a ajutat enorm. Mi-am ingrijit copilul asa cum am invatat si nu am avut probleme cu fata.

Am patit-o si eu anul trecut cu copilul, desi i-am spus medicului de familie ca face urat cand respira, a tot indopat-o cu siropuri (am zis sa incerc asa cum imi recomanda medicul), iar dupa o saptamana era din ce in ce mai rau, respira cu greutate si avea o tuse groaznica, nu mai spun ca elimina secretii verzi. M-am intros din nou la cabinet si mi-a spus ca se curata plamanii, sa nu-mi fac griji. Mi-a dat din nou medicamente homeopate, dar pe care nu le-am mai luat. Am mers la farmacie si am cerut un antibiotic si un sirop cu iedera. In doua zile nu mai avea nimic. Daca as fi urmat tratamentul medicului ar fi fost grav pentru copilul meu, putea ramane cu sensibilitate.

Mare grija la astfel de simptome !

Citeaza

Recomandari pentru tine si casa ta

Prima Latte III rosu

- 800 lei
1699.99 lei
899.99 lei

24.01.2015 / 08:24

Nick: adrian1977
Bucataras incepator
Bucataras din: 19.08.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 cred ca ai invatat gresit la crucea rosie!...cu antibiotice nu e cel mai indicat remediu...

Citeaza

25.01.2015 / 12:59

Nick: violeta30
Bucataras talentat
Bucataras din: 17.08.2013
Retete: 201
Scrie-i mesaj privat

adrian1977 a spus:

 cred ca ai invatat gresit la crucea rosie!...cu antibiotice nu e cel mai indicat remediu...

 In primul rand nu-l folosesc in exces, ci doar cand e cazul ! Fiecare e liber sa decida daca il foloseste sau nu ! Eu am spus cum procedez. Am mai vazut sceptici d-astia care au facut pe grozavii si au probleme si acum cu copiii !

Citeaza

09.03.2015 / 00:00

Nick: monik80
Bucataras incepator
Bucataras din: 08.03.2015
Retete: 23
Scrie-i mesaj privat

Asa facea si fetita mea,avea un horcait tare urat,dupa aceea a inceput cu tusea,si in final a facut o bronsolita de toata frumusetea,avea doua luni,si m am internat cu ea 8 zile,i-a facut tratament intravenos si acum nu mai avem probleme

Citeaza

07.08.2022 / 01:21

Nick: killersmile
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.08.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

elizahorj a spus:

 Buna fetelor. Eu am o fetita care face 6 luni luna asta in 18 si mi se pare ca aud un horcait cand sta pe spate si respira. A vazut-o medicul pediatru si a spus ca nu are nimic , doar ca pana la 1 an isi curata caile respiratorii si plamanii. Voi v-ati confruntat cu asa ceva?

 Awesome site i love it keep posting more!  Click here

Citeaza

07.09.2022 / 00:30

Nick: Bolobol
Bucataras incepator
Bucataras din: 21.06.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Nu aveți nevoie de energie noaptea, așa că atunci când nivelul de insulină crește, procesul de redistribuire a zahărului în ficat și țesuturile adipoase este perturbat și, ca urmare, excesul de grăsime se acumulează în organism. În plus, cu cât este mai aproape de ora de culcare ultima ta masă, cu atât este mai probabil să te trezești rupt https://www.kudika.ro/articol/wellness/69068/cum-sa-imbunatatesti-calitatea-somnului-de-cate-ore-de-somn-ai-nevoie-pentru-o-viata-sanatoasa.html . îmbunătăți calitatea somnului.

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
SUNTEM CEI MAI VESELI ȘI ACTIVI BUCATARAȘI
Felicitări!Un email de confirmare a fost trimis pe adresa ta.
Pentru a-ți valida contul, te rugăm sa dai click pe acest link.
Eroare!
Vă rugăm verificați datele introduse și reincercati!
Atentie!
Trebuie să acceptați opțiunile privind protecția datelor.
Atentie!
Aceasta adresa de email este deja in baza noastra de date.

Abonează-te la newsletter și intră în gașca noastră!

Sunt de acord ca datele mele personale să fie stocate și folosite pentru a primi noutăți și oferte comerciale.
Vă asigurăm că informațiile dumneavoastră vor fi păstrate în siguranță și în orice moment vă puteți schimba opinia făcând click pe link-ul de dezabonare din subsolul oricărui e-mail pe care îl primiți de la noi.
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Reteta de conopida cu iaurt grecesc

ieri la 12:26

Reteta de briose sarate cu sunca si cascaval

pe 27.03 la 15:04

Reteta de Chupe de camarones- supa peruana de creveti, reteta nr.46 din Best soups in the World

de Ksenya 5

pe 27.03 la 13:30

Reteta de prajitura de post cu foi si crema de budinca cu fanta

de Caty 2

pe 26.03 la 19:44

Reteta de pui cu sos de parmezan si usturoi

pe 26.03 la 18:04

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

cristeena20

3400 puncte

Ksenya

2173 puncte

RODIMUR

2032 puncte

Catalina L

1627 puncte

oanapl

1573 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]