modules/forum/post.tpl

Jucariile de ieri, jucariile de azi: backugani, gormitti, ben 10 ...

14.12.2009 / 16:59

Nick: Bucataras Dragos
Bucataras incepator
Bucataras din: 28.01.2009
Retete: 22
Scrie-i mesaj privat

Da depinde si ce varsta au si cum se comporta cu un animal viu. De obicei daca copilul este invatat cu animalele sau a mers prin medii unde sunt animale de casa(prieteni de familie, rude...) o sa zica : " Mami/tati vreau si eu..." sau deschide TV si se uita la desene:))

Citeaza

16.12.2009 / 21:33

Nick: Teo
Bucataras incepator
Bucataras din: 31.10.2009
Retete: 61
Scrie-i mesaj privat

eu nu imi amintesc sa fi avut  in copilarie nici macar o papusa ...ni le faceam din petice , carpe...   iar cand eu aveam posibilitatea sa cumpar pt. fata mea nu gaseam(in epoca de aur);ea isi dorea o papusa si un carucior pt. papusa;cand avea 7 ani am fost la o reciclare la Campulung Muscel si acolo am vazut carucioare;Bunica avea o verisoara ,vanzatoare acolo si cu aceasta ''pila ''am cumparat caruciorul;dupa ani m-am gandit sa il donez grupei mele de copii;a trecut odata fata si cand a vazut caruciorul...s-a aplecat  l-a luat si a plecat suparata acasa; '''a fost cel mai frumos dar pe care l-am primit si vreau sa il pastrez...mi l-am dorit asa de mult'''!

Citeaza

22.12.2009 / 10:38

Nick: Bucataras Dragos
Bucataras incepator
Bucataras din: 28.01.2009
Retete: 22
Scrie-i mesaj privat

Se apropie Mos Craciun! Ce le luati la copii si ce primiti voi?

Apropo de asta sa va zic un banc(care poate unii il stiu altii nu):

Merge un tata la magazinul de jucarii sa ii cumpere fetitei lui o papusa Barbie.

-Buna ziua domnule vanzator! Aveti papusi Barbie?

-Sigur domnule! Avem Barbie in vacanta (10 lei) , Barbie la coafor (10 lei) si Barbie divortata(20 lei).

-Domnule dar de ce papusa Barbie divortata este asa de scumpa?

-Pai vine cu banii,masina,terenurile ,vila lui Ken...

Citeaza

22.12.2009 / 13:08

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 619
Scrie-i mesaj privat

Bucataras Dragos a spus:

Se apropie Mos Craciun! Ce le luati la copii si ce primiti voi? Apropo de asta sa va zic un banc(care poate unii il stiu altii nu): Merge un tata la magazinul de jucarii sa ii cumpere fetitei lui o papusa Barbie. -Buna ziua domnule vanzator! Aveti papusi Barbie? -Sigur domnule! Avem Barbie in vacanta (10 lei) , Barbie la coafor (10 lei) si Barbie divortata(20 lei). -Domnule dar de ce papusa Barbie divortata este asa de scumpa? -Pai vine cu banii,masina,terenurile ,vila lui Ken...

ce intrebare Dragos:ce primim noi?da' de unde sa stim?

Citeaza

22.12.2009 / 13:38

Nick: Bucataras Dragos
Bucataras incepator
Bucataras din: 28.01.2009
Retete: 22
Scrie-i mesaj privat

gaby_d a spus:

ce intrebare Dragos:ce primim noi? da' de unde sa stim?

pai direct la sursa nu? Gaby tu mai crezi in Mos Craciun? Da asa e tu nu ai de unde sa sti (numa daca il intrebi pe sot sau scormonesti prin casa) dar MOS CRACIUN EXISTA!(pentru copilasii care au ajuns intamplator de pe google pe aceasta pagina in timp ce cautau desene animate)

Citeaza

22.12.2009 / 14:01

Nick: ionix
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.09.2009
Retete: 353
Scrie-i mesaj privat

Bucataras Dragos a spus:

Se apropie Mos Craciun! Ce le luati la copii si ce primiti voi? Apropo de asta sa va zic un banc(care poate unii il stiu altii nu): Merge un tata la magazinul de jucarii sa ii cumpere fetitei lui o papusa Barbie. -Buna ziua domnule vanzator! Aveti papusi Barbie? -Sigur domnule! Avem Barbie in vacanta (10 lei) , Barbie la coafor (10 lei) si Barbie divortata(20 lei). -Domnule dar de ce papusa Barbie divortata este asa de scumpa? -Pai vine cu banii,masina,terenurile ,vila lui Ken...

 tare bancul... l-am auzit in emisiunea lui Brancu si yo... 

Citeaza

05.04.2011 / 09:59

Nick: jolygina
Bucataras incepator
Bucataras din: 16.02.2010
Retete: 227
Scrie-i mesaj privat

baietelul meu alexandru este fan masinute mici ,in special cele care au o personalitae ,au ochii gen cele din the cars ,dar se bucura pentru orice ,si cand ii fac o prajiturica care are o forma frumoasa a unui personaj ,sau o carte chiar daca e mic,colectia penru copii de la dysney sau cea cu wini ,mai nou avem un papagal perus si isi i-a scaunul se pune langa colivie si incepe sa--i citeasca asa dupa poze bineteles ,

cred ca trebuie sa-i facem pe copii nostri sa aprecieze fiecare lucru pe care le oferim ,fie ea jucarie ,sau o hainuta sau o mancarica speciala si ornata pentru ei

Citeaza

23.01.2012 / 20:40

Nick: mirrra
Bucataras incepator
Bucataras din: 23.01.2012
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Buna :)!Mamici, daca se apropie petrecerea aniversara a copilului dumneavostra, sau pur si simplu vreti sa i faceti o surpriza si va aflati in impas,asa cum a fost cazul meu, apelati la serviciile unui animator profesionist(ce intruchipeaza personajul animat preferat) care va va distra copilasul si micii sai invitati prin jocuri interactive, baloane modelabile, facepainting, muzica, dans, karaoke...Eu am o singura problema si anume ca fetita mea a vrut-o pe Tinkerbell de 5 ori consecutiv :))asa ca v-o recomand si voua impreuna cu celelalte personaje :D  www.petrecericopii.net

Citeaza

23.01.2012 / 22:38

Nick: caroline
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 09.11.2011
Retete: 703
Scrie-i mesaj privat

intr-adevar o mare diferenta intre jucariile si jocurile de demult si cele de acum...eu cred cu tarie ca adevarata copilarie am avut-o noi caci totul in ziua de azi e mult prea tehnologic...

Citeaza

24.01.2012 / 18:46

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 678
Scrie-i mesaj privat

 pentru baieti titirezii sint acum la moda (beybladers)

Citeaza

24.01.2012 / 19:40

Nick: mirela0911
Bucataras Minunat
Bucataras din: 09.12.2010
Retete: 1124
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

 pentru baieti titirezii sint acum la moda (beybladers)

 Cunosc!!! In fiecare zi aud doar "let it rip!"

Citeaza

23.02.2012 / 14:52

Nick: simo_brkic
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.12.2011
Retete: 29
Scrie-i mesaj privat

Adinuta a spus:

depinde cum stie sa se poarte cu un animal viu eu cand aveam in jur de un an primeam o bucata mare si grasa de vata pe care o tot scarmanam zicand "moatza pitzica" (frumoasa pisica) asta dupa ce am ucis un pui de gaina.. am cazut pe el sau l-am latit cumva si s-au hotarat ca inca nu merit ceva viu pe post de jucarie

 :)) :)) nuuuu saracu puiutz :(   ..in legatura cu animalele vii ,asa e .un animalutz viu e altceva decat o jucarie dar trebuie sa fie" putin mare" copilasul..altfel risca sa aiba acelasi sfarsit ca puiul..:D ihihiihihihihiiiii xD xD

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

Rocsi

1566 puncte

gaby_duceag

1400 puncte

Caty

1238 puncte

vasimur

1157 puncte

Constelatialeu

1136 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]