modules/forum/post.tpl

Traditii proprii de Craciun, nazbatii de-ale copiilor, amintiri

21.11.2009 / 20:23

Nick: danygospodina
Bucataras incepator
Bucataras din: 22.05.2009
Retete: 2
Scrie-i mesaj privat

    La 4 ani Dany l-a certat pe Mos ca are bocancii lui unchiu !

    Iar la 5 ani a venit un prieten de familie, care s-a intimidat si a ras prosteste, tot timpul. Nu se mai putea opri, sughita!!!

    Ah, si eu am fost de 3 ori Mos. Cam slab, aveam 50 kg, dar cu vreo 2 flanele si o perna, rezolvam. Si piticii erau atat de emotionati....

    Papa Bun, daca e pauza, poate ne spui si noua daca ai fost Mos Craciun vreodata.

Citeaza

21.11.2009 / 20:26

Nick: danygospodina
Bucataras incepator
Bucataras din: 22.05.2009
Retete: 2
Scrie-i mesaj privat

Am uitat sa-l pun.

Citeaza

22.11.2009 / 03:27

Nick: PapaBun
Bucataras incepator
Bucataras din: 07.04.2009
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

danygospodina a spus:

    La 4 ani Dany l-a certat pe Mos ca are bocancii lui unchiu !     Iar la 5 ani a venit un prieten de familie, care s-a intimidat si a ras prosteste, tot timpul. Nu se mai putea opri, sughita!!!     Ah, si eu am fost de 3 ori Mos. Cam slab, aveam 50 kg, dar cu vreo 2 flanele si o perna, rezolvam. Si piticii erau atat de emotionati....     Papa Bun, daca e pauza, poate ne spui si noua daca ai fost Mos Craciun vreodata.

Nu, încă nu, nici nu m-am gîndit pînă acum că aș putea fi. Încă mă consider în partea cealaltă, a celor care-l așteaptă pe Moș, chiar dacă am 31 de primăveri la bord .

Deci nu .

Citeaza

22.11.2009 / 03:45

Nick: Adinuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.09.2009
Retete: 54
Scrie-i mesaj privat

PapaBun a spus:

Nu, încă nu, nici nu m-am gîndit pînă acum că aș putea fi. Încă mă consider în partea cealaltă, a celor care-l așteaptă pe Moș, chiar dacă am 31 de primăveri la bord . Deci nu .

greedy greedy


Citeaza

22.11.2009 / 14:54

Nick: danygospodina
Bucataras incepator
Bucataras din: 22.05.2009
Retete: 2
Scrie-i mesaj privat

      Papabun, esti 78-ist ca si noi.

Citeaza

22.11.2009 / 18:17

Nick: PapaBun
Bucataras incepator
Bucataras din: 07.04.2009
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Adinuta a spus:

greedy greedy

Greedy gourmet, da, oh da .

Citeaza

22.11.2009 / 18:19

Nick: PapaBun
Bucataras incepator
Bucataras din: 07.04.2009
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

danygospodina a spus:

      Papabun, esti 78-ist ca si noi.

Da, sînt un taur de '78 (macar de erau kile, dar nu ).

Citeaza

22.11.2009 / 20:26

Nick: danygospodina
Bucataras incepator
Bucataras din: 22.05.2009
Retete: 2
Scrie-i mesaj privat

   Si sotul e-n situatia ta... anul trecut de sarbatori, ca sa dea jos mai repede din kg, s-a dus la sauna si inot. Si dupa o saptamana, avea cu 2 kg mai mult!!!

Citeaza

22.11.2009 / 21:17

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 707
Scrie-i mesaj privat

danygospodina a spus:

   Si sotul e-n situatia ta... anul trecut de sarbatori, ca sa dea jos mai repede din kg, s-a dus la sauna si inot. Si dupa o saptamana, avea cu 2 kg mai mult!!!

Pai a uitat sa-ti spuna ca dupa efort altoia o "shaorma", ... ceva

Citeaza

22.11.2009 / 21:18

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 707
Scrie-i mesaj privat

Raluk, sa-i dai dieta mea ... Adik .. nu acum... ca sa vina si la tine mos nicolae si mos craciun

Citeaza

22.11.2009 / 23:24

Nick: danygospodina
Bucataras incepator
Bucataras din: 22.05.2009
Retete: 2
Scrie-i mesaj privat

  Venea deshidratat, saracutu, si da-i cu vin, cu tuiculita.... si cu sarmalute, etc, si se cantarea dupa. 

   Nu pot, cred ca o sa ma bata, in premiera. Mi-e ca o sa faca urat. Si daci mai spun ca am dieta de la Bucataras...

  

Citeaza

22.11.2009 / 23:33

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 707
Scrie-i mesaj privat

pai d-aia am zis si eu sa-i zici dupa sarbatori, macar sa primesti cadourile .

Auzi, insa mai repede cred ca ma bag eu la dieta lui...auzi, dupa sala si sauna sa bag apoi niste sarmalute cu vin si tzuiculitzaaaa, maiculitzaaa, asta da regim

Citeaza

23.11.2009 / 15:03

Nick: danygospodina
Bucataras incepator
Bucataras din: 22.05.2009
Retete: 2
Scrie-i mesaj privat

 Nu stiu anul asta cum se va comporta, asta-i  mancarea pe care o capata de la neamuri. Anul asta... ca are doua gospodine in bucatarie...

   Da ceai verde cu lamaie bei, Bucataras?

Citeaza

25.11.2009 / 23:21

Nick: Bunica
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 18.12.2008
Retete: 687
Scrie-i mesaj privat

PapaBun a spus:

Da' ce-aveți dom'le cu mine ... Nu pot și eu să stau liniștit la TV să mă uit la rugby, că hop, PapaBun în sus, PapaBun în jos .

Cand baiatul meu avea 3 ani il astepta cu mare nerabdare pe Mos Nicole. Si-a aranjat frumos toate incaltarile in hol si iesea din minut in minut sa vada daca a venit Mosul ( noi nu puteam sa ne miscam de el).Am prins un moment si i-am asezat toate darurile in incaltari. Cand a iesit si le-a vazut nu putea sa se exprime de bucurie. Striga intr-una : a venit , mi-a adus ! a venit mi-a adus !  A fost mare veselie in casa. Si acum ne aducem aminte de acea seara magica.

Citeaza

26.11.2009 / 11:20

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1130
Scrie-i mesaj privat

Bunica a spus:

Cand baiatul meu avea 3 ani il astepta cu mare nerabdare pe Mos Nicole. Si-a aranjat frumos toate incaltarile in hol si iesea din minut in minut sa vada daca a venit Mosul ( noi nu puteam sa ne miscam de el).Am prins un moment si i-am asezat toate darurile in incaltari. Cand a iesit si le-a vazut nu putea sa se exprime de bucurie. Striga intr-una : a venit , mi-a adus ! a venit mi-a adus !  A fost mare veselie in casa. Si acum ne aducem aminte de acea seara magica.

Bucuria copiilor in astfel de momente este ceva sublim.

Eu n-am sa-l pot uita pe Robert la Craciunul din 2005, avea deja 1 anisor. Inca nu vorbea, dar ochisorii lui spuneau totul. Iar chiotele lui de bucurie si cum se invartea in jurul bradului ca un cocos l-au facut de neuitat. :)

Iar la Craciunul din 2007 a fost foarte emotionat cand dimineata a gasit gol paharul de lapte pregatit pentru Mos si un rest de fursecuri, facute de el, special pentru Mos.

Anul asta mi-a zis ca ar trebui sa punem camera pe undeva, sa-l filmam pe Mos cand vine sa aduca daruri. Sa ma vad acum cum "dreg busuiocul"

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Reteta de baza pentru paine de casa

ieri la 20:34

Hotdog de casa

de Rocsi 9

pe 15.06 la 19:49

Fursecuri americane cu bucati de ciocolata reteta de Chocolate Chip Cookies

pe 15.06 la 14:47

Prajitura Red Velvet un desert elegant si delicios

pe 15.06 la 14:40

Negresa pufoasa cu glazura de ciocolata reteta simpla si gustoasa

pe 15.06 la 14:14

TOP
utilizatori

 Merisor

1100 puncte

Caty

1096 puncte

Rocsi

511 puncte

Valclaudia

300 puncte

RODIMUR

126 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]