modules/forum/post.tpl

Stăm acasă. Cu ce ne umplem timpul în afară de copil?

15.04.2011 / 21:21

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

Amira vorbeste...si vorbeste...de nu se mai opreste.

Robert: da' mai taci odata gura sparta.

Amira: da si mami vorbeste mult

Robert: eu cred ca mai mult semeni cu tati

Amira: si ce? fata cu baiat se potriveste

Robert: fata, noi vorbim de gura sparta nu de nunti

Citeaza

16.04.2011 / 14:34

Nick: AlexJ
Bucataras incepator
Bucataras din: 21.03.2011
Retete: 31
Scrie-i mesaj privat

miha a spus:

Amira vorbeste...si vorbeste...de nu se mai opreste. Robert: da' mai taci odata gura sparta. Amira: da si mami vorbeste mult Robert: eu cred ca mai mult semeni cu tati Amira: si ce? fata cu baiat se potriveste Robert: fata, noi vorbim de gura sparta nu de nunti

Citeaza

16.04.2011 / 22:57

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

Amira: mami, vreau si eu sa stau la calculator! Te roggggg...pot? pot?

Robert: Da' te-ai facut o doamna si nu stiu eu, de vrei sa stai la calculator?

Acest mesaj a fost modificat de miha
Ultima editare: 16.04.2011 22:57:37

Citeaza

18.04.2011 / 11:50

Nick: alice_ciobanu
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.03.2011
Retete: 185
Scrie-i mesaj privat

foarte tare. A mea are inca 1 an si o luna..deocamdata nu cere la computer...dar mai incolo..... 

Citeaza

18.04.2011 / 20:58

Nick: rocsi_1612
Bucataras Suprem
Bucataras din: 18.12.2009
Retete: 1617
Scrie-i mesaj privat

Eu n-am copil,n-am sot,am doar mama si vara am multe rude...timpul mi-l umplu cu gatit,curatenie,facturi si tot ce tine de casa..totul fac eu(doar nu mut mobila ca sunt micuta)....a si ma rasfat cu cate un cappucino sau cu ce imi doresc

Citeaza

Recomandari pentru tine si casa ta

Multicooker Turbo Express

- 400 lei
1299.99 lei
899.99 lei

20.04.2011 / 12:48

Nick: carmenvlad
Bucataras incepator
Bucataras din: 08.01.2011
Retete: 104
Scrie-i mesaj privat

Este adevarat ca familia iti ocupa tot timpul liber, dar exista momente pe care vrei sa le petreci cu tine insuti. Atunci gasesti o carte care te face sa visezi, un film care te emotioneaza, sau pur si simplu iti prepari un capucino si-l savurezi cu ochii pierduti in zare. Imi doresc, draga Roxi sa-l savuram impreuna.

Citeaza

20.04.2011 / 15:42

Nick: rocsi_1612
Bucataras Suprem
Bucataras din: 18.12.2009
Retete: 1617
Scrie-i mesaj privat

carmenvlad a spus:

Este adevarat ca familia iti ocupa tot timpul liber, dar exista momente pe care vrei sa le petreci cu tine insuti. Atunci gasesti o carte care te face sa visezi, un film care te emotioneaza, sau pur si simplu iti prepari un capucino si-l savurezi cu ochii pierduti in zare. Imi doresc, draga Roxi sa-l savuram impreuna.

Ce placere mi-ar face sa savuram impreuna un cappucino

Citeaza

20.04.2011 / 21:26

Nick: ioanalf
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.04.2011
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

hmmmm.....argument dureros!in afara de copii...mai nimic!!!!stau cu ei cat de mult ca peste putin cresc si n or sa mai vrea ei sta stea cu mine

Citeaza

21.04.2011 / 00:37

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 619
Scrie-i mesaj privat

ioanalf a spus:

hmmmm.....argument dureros! in afara de copii...mai nimic!!!!stau cu ei cat de mult ca peste putin cresc si n or sa mai vrea ei sta stea cu mine

corect

Citeaza

24.04.2011 / 22:46

Nick: bucatarimcudiana
Bucataras incepator
Bucataras din: 16.03.2011
Retete: 50
Scrie-i mesaj privat

carmenvlad a spus:

Este adevarat ca familia iti ocupa tot timpul liber, dar exista momente pe care vrei sa le petreci cu tine insuti. Atunci gasesti o carte care te face sa visezi, un film care te emotioneaza, sau pur si simplu iti prepari un capucino si-l savurezi cu ochii pierduti in zare. Imi doresc, draga Roxi sa-l savuram impreuna.

asa este, avem nevoie si de momente numai ale noastre.

eu mai am o saptamana si incep munca, dupa doi ani de stat cu bebicul meu

acum pe ultima suta de metrii nu stiu cum sa mai profit de timpul ramas, imi pare rau ca nu am stiut sa profit de tot timpul pe care l-am avut

imi este tare greu, nici dupa ce am nascut nu am avut asa o stare proasta

voi cum ati trecut peste aceste momente, fetelor?

va rog sa ma ajutati

Citeaza

04.05.2011 / 08:57

Nick: alice_ciobanu
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.03.2011
Retete: 185
Scrie-i mesaj privat

diana, nu stiu ce sa iti zic ca sa sune a incurajare. Doar ca trebuie sa fii fata serioasa, asa cum stim ca esti:)), si sa te gandesti ca duci bebele la gradi, tu la servici si cind vii acasa reintilnirea va fi si mai frumoasa...iar el creste si o sa ii faci si mai multe bunatati :P

 acum , sicer, si eu is intr-o stare f proasta...mai am de stat acasa cu Miruna, inca aproape un an, dar ma gandesc de pe acum ce voi face atunci...mai ales ca sa ma reintorc la locul meu de munca nu mai poate fi vorba...sefu al mare nu mai primeste mamele inapoi :))...asa ca deja ma apuca pandaliile si pe mine...

dar ....aici era vorba despre tine, nu despre mine...

sorry...abia acu incep sa beau ceva cafea...pupici 

Citeaza

20.07.2011 / 00:13

Nick: alinutzika
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.02.2011
Retete: 246
Scrie-i mesaj privat

M-am reintors si eu de curand la scoala, pt ca sunt invatatoare , iar copilul meu a implinit 2 ani, dar, din fericire, a venit vacanta si iar sunt liberaaa!

Libera sa ma ocup mai bine de pitic, sa gatesc ce vreau si cat timp vreau,,,sa lenevesc in pat dimineata...sa mai citesc o carte...sa mai stau pe  bucataras..:))

E destul de greu sa revii la munca dupa ce 2 ani parca traiesti pe "o alta planeta": doar copil si iar copil.

Incerc sa ma bucur de vacanta, de timpul liber care trece prea repede si de copilul meu pe care parca nu il mai recunosc: abia ieri parca il tineam in brate, un ghemotoc de om ...

Viata trece atat de repede.....De ce sa nu traim fiecare zi ca si cum ar fi ultima?! Adica, la maxim?

Citeaza

07.08.2022 / 01:35

Nick: killersmile
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.08.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Oana a spus:

Cu celalalt copil  

 Interesting site i love it keep posting more!  Click here

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

Rocsi

1566 puncte

gaby_duceag

1400 puncte

Caty

1238 puncte

vasimur

1157 puncte

Constelatialeu

1136 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]