modules/forum/post.tpl

ajutor va rog!!!!

05.04.2011 / 13:01

Nick: vanilla
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.06.2010
Retete: 27
Scrie-i mesaj privat

Acuma sambata am facut niste cupcakes absolut deliciouase...sau cel putin asa zic ....

De Paste vreau sa impresionez din nou dar din pacate nu gasesc un colorant alimentar bun, raport calitate pret....Am incercat un colorant de la cosmin dar din pacate nu am fost de fel multumita ....

din rosu ...mi-a iesit un verde cacaniu, ca nu iti venea sa il mananci daca te uitati la el....

Ma puteti ajuta??? 

Citeaza

05.04.2011 / 13:30

Nick: elena1988
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.10.2010
Retete: 135
Scrie-i mesaj privat

vanilla a spus:

Acuma sambata am facut niste cupcakes absolut deliciouase...sau cel putin asa zic .... De Paste vreau sa impresionez din nou dar din pacate nu gasesc un colorant alimentar bun, raport calitate pret....Am incercat un colorant de la cosmin dar din pacate nu am fost de fel multumita .... din rosu ...mi-a iesit un verde cacaniu, ca nu iti venea sa il mananci daca te uitati la el.... Ma puteti ajuta??? 

Daca erai din bucuresti iti dadeam eu o adresa unde gasesti coloranti alimentari foarte buni de la wilton, si gasesti orice, posuri, capete de posuri, tavi etc, intra si tu pe siteul lor de la wilton si dai comanda la ei, stiu ca este 10 lei un borcanas de colorant, au toate culorile si merita ca dintr-un borcanel dala faci o gramada. www.wilton.com

Citeaza

05.04.2011 / 13:59

Nick: vanilla
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.06.2010
Retete: 27
Scrie-i mesaj privat

elena1988 a spus:

Daca erai din bucuresti iti dadeam eu o adresa unde gasesti coloranti alimentari foarte buni de la wilton, si gasesti orice, posuri, capete de posuri, tavi etc, intra si tu pe siteul lor de la wilton si dai comanda la ei, stiu ca este 10 lei un borcanas de colorant, au toate culorile si merita ca dintr-un borcanel dala faci o gramada. www.wilton.com

da nu stiu din pacate sa fac comanda la wilton...si mi si un pic frica sa nu fie vreo tzapa...da mersi mult oricum... 

Citeaza

05.04.2011 / 14:03

Nick: pusikmea
Bucataras senzational
Bucataras din: 27.02.2010
Retete: 696
Scrie-i mesaj privat

elena1988 a spus:

Daca erai din bucuresti iti dadeam eu o adresa unde gasesti coloranti alimentari foarte buni de la wilton, si gasesti orice, posuri, capete de posuri, tavi etc, intra si tu pe siteul lor de la wilton si dai comanda la ei, stiu ca este 10 lei un borcanas de colorant, au toate culorile si merita ca dintr-un borcanel dala faci o gramada. www.wilton.com

pune te rog adresa, si pe mine ma intereseaza, daca faci comanda la ei platesti coletul in functie de gramaj pe langa pretul produselor, plus ca trebuie sa cumperi de o anumita suma, dar asa daca zici ca au si magazin in bucuresti ar fi ok, poate ajungem pe acolo sau trimitem noi pe cineva care sta prin bucuresti

Citeaza

05.04.2011 / 14:08

Nick: vanilla
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.06.2010
Retete: 27
Scrie-i mesaj privat

pusikmea a spus:

pune te rog adresa, si pe mine ma intereseaza, daca faci comanda la ei platesti coletul in functie de gramaj pe langa pretul produselor, plus ca trebuie sa cumperi de o anumita suma, dar asa daca zici ca au si magazin in bucuresti ar fi ok, poate ajungem pe acolo sau trimitem noi pe cineva care sta prin bucuresti

e...deja asta ar fi prea frumos ca sa fie adevarat... 

Citeaza

05.04.2011 / 14:21

Nick: vanilla
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.06.2010
Retete: 27
Scrie-i mesaj privat

numa ce m-am uitat pe site la wilton si nici macar nu livreaza in romania.....

cred ca nu existam pe harta lor!!! 

Citeaza

05.04.2011 / 14:27

Nick: pusikmea
Bucataras senzational
Bucataras din: 27.02.2010
Retete: 696
Scrie-i mesaj privat

vanilla a spus:

numa ce m-am uitat pe site la wilton si nici macar nu livreaza in romania..... cred ca nu existam pe harta lor!!!  

http://lumeabasmelor.ro/ uite aici site-ul ude poti da comanda.

Citeaza

05.04.2011 / 15:43

Nick: elena1988
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.10.2010
Retete: 135
Scrie-i mesaj privat

da si pe lumea basmelor sunt coloranti wiltonuitasem de siteul asta

Citeaza

05.04.2011 / 15:49

Nick: elena1988
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.10.2010
Retete: 135
Scrie-i mesaj privat

Adresa la magazinul asta de unde imi procur eu anumite chestii este exact langa magazinul uniri, unde este KFC  cum stai cu spatele la kfc si te uiti drept inainte se face o alee este si o cofetarie acolo si o florarie, trebuie sa il gasiti.

Citeaza

06.04.2011 / 13:28

Nick: pusikmea
Bucataras senzational
Bucataras din: 27.02.2010
Retete: 696
Scrie-i mesaj privat

elena1988 a spus:

Adresa la magazinul asta de unde imi procur eu anumite chestii este exact langa magazinul uniri, unde este KFC  cum stai cu spatele la kfc si te uiti drept inainte se face o alee este si o cofetarie acolo si o florarie, trebuie sa il gasiti.

multumim elena, cu prima ocazie cand ajung in bucuresti o sa-l caut

Citeaza

06.04.2011 / 20:30

Nick: Brindusa
Bucataras incepator
Bucataras din: 15.12.2009
Retete: 345
Scrie-i mesaj privat

Elena, sigur e acolo? Ca eu am cautat magazinul luna trecuta si n-am gasit nimic.

Ca sa inteleg mai bine: Magazinul e pe o straduta vis- a - vis de KFC Unirii?

Acest mesaj a fost modificat de Brindusa
Ultima editare: 06.04.2011 20:31:50

Citeaza

07.04.2011 / 13:23

Nick: elena1988
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.10.2010
Retete: 135
Scrie-i mesaj privat

Brindusa a spus:

Elena, sigur e acolo? Ca eu am cautat magazinul luna trecuta si n-am gasit nimic. Ca sa inteleg mai bine: Magazinul e pe o straduta vis- a - vis de KFC Unirii?

Cauti KFC de la uniri si cum stai cu spatele la KFC si te uiti drept sunt niste florari acolo, magazine, patiserii etc, deci tu te afli pe partea cu magazinul la KFC si cand te uiti drept traversezi pe partea cealalta si tii drept se face o straduta ingusta si magazinul este pe partea dreapta a stradutei trebuie sa te uiti bine ca nu iti dai seama care este, dar este in geam cateva tavi, posuri etc, il gasesti rpd daca esti atenta, este sigur acolo ca eu am fost de 3-4 ori si mi-am luat cate ceva, chiar luna trecuta am fost acolo pentru niste capete de sprituri, dar nu aveau pungile sau posurile cum se zice, si nu mai mi-am luat nimica. iti urez bafta

Citeaza

07.04.2011 / 18:23

Nick: Brindusa
Bucataras incepator
Bucataras din: 15.12.2009
Retete: 345
Scrie-i mesaj privat

mersi Elena. O sa deschid ochii mai bine

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Reteta de Pancakes cu Cacao cu Sos de Ciocolata si Fructe

ieri la 17:49

Spaghete bolognese reteta traditionala de paste din Italia

pe 20.05 la 23:04

TOP
utilizatori

Rocsi

1540 puncte

Ksenya

1075 puncte

gaby_duceag

1000 puncte

vasimur

227 puncte

 Merisor

200 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]