modules/forum/post.tpl

Mai bine proaspat sau congelat?

04.03.2024 / 17:02

Nick: StephPop
Bucataras incepator
Bucataras din: 02.08.2021
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

RobertR a spus:

Cel putin in privinta legumelor, diferenta nu pare a fi mare. Iata ce scrie intr-o carte rider's digest: "Legumele se congeleaza in starea lor cea mai buna si continutul de vitamine nu se micsoreaza semnificativ. Adesea, ele furnizeaza mai multa bunatate decit produsul proaspat care este putin trecut. Mazarea, fasolea, varza de Bruxelles, broccoli, boabele de porumb si spanacul congelate sint foarte bune pentru supe si caserole, asa cum sint si amestecurile de legume.

 Depinde de zona unde locuiesti, cred ca si alimentele congelate sunt super ok, eu acuma am trecut pe alimentatie vegana, si ajuta mult fructele si legumele congelate

Citeaza

29.03.2024 / 10:22

Nick: tonajec562
Bucataras incepator
Bucataras din: 19.12.2023
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Looking for top-notch flange solutions? Look no further than Texas Flanges! As a leading provider in the industry, Texas Flanges offers a diverse range of high-quality flanges tailored to meet various industrial needs. From standard to custom designs, their products are built to withstand rigorous conditions, ensuring long-lasting performance and reliability. Whether you're in the oil and gas, petrochemical, or construction sector

Citeaza
Selecteaza categoria de interes: