modules/forum/post.tpl

copii si orarul de iarna

27.11.2012 / 17:20

Nick: andreea_angelo
Bucataras incepator
Bucataras din: 16.11.2010
Retete: 56
Scrie-i mesaj privat

 Buna fetelor si mamicilor,vroiam sa va intreb despre orarul de iarna la copii,eu am un baietel de 4 ani care merge la gradinita,se trezeste la ora 7 si vine de la gradi la ora 12,pana il schimb,pana mananca se face 13-13:30,credeti ca ar trebuie sa mai doarma la amiaza?Intr_o zi lam adormit si sa trezit la ora 17,era deja intuneric afara si a adormit din nou pe la 22.A doua zi sa trezit cam greu,pt ca sa culcat tarziu,credeti ca daca nu las mai adormi la amiaza s-ar culca mai devreme si s-ar putea trezi dimineata sau nu ar trebui sa ma lipsesc de somnul de amiaza?!?!va multumesc

Citeaza

27.11.2012 / 18:20

Nick: caroline
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 09.11.2011
Retete: 702
Scrie-i mesaj privat

 buna andreea.si eu am 2 copilasi.cea mare are si ea 4 ani.nu doarme niciodata la prinz :).chiar vazusem la o emisiune aici gen SUPERNANNY care spunea ca,copii de virsta lor nu mai necesita somnul de prinz...ea nici vara si nici iarna nu doarme la prinz.mai mult iarna ziua pare mai scurta deoarece se intuneca mai repede iar copii stau mult in casa din cauza vremii.si deci daca ii mai culcam la prinz,cind sa isi mai consume energia ? fiecare copil are ritmul lui insa nu cred ca un copil e 4 ani mai necesita somnul de prinz...pup

Citeaza

27.11.2012 / 21:03

Nick: andreea_angelo
Bucataras incepator
Bucataras din: 16.11.2010
Retete: 56
Scrie-i mesaj privat

caroline a spus:

 buna andreea.si eu am 2 copilasi.cea mare are si ea 4 ani.nu doarme niciodata la prinz :).chiar vazusem la o emisiune aici gen SUPERNANNY care spunea ca,copii de virsta lor nu mai necesita somnul de prinz...ea nici vara si nici iarna nu doarme la prinz.mai mult iarna ziua pare mai scurta deoarece se intuneca mai repede iar copii stau mult in casa din cauza vremii.si deci daca ii mai culcam la prinz,cind sa isi mai consume energia ? fiecare copil are ritmul lui insa nu cred ca un copil e 4 ani mai necesita somnul de prinz...pup

 multumesc mult,sa iti traiasca ingerasii,aveam o dilema cu somnul asta de la amiaza!dar e mai bine asa,daca nu...ce sa faca saracii iarna,doar sa manance si sa doarme:))

Citeaza

30.11.2012 / 22:00

Nick: Corina33
Bucataras senzational
Bucataras din: 01.02.2010
Retete: 573
Scrie-i mesaj privat

 A mea doarme de amiaza dintotdeauna...fie iarna fie vara 

Citeaza

01.12.2012 / 09:00

Nick: andreea_angelo
Bucataras incepator
Bucataras din: 16.11.2010
Retete: 56
Scrie-i mesaj privat

Corina33 a spus:

 A mea doarme de amiaza dintotdeauna...fie iarna fie vara  

 al meu daca il culc la amiaza se trezeste cand e deja noapte,pe la ora 17,si se culca mai tarziu seara,iar dimineata se trezeste mai greu,ca e obosit

Citeaza

11.12.2012 / 00:27

Nick: doralinda72
Bucataras incepator
Bucataras din: 13.03.2011
Retete: 197
Scrie-i mesaj privat

 Buna andreea, 

am 2 fetite, 8 si 6 anisori, si dupa varsta de 3 ani, nu mai dorm dupa amiaza, si asa cum zici, daca dorm, apoi va fi greu cu dormitul de seara si implicit cu trezirea de dimineata, care il va face obosit la gradi! Stiu, ne e noua mai usor sa facem treburile prin casa cand dorm cei mci, dar apoi ne stresam seara, parerea mea e ca mai bine doarme somnul de seara si asa va fi si dimineata vioi! Daca vezi ca ii e greu sa nu doarma, atunci lasa-l la inceput 1 ora si il trzesti usor, deschizand usa, punand muzica sa tv cu desene animate ca sa se trezeasca de la sine, sa nu se sperie! Dormea pana la 17.00 e foarte mult! Te pup si sper ca am fost de folos, bineinteles, nu e un sfat, fiecare mamica procedeaza cum crede ca e mai bine ptr puiul ei, eu doar iti impartasesc din experienta mea!

Citeaza

11.12.2012 / 19:01

Nick: andreea_angelo
Bucataras incepator
Bucataras din: 16.11.2010
Retete: 56
Scrie-i mesaj privat

 multumesc frumos,si da,intradevar ai drepatate,am sa incerc sa il adorm doar o ora,sau chiar deloc,ms.

Citeaza

07.08.2022 / 01:34

Nick: killersmile
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.08.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

andreea_angelo a spus:

 Buna fetelor si mamicilor,vroiam sa va intreb despre orarul de iarna la copii,eu am un baietel de 4 ani care merge la gradinita,se trezeste la ora 7 si vine de la gradi la ora 12,pana il schimb,pana mananca se face 13-13:30,credeti ca ar trebuie sa mai doarma la amiaza?Intr_o zi lam adormit si sa trezit la ora 17,era deja intuneric afara si a adormit din nou pe la 22.A doua zi sa trezit cam greu,pt ca sa culcat tarziu,credeti ca daca nu las mai adormi la amiaza s-ar culca mai devreme si s-ar putea trezi dimineata sau nu ar trebui sa ma lipsesc de somnul de amiaza?!?!va multumesc

Awesome site i love it keep posting more!  Click here

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4384 puncte

laura_n

2312 puncte

Rocsi

1691 puncte

bucatarasa

1554 puncte

Caty

1318 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]