modules/forum/post.tpl

Flori, filme, fete sau baieti ...

14.07.2010 / 08:38

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 674
Scrie-i mesaj privat

 

Dumnezeu sa o odihneasca!

Citeaza

14.07.2010 / 08:40

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 618
Scrie-i mesaj privat

n-am iubit nicioda un cantaret asa ca pe ea

Citeaza

14.07.2010 / 08:44

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

 Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca in pace! 

Citeaza

14.07.2010 / 08:48

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 618
Scrie-i mesaj privat

14.07.2010 / 08:50

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

14.07.2010 / 08:55

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

 www.youtube.com/watch

  Ea a avut.....pacat....

Citeaza

14.07.2010 / 11:15

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

Am avut si eu un soc cand am aflat. Nu-mi venea sa cred.

Imi pare rau ca ea singura a ales asta, ca n-a avut puterea sa lupte cu viata. Si mai ales imi pare rau de bietul copil, care a ramas fara mama. Numai ea si Dumnezeu stie cat de mari ii erau problemele, de nici macar zambetul copilului ei n-a reusit sa o faca sa mearga mai departe.

Dumnezeu sa te odihneasca Madalina draga!

Citeaza

14.07.2010 / 14:07

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

o mare pierdere....

Citeaza

14.07.2010 / 15:54

Nick: Catalin
Bucataras incepator
Bucataras din: 10.01.2009
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

Despre morti, numai de bine. Dar am un dispret profund pentru cei care aleg sa-si ia viata, calea asta mi se pare semnul lasitatii maxime. Indiferent de ce ti se intimpla, n-ai voie sa nu lupti pentru copilul tau.

Citeaza

14.07.2010 / 17:28

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

Catalin a spus:

Despre morti, numai de bine. Dar am un dispret profund pentru cei care aleg sa-si ia viata, calea asta mi se pare semnul lasitatii maxime. Indiferent de ce ti se intimpla, n-ai voie sa nu lupti pentru copilul tau.

 Exact...sa nu te gandesti la copilul care e sange din sangele tau si pe care l-ai asteptat atat.....sa-l lasi al nimanui la o varsta cand are cea mai mare nevoie de tine.... Dumnezeu s-o ierte ! 

Citeaza

14.07.2010 / 18:22

Nick: medioto59
Bucataras senzational
Bucataras din: 01.02.2010
Retete: 545
Scrie-i mesaj privat

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Citeaza

14.07.2010 / 20:35

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

 Ceva frumos  si inedit .....  http://www.youtube.com/watch?v=V_N6DHzmNN8&feature=email

Urmariti obligatoriu pana la final

Acest mesaj a fost modificat de Ina
Ultima editare: 14.07.2010 20:36:06

Citeaza

14.07.2010 / 21:25

Nick: rivka
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.08.2009
Retete: 130
Scrie-i mesaj privat

Din pacate se vb si se invata prea putine despre tulburarile si bolile pshice si astefel unii oameni nu inteleg deloc cum pot unii sa fie "lasi" , "sa nu vrea sa lupte cu viata" etc, si vb de dispret, eu cred ca discutii pe tema nu-si au rostul caci nici un om care functioneaza normal nu alege calea asta! Eu zic sa lasam dispretul la o parte si judecatile fara valoare,sa spunem un sa o odihneasca Dumnezeu, numai ea stie ce chinuri o fii avut si iadul in care o fii trait.

bolile si tulburarile pshicice sunt printre cele mai infioratoare boli , se vb prea putin despre si starnesc inca uimire, dispretz, neintelegere.psihicul uman ! nu are nici o legatura cu a avea sau nu curajul sa infrunti viata, ai sau nu ai copii,bani, avere, etc...

Acest mesaj a fost modificat de rivka
Ultima editare: 14.07.2010 21:30:38

Citeaza

14.07.2010 / 22:27

Nick: Catalin
Bucataras incepator
Bucataras din: 10.01.2009
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

Rivka, esti de acord ca si pentru tulburarile psihice exista un tratament mai bun decit ingurgitarea unui tub de medicamente?

Citeaza

14.07.2010 / 23:35

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 674
Scrie-i mesaj privat

S-a stins de ziua ei, când ar fi trebuit să împlinească 43 de ani. Mădălina s-a sinucis cu un pesticid extrem de puternic, Furadan, utilizat pentru combaterea insectelor de câmp. Efectele substanţei otrăvitoare sunt aproape instantanee şi devastatoare: intră imediat în sânge, dă arsuri, determină pierderea cunoştinţei, creează convulsii, spun specialiştii. "Moartea a survenit foarte repede, în câteva minute. Starea de inconştienţă a intervenit rapid", ne-au spus surse din apropierea echipei de anchetatori.

"În urmă cu câteva zile, Mădălina şi-a sunat o prietenă şi a rugat-o să-i procure pesticidul Furadan, că are nevoie. Femeia l-a procurat şi i l-a dus. Habar nu avea de gândurile sinucigaşe ale Mădălinei. Acum e devastată. Sigur, această informaţie arată premeditarea din timp a sinuciderii", ne-au precizat sursele citate. Furadanul este un insecticid carbonic de culoare roz pe bază de Carbofuran destinat tratamentului seminţelor de porumb, floarea soarelui, sfecla de zahăr. Carbofuranul este unul dintre produsele cele mai toxice produse pentru om. Un mililitru din acest produs poate fi fatal. Furadanul nu se poate comercializa întrucât face parte din grupa unu de toxicitate, spun specialiştii. Cu toate acestea, în fiecare gospodărie de la ţară, în perioada culturilor pot fi găsite astfel de produse. Ingerată, substanţa roz poate fi fatală întrucât blochează o enzimă - colinesteraza. 

În ultimele ore de viaţă, Mădălina Manole şi-a respectat programul: a fost la repetiţii cu bandul ei într-un studio de pe Calea Victoriei nr. 25. S-a despărţit de trupă la orele 22:00, când a venit soţul ei şi a luat-o. "În drum spre casă, Mădălina şi soţul ei, Mircea Petru, au mers la cumpărături la Metro şi apoi acasă. S-au dus la culcare împreună, pe la orele 1:00, după cum a declarat soţul ei", ne-au declarat surse judiciare. 

La ora două noaptea, Mădălina a coborât din dormitorul conjugal. La fix 2:31 Mădălina şi-a trimis pe propriul telefon mesajul de adio. L-a scris şi şi l-a trimis sieşi. Semn că "n-a vrut să fie oprită. A vrut să moară!", după cum spun sursele citate. Din mesajul de adio adresat soţului, copilului, părinţilor, prietenilor rezultă, în mod indirect, faptul că Mădălina nu se mai simţea iubită, plăcută, dorită. "Sunt un rebut... Aspectul fizic e de vină... N-aveţi voi nici o vină... A fost doar vina mea... Vă pupic pe toţi...". 

Apoi Mădălina şi-a luat un pahar de plastic de jumătate de kilogram, conic, şi s-a dus în baie, la sticla cu pesticid. O sticlă de un litru. S-a aşezat pe jos lângă chiuvetă. Şi-a turnat mai puţin de jumătate de litru şi a băut moartea roz. A lăsat paharul pe gresie, unde a şi fost găsit - nerăsturnat. După starea de rigoris mortis în care a fost găsită dimineaţă de soţul ei, moartea a survenit, cu aproximaţie, între orele 2:31 şi 3:00, au precizat surse judiciare pentru Jurnalul Naţional. Mădălina şi-a pierdut conştienţa pe holul din faţa uşii de la baie. Anchetatorii presupun că acest lucru s-a întâmplat la scurt timp după ce victima a ingerat pesticidul. 

"Fata cu părul de foc" s-a prăbuşit pe partea stângă, în cădere lovindu-se şi la cap. Sângele i-a năpustit pe nas. În casă se aflau soţul, copilaşul de un an şi o lună şi soacra Mădălinei. N-a auzit nimeni nimic, nici strigăt, nici cădere. A descoperit-o soţul abia la ora 5:30 dimineaţă şi a anunţat salvarea, dar prea târziu. Corpul solistei a fost dus la IML urmând ca astăzi să i se facă autopsia şi toxicologia generală, pentru a stabili exact cauza şi mecanismul morţii.

Surse medicale, dar şi surse din apropierea anchetei spun că solista a mai avut o tentativă de suicid, la 17 iunie, anul acesta. Atunci, Mădălina a fost internată de urgenţă în urma unei intoxicări cu medicamente. Rezultat al unei depresii severe, actul suicidal ar fi trebuit compensat conform praxis-ului medical în domeniu, printr-un tratament de specialitate.

(articol de pe jurnalul.ro)

Acest mesaj a fost modificat de Bucataras
Ultima editare: 14.07.2010 23:36:12

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Aperitiv la cuptor cu sos bechamel preparat cu gorgonzola dulce

ieri la 22:08

Muschiulet de porc savuros cu rosii cherry si mozzarella gratinata

de Rocsi 9

ieri la 20:56

Salata traditionala greceasca cea mai simpla reteta

ieri la 19:20

TOP
utilizatori

Rocsi

1566 puncte

gaby_duceag

1400 puncte

Caty

1238 puncte

vasimur

1157 puncte

Constelatialeu

1136 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]