modules/forum/post.tpl

tratamente naturiste pt ingrijirea tenului si a parului

22.09.2010 / 12:03

Nick: adasev12
Bucataras incepator
Bucataras din: 09.07.2010
Retete: 440
Scrie-i mesaj privat

buna fetelor!

as vrea sa discutam aici strict de tratamente nsa ni le impartasiti si noua restul!aturiste pt ten si par, respectiv masti sau alte produse pt fiecare tip de ten in parte si tip de par.

cine are solutii va rog sa ni le impartasiti si noua!

eu folosesc si creme de fata, exclusiv de la Nivea cam toate tipurile de produse cosmetice...dar stiu ca fructele si legumele proaspete sunt ffff bune pt intretinere.

astept raspunsurile voastre!

Citeaza

22.09.2010 / 12:05

Nick: adasev12
Bucataras incepator
Bucataras din: 09.07.2010
Retete: 440
Scrie-i mesaj privat

daca stie cineva un tratament eficient impotriva caderii parului, astept raspunsuri!!!

Citeaza

22.09.2010 / 13:11

Nick: lacrimioara
Bucataras incepator
Bucataras din: 19.09.2010
Retete: 78
Scrie-i mesaj privat

eu am inceput sa folosesc ulei de ricin ma dau o data pe saptamana  stau cu el 4 ore si apoi ma spal normal e foarte bun intareste radacina parului si eu ma dau si pe unghi si gene seara inainte de culcare si am vazut ca incepe sa-si faca efectu nu- mi mai pica atata paru sa sti ca si eu am probleme cu paru si incerc acum cu uleiu de ricin

Citeaza

22.09.2010 / 17:00

Nick: adasev12
Bucataras incepator
Bucataras din: 09.07.2010
Retete: 440
Scrie-i mesaj privat

cu ulei de ricin am incercat si eu, amestecat cu un galbenus de ou si cateva picaturi de vit. A si ulei de masline...doar ca nu m-am tinut de tratament, am facut asa...cand mi-am adus aminte...dar trebuie neaparat sa ma fac constant, ca imi cade extrem de mult par...mai ales de cand am nascut...

Citeaza

23.09.2010 / 12:03

Nick: lacrimioara
Bucataras incepator
Bucataras din: 19.09.2010
Retete: 78
Scrie-i mesaj privat

da trebuie sa te ti de el date  odata pe saptamana timp de 2 luni sa vezi diferenta dupa aia poti so o faci 1 data la 2 sapatamanii dar trebuie sa te ti de el prima oara bafta

Citeaza

13.10.2010 / 08:51

Nick: Criss
Bucataras Chef
Bucataras din: 13.07.2010
Retete: 544
Scrie-i mesaj privat

Si eu am aceeasi problema cu parul, cade intr-o veselie. Am incercat si eu solutia cu petrol de la Gerovital, insa tot asa cand mi-am adus aminte...

As vrea ceva care sa si regenereze parul, nu doar sa stopeze caderea.

Citeaza

13.10.2010 / 16:47

Nick: Corina33
Bucataras senzational
Bucataras din: 01.02.2010
Retete: 573
Scrie-i mesaj privat

Fetelor, indiferent ce tratament folositi, daca n-o sa va tineti de el nu va functiona :). Cumnata mea e coafeza si recomanda cu incredere lotiunea asta impotriva caderii parului. E si ptr regenerare, a folosit-o si sotul ei (il dadea in fiecare seara cu ea) care avea un inceput de chelie si a fost foarte multumit. 

Citeaza

25.10.2010 / 13:37

Nick: gugugh
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.10.2010
Retete: 66
Scrie-i mesaj privat

pt caderea parului eu folosesc ulei de masline presat la rece. inainte foloseam si cu galbenus de ou insa e mai laborios sa zic , asa ca ulei simplu de masline si stau cat mai mult cu putinta. are efecte.

Citeaza

25.10.2010 / 13:38

Nick: gugugh
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.10.2010
Retete: 66
Scrie-i mesaj privat

sotului meu nu numai ca nu ii mai cade parul insa se si indeseste. dar tb sa te tii de tratament ca sa ai rezultate, o data pe sapt e suficient si apoi cand sunt rezultate macar o data la 2 saptamani.

Citeaza

25.10.2010 / 13:43

Nick: gugugh
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.10.2010
Retete: 66
Scrie-i mesaj privat

va dau si niste retete de masti pt fata incercate de mine: avocado pasat f bine , eu il fac la blender si il aplic pe fata , stau asa cu masca vreo 30 min si apoi ma spal cu apa calduta . iti  lasa fata catifelata si senzatie placuta.

se pot face de asemena masti cu anans, ne ungem pe fata, gat, decolteu cu felii de ananas proaspat , sau atunci cand curatam anansul cu ce ramane pe coaja , cu castravete dat pe razatoarea mica ne ungem pe fata si stam vreo 30 min si clatim. pruna e de asemena ff buna. eu folosesc aceste masti si sunt minunate.

Citeaza

25.10.2010 / 13:49

Nick: gugugh
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.10.2010
Retete: 66
Scrie-i mesaj privat

va dau reteta si unui gomaj pt corp extraordinar de buuun , incercat de mine.

folosim sare boabe,( eu gaseam in franta sare pt acele rasnite de sare, pe la noi nu prea am mai agsit decat sare grunjoasa dar care e si ea deja destul de macinata) , si ulei de masline. amestecam cele 2 ingredinte si ne masam pe tot corpul , pe fata si gat masam mai usor in rest mai energic, apoi ne clatim cu apa calda si ne spalam normal cu fgel de dus. apoi vom avea o piele de bebelus. acest gomaj e suficient o data pe luna. e minunat de cand l.am descoperit

Citeaza

26.11.2010 / 13:56

Nick: Criss
Bucataras Chef
Bucataras din: 13.07.2010
Retete: 544
Scrie-i mesaj privat

Gugu, spune-mi te rog daca pentru par doar uleiul de masline aplicat e bun? Nu ingrasa parul foarte tare?

Citeaza

26.11.2010 / 14:52

Nick: corina241
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.12.2009
Retete: 150
Scrie-i mesaj privat

Dragele mele,eu am un par vopsit blond,care in fiecare saptamana este invadat de placa sau bigudiuri electrice,dar cu ajutorul unei masti facuta in casa,parul meu are luciu,buclele bine definite si varfuri sanatoase.

Pentru masca folosesc un glabenus de ou,10 picaturi ulei de ricin(se gaseste in orice farmacie si este ieftin)+ 10 picaturi ulei de masline.Amestec coate astea intr-un castronel si ung radacina parului,insistand pe varfuri in spacial.Las masca aceasta cateva ore sa actioneze si apoi spalarea normala.

Este cel mai bun tratatment!

Citeaza

29.11.2010 / 21:30

Nick: cireaselili
Bucataras incepator
Bucataras din: 09.09.2010
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

adasev12 a spus:

daca stie cineva un tratament eficient impotriva caderii parului, astept raspunsuri!!!

 va spun sincer ca mie imi cadea foarte mult par saptamana trecuta .Cand ma spalam pe cap aveam mainile pline cu par,nu stiam ce sa mai fac.ce credeti ca am incercat?Nu o sa va vina sa credeti!am facu mujdei dintr_o capatana de usturoi si l-am frecat bine cu ulei (recomandat de masline)merge si ulei normal.Dupa aceea am frecat bine radacina parului cu acest mujdei,am stat asa 20 minute ,apoi am mers la dus unde m-am spalat bine cu sampon.Nu va spun fetelor,de la o zi la alta de cand am incercat aceasta reteta imi curge din ce in ce mai putin par,aproape deloc,nu-mi vine sa cred .Am sa incerc si saptamana ACEASTA.INCERCATI SI VOI,NU O SA VA PARA RAU

Citeaza

29.11.2010 / 22:56

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

cireaselili a spus:

 va spun sincer ca mie imi cadea foarte mult par saptamana trecuta .Cand ma spalam pe cap aveam mainile pline cu par,nu stiam ce sa mai fac.ce credeti ca am incercat?Nu o sa va vina sa credeti!am facu mujdei dintr_o capatana de usturoi si l-am frecat bine cu ulei (recomandat de masline)merge si ulei normal.Dupa aceea am frecat bine radacina parului cu acest mujdei,am stat asa 20 minute ,apoi am mers la dus unde m-am spalat bine cu sampon.Nu va spun fetelor,de la o zi la alta de cand am incercat aceasta reteta imi curge din ce in ce mai putin par,aproape deloc,nu-mi vine sa cred .Am sa incerc si saptamana ACEASTA.INCERCATI SI VOI,NU O SA VA PARA RAU

cred ca am scris si eu reteta cu usturoi pe aici,chiar am auzit ca face bine

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

Constelatialeu

2483 puncte

bucatarasa

1400 puncte

gaby_duceag

1172 puncte

Retete_gustoase

1150 puncte

oanapl

1000 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]