modules/forum/post.tpl

ficat de vita congelat?!

13.03.2011 / 17:57

Nick: doralinda72
Bucataras incepator
Bucataras din: 13.03.2011
Retete: 197
Scrie-i mesaj privat

 Buna,

am cumparat 4 felii de ficat crezand ca vom manca zilele astea, dar sotul nu vrea deocamdata, iar mie nu imi prea place, dar ptr ca am tensiunea mica, "trebuie" sa mananc, doar ca nu pot manca tot in fiecare zi, deci, intrebarea mea este : se poate congela ficatul de vita? sau cat timp il pot tine in frigider?

va multumesc ptr ajutor!

Citeaza

13.03.2011 / 19:33

Nick: cismaru_nicoleta
Bucataras incepator
Bucataras din: 16.01.2011
Retete: 41
Scrie-i mesaj privat

doralinda72 a spus:

 Buna, am cumparat 4 felii de ficat crezand ca vom manca zilele astea, dar sotul nu vrea deocamdata, iar mie nu imi prea place, dar ptr ca am tensiunea mica, "trebuie" sa mananc, doar ca nu pot manca tot in fiecare zi, deci, intrebarea mea este : se poate congela ficatul de vita? sau cat timp il pot tine in frigider? va multumesc ptr ajutor!

Doralinda mie imi place ficatul de vita,pui,porc il pap pe gratar oricand.....iar anul trecut soacra mea a taiat un vitel si cum ei nu papa mi-au dat mie ditamai ficatul...Bineinteles ca l-am bagat la congelator unde a zacut bietul cam 9-10 zile ...Apoi l-am pus la decongelat si l-am papat...Nu am vazut nici un fel de schimbare,de culoare sau de gust..Deci parerea mea e ca poti linistita sa-l congelezi

Citeaza

14.03.2011 / 11:23

Nick: doralinda72
Bucataras incepator
Bucataras din: 13.03.2011
Retete: 197
Scrie-i mesaj privat

multumesc mult nicoleta! m-ai scapt, ca altfel as fi mancat fortat si poate dupa aia nu as mai fi cumparat un an de zile!!!

o sa il pun la congelator, si ce va fi, va fi!

o zi buna!

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Sendviș cu salată de ton - Rețeta pentru o gustare rapidă și sățioasă

ieri la 14:48

Reteta Simpla si Delicioasa de Mousse de Ciocolata din 2 Ingrediente

pe 16.05 la 23:00

Feta saganaki - Rețeta de aperitiv grecesc

pe 16.05 la 13:49

TOP
utilizatori

Rocsi

1566 puncte

gaby_duceag

1400 puncte

Caty

1238 puncte

vasimur

1157 puncte

Constelatialeu

1136 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]