modules/forum/post.tpl

Cadouri cu aroma de dragoste: Surprize (reusite si mai putin reusite) de Valentine's day

03.02.2010 / 14:03

Nick: Izabella
Bucataras incepator
Bucataras din: 01.02.2010
Retete: 2
Scrie-i mesaj privat

Poate aveti dreptate cand spuneti ca nu avem nevoie de o zi anume pt. a sarbatori dragostea, dar sa fim seriosi ne face placere sa primim cate o foare sau ciocolata,felicitare sau pur si simplu o declaratie de dragoste. Si sa nu uitam ca in zile de sarbatoare zambim mai mult.

Imi aduc aminte ca anul trecut am facut o prajitura si a iesit bine,cu taiatu in forma de inima a fost mai greu, a iesit faranjurat... Sotul mi-a adus un trandafir pe care il tinea la spate, cand a inchis usa a taiat floarea drept urmare am primit o tulpina

Citeaza

03.02.2010 / 15:31

Nick: Catalin
Bucataras incepator
Bucataras din: 10.01.2009
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

Ce faci, dom'le, m-ai turnat aici ca eram sex-simbolul liceului? Sa vezi de-acuma ce-o sa curga pe-aici cu cereri de prietenie 

Citeaza

03.02.2010 / 15:57

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

hai ma' Cata, ca nu-i asa simplu.daca aveai si tu un profil fantoma si nu se stiau alea alea detalii,poate poate))dar asaaa,insurat..si cu doi copii,si cu asa nevasta si mama mama cum gateste..,mai bine-si vad fetele de treaba ca nu sunt sanse)))

Citeaza

03.02.2010 / 16:46

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

Catalin a spus:

Ce faci, dom'le, m-ai turnat aici ca eram sex-simbolul liceului? Sa vezi de-acuma ce-o sa curga pe-aici cu cereri de prietenie 

Fost-ai lele!

Citeaza

03.02.2010 / 16:48

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 664
Scrie-i mesaj privat

Izabella a spus:

Poate aveti dreptate cand spuneti ca nu avem nevoie de o zi anume pt. a sarbatori dragostea, dar sa fim seriosi ne face placere sa primim cate o foare sau ciocolata,felicitare sau pur si simplu o declaratie de dragoste. Si sa nu uitam ca in zile de sarbatoare zambim mai mult. Imi aduc aminte ca anul trecut am facut o prajitura si a iesit bine,cu taiatu in forma de inima a fost mai greu, a iesit faranjurat ... Sotul mi-a adus un trandafir pe care il tinea la spate, cand a inchis usa a taiat floarea drept urmare am primit o tulpina

f tare faza cu trandafirul ... trebuie s-o incerc

Citeaza

03.02.2010 / 17:17

Nick: ionix
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.09.2009
Retete: 353
Scrie-i mesaj privat

Izabella a spus:

Poate aveti dreptate cand spuneti ca nu avem nevoie de o zi anume pt. a sarbatori dragostea, dar sa fim seriosi ne face placere sa primim cate o foare sau ciocolata,felicitare sau pur si simplu o declaratie de dragoste. Si sa nu uitam ca in zile de sarbatoare zambim mai mult. Imi aduc aminte ca anul trecut am facut o prajitura si a iesit bine,cu taiatu in forma de inima a fost mai greu, a iesit faranjurat ... Sotul mi-a adus un trandafir pe care il tinea la spate, cand a inchis usa a taiat floarea drept urmare am primit o tulpina

 ce dragut 

inainte sa ne casatorim, sotul meu imi aducea florile in pungi de plastic  le ascundea in pungi si ajungeau foarte ciufulite la mine

barbatii sunt tare neindemanatici... acum, de cele mai multe ori, imi aduce flori in ghiveci...

Citeaza

03.02.2010 / 17:19

Nick: ionix
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.09.2009
Retete: 353
Scrie-i mesaj privat

Adinuta a spus:

Ionix, nuuuu!! ce-ti veni? Am zis ca gandesc la fel ca voi, doar ca nu ma pot abtine sa fac ceva extra si atunci. Si cu Dragobetele, cred ca in ultimii 2 ani am cam uitat de el, dar in general, sarbatoream cu prietenii, colegii, in liceu chiar tineam la asta, multi dintre noi.  Pe mine ma bucura sarbatorile astea pentru ca e atmosfera in care toata lumea e mai binedispusa si ca printr-un cadou mic, dar de efect, ti se transmite ceva. Ideea ca celalat te cunoaste si stie sa-ti scrie un biletel sau sa iti faca o cafea cum iti place. Chestii marunte, care tin de intimitate. Eu tot asa cu mamaliga, mi-a sarit mustarul cred ca am un temperament asemanator cu al tau, ma aprind cam repede, ma supar din prostii, dar imi si trece foarte repede, nu sunt o persoana care sa tina in ea si sa stea bosumflata   Cuvintele scrise par altfel decat vorbite, chiar nu vroiam sa crezi ca m-am suparat sau ceva, nu e cazul vroiam doar sa va incurajez sa ne desfasuram aici, sa radem, sa glumim, sa ne emotionam

 ti pup Adinuta...

si cred c-aveam caractere asemanatoare si eu ma "umflu" repede dar ma "dezumflu" la fel de repede

mi-e mila uneori de sotul meu dar a stiu ce si-a luat la usa cand a zis daaaa

Citeaza

03.02.2010 / 17:52

Nick: Catalin
Bucataras incepator
Bucataras din: 10.01.2009
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

miha a spus:

Fost-ai lele!

Miha, ce faci, ma, imi dai la gioale? Ok, ok. De-acum incolo, maximum o furculita de la mine

Citeaza

03.02.2010 / 17:54

Nick: Catalin
Bucataras incepator
Bucataras din: 10.01.2009
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

f tare faza cu trandafirul ... trebuie s-o incerc

My brother, daca vrei, te-ajut io. Iti vind cu o suta de mii de lei trandafirul gata taiat. Si petalele le folosesc eu, le-arunc prin pat

Citeaza

03.02.2010 / 19:16

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

Catalin a spus:

Miha, ce faci, ma, imi dai la gioale? Ok, ok. De-acum incolo, maximum o furculita de la mine

Si aia tocita si fara toti dintii.

Citeaza

03.02.2010 / 19:20

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

Catalin a spus:

My brother, daca vrei, te-ajut io. Iti vind cu o suta de mii de lei trandafirul gata taiat. Si petalele le folosesc eu, le-arunc prin pat

Imi aduc aminte ca la botezul Amirei i s-a pus in apa de scaldat si petale de trandafiri. Mai tarziu, la schimbat de scutec toata lumea a intrat in panica pentru ca nu stiau ce reprezinta ghemotoacele alea rosii de la fundul fetei. Ii intrasera niste petale d-alea prin locurile rusinoase.

In concluzie, aveti grija sa va scuturati bine dupa.

Citeaza

03.02.2010 / 19:57

Nick: ANCA
Bucataras incepator
Bucataras din: 29.12.2008
Retete: 112
Scrie-i mesaj privat

 bravo, Mihaaaa!!

sa stii ca si eu i-am pus petale Mateiului, sa miroasa mereu frumos

Citeaza

03.02.2010 / 20:01

Nick: Adinuta
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.09.2009
Retete: 54
Scrie-i mesaj privat

miha a spus:

Imi aduc aminte ca la botezul Amirei i s-a pus in apa de scaldat si petale de trandafiri. Mai tarziu, la schimbat de scutec toata lumea a intrat in panica pentru ca nu stiau ce reprezinta ghemotoacele alea rosii de la fundul fetei. Ii intrasera niste petale d-alea prin locurile rusinoase. In concluzie, aveti grija sa va scuturati bine dupa.

"sa va scuturati"? ce fel de botez propui tu adultilor, Miha?   oricum, foarte romantic cel al Amirei

Citeaza

03.02.2010 / 20:04

Nick: danygospodina
Bucataras incepator
Bucataras din: 22.05.2009
Retete: 2
Scrie-i mesaj privat

   Iar tie Miha, in apa de botez, cred ca ti-au pus ciocolataq si lichior de menta!

Citeaza

03.02.2010 / 20:07

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

Pupam Mateiul!

Adinuta,

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Limonada a la Cleme - reteta racoritoare si plina de vitamine

pe 02.05 la 20:10

Carrot cake reteta de tort de morcovi cu crema de branza

pe 02.05 la 14:02

Plăcinte cu carne - aperitiv gustos cu carnea rămasă

pe 02.05 la 11:25

Tiramisu la pahar cu cozonac - Rețeta unui desert ușor și delicios

pe 02.05 la 10:57

Cornulețe fragede - Rețeta rapidă și gustoasă

pe 02.05 la 10:21

TOP
utilizatori

laura_n

3385 puncte

Rocsi

2610 puncte

Constelatialeu

2522 puncte

Catalina L

1978 puncte

oanapl

1227 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]