modules/forum/post.tpl

Cadouri cu aroma de dragoste: Surprize (reusite si mai putin reusite) de Valentine's day

16.02.2010 / 09:36

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

Bucataras, parca te si vad a doua zi dimineata, dupa Dragobete, plecand mandru la serviciu cu arma pe umar.

Citeaza

16.02.2010 / 18:56

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 664
Scrie-i mesaj privat

si personalizata, sa scrie mare pe ea Bucataras.ro

Citeaza

10.02.2011 / 16:00

Nick: elena1988
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.10.2010
Retete: 135
Scrie-i mesaj privat

ionix a spus:

 ce dragut  inainte sa ne casatorim, sotul meu imi aducea florile in pungi de plastic   le ascundea in pungi si ajungeau foarte ciufulite la mine barbatii sunt tare neindemanatici... acum, de cele mai multe ori, imi aduce flori in ghiveci...

sotul meu imi aduce flori de2 ori pe an, de 8 martie si pe 9 martie de ziua mea de nasteredar este bine si asa, bine ca nu ma omor eu cu florile, dar cate odata sunt bine venite

Citeaza

10.02.2011 / 16:01

Nick: elena1988
Bucataras incepator
Bucataras din: 27.10.2010
Retete: 135
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

ce frumoase erau vremurile fara telefon mobil. o asteptam pe Irina la facultate fara sa stiu cind termina cursurile sau daca e la ore. Aveam doarun feeling ca o intilnesc. Si n-am ratat niciodata

foarte frumos

Citeaza

10.02.2011 / 17:28

Nick: USA
Bucataras incepator
Bucataras din: 04.02.2011
Retete: 4
Scrie-i mesaj privat

La noi in aceasta zii frumoasa, sotul meu o dedica aproape total printesei lui, fetitza noastra de 4 ani jumatate acum, o scoate in oras, ii face pohtele. E tare frumos, iar cadoul e meu, e timpul liber, timp cand ei sunt plecati, sa fac ce vreau, ceea ce e un imens cadou, timpul meu e mereu scurt, poate prea scurt, ptr mine. Asa ca ma rasfat de numai! Aaaa si primim flori amandoua, cand ei revin de prin plimbari vin cu flori la mamy, too!

Citeaza

13.02.2011 / 00:24

Nick: adasev12
Bucataras incepator
Bucataras din: 09.07.2010
Retete: 440
Scrie-i mesaj privat

Valentine,s day....offffff....greu,....deh, ne-am modernizat si noi , ce mai....am uitat Dragobetele, acum avem Valentine...nu-i bai...e bun si asta....

eu sincer nu ma dau in vant dupa aceasta " sarbatoare"...dar...e la moda....cadouri mari si rotunde nu ne facem...o flaore, un sarut, un cuvant frumos....cam de astea ne daruim noi de ziua indragostitilor...un pahar de vin si si un zambet....nu e mult, dar eu cred ca pana la urma gestul conteaza....

pt noi nu e nevoie de o zi speciala ca sa ne simtim bine, sau sa facem o mica petrecere...cand ne vine atunci o facem....important este sa nu uitam nicicand sa zambim mai mult, sa iubim mai mult, sa fim veseli si sa traim din plin...sa ne bucuram de fiecare clkpia frumoasa care ne este data de la D-zeu....iubirea suntem noi, fiecare.....

Citeaza

16.02.2011 / 22:34

Nick: Dya
Bucataras senzational
Bucataras din: 25.10.2010
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

Perfect de acord! Consider ca pentru a spune "Te iubesc", pentru a zambi din suflet celui drag  sau pentru a ii oferi intr-o singura imbratisare toata dragostea ta, nu ai nevoie de O ANUMITA ZI.

De ce? Penrtu ca o iubire curata si sincera se simte in fiece zi in gesturile celuilalt! iar printr-o sin gura privire ii poti darui absolut totul!

Citeaza

18.02.2011 / 15:41

Nick: astriduta
Bucataras incepator
Bucataras din: 17.02.2011
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Eu anul asta i-am facut sotului meu un cadou "culinar", o reteta de pui toscana,cu crema de trufe (ca sa fie ceva intr-adevar deosebit) si fost extrem de incantat. Este adevarat ca respectiva crema eu o gasesc doar la o delicaterie toscana din Bucuresti, Sapore Toscano, iar la ei am ajuns dupa reteta postata pe site-ul lor. Dar, pe cat este de simpla, pe atat este de savuroasa....Asa ca, nu am dat gres cu un cadou culinar.

Citeaza

10.02.2012 / 09:27

Nick: Ubulika
Bucataras incepator
Bucataras din: 16.05.2010
Retete: 113
Scrie-i mesaj privat

Noi pe 16 o sa sarbatorim ziua sotului:)

In 14 nu stiu daca voi face ceva ..poate ceva mancarica:). De 2 ani am renuntat la datul cadourilor de 14,la fel cum am vazut mai sus:) plusuri si tot felu de chestii:)),flori mi`a luat anul trecut..dar nu sunt eu adepta florilor..asa ca va face o pauza cu florile:)

Preferam gesturi marunte care sa iti aduca bucuria in fiecare zi...

Acest mesaj a fost modificat de Ubulika
Ultima editare: 10.02.2012 09:28:11

Citeaza

11.02.2012 / 00:49

Nick: horia
Bucataras incepator
Bucataras din: 07.04.2011
Retete: 19
Scrie-i mesaj privat

Sunt  total  de acord cu Dya!

Citeaza

11.02.2012 / 12:44

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

Dya a spus:

Perfect de acord! Consider ca pentru a spune "Te iubesc", pentru a zambi din suflet celui drag  sau pentru a ii oferi intr-o singura imbratisare toata dragostea ta, nu ai nevoie de O ANUMITA ZI. De ce? Penrtu ca o iubire curata si sincera se simte in fiece zi in gesturile celuilalt! iar printr-o sin gura privire ii poti darui absolut totul!

 

Citeaza

12.02.2012 / 21:26

Nick: Sylvia
Bucataras junior
Bucataras din: 13.01.2010
Retete: 439
Scrie-i mesaj privat

 Eu una daca e ocazie de sarbatorit ceva nu ratez ocazia :)))) oricare ar fi denumirea ei, Valentine's day bun si ala si Dragobete bun, orice sarbatoare :) . Cadouri cam greu ca in atatia ani mi-am epuizat ideile si cumpar lucruri de calitate care tin mult :) , ceas nu mai poate fi vb a are o duzina, in rest maruntisuri am tot luat, geanta de piele sport, geanta casual, toc de chei de piele,  borseta, curele, pixuri cu monograme, agende personalizate, etc ...deci chiar greu . Haine isi ia el prea multe deci nu ...eu anul asta am luat o cutie foarte frumoasa cu o champanie ceva editie mai de sarbatoare de la Lanson cu doua pahare negre de champanie,  o sa iau ceva after shave care de fapt nu e cadou ca e necesitate si o sa pregatesc ceva mai deosebit. A si sa nu uit o lenjerie super ( nu pt el pt mine :)))) dar pana la urma in casnicie se imparte totul este "al nostru" deci se pune ) .

Citeaza

16.02.2012 / 00:20

Nick: simo_brkic
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.12.2011
Retete: 29
Scrie-i mesaj privat

 Asa e trebuie sa ne iubim si sa ne surprindem mereu,nu numai in aceea zi,dar totusi e frumos sa avem inca o zii in care sa ne putem bucura unul de altul,sa ne surprindem :D ..nu?eu am preparat un tort in forma de inimioara,pentru ca sotiorul meu nu traeste fara dulce.Am muncit cam 4 ore la el dar iubirea mea merita !Sii fiind destul de mare ,jumatate lam purtat la niste prieteni care nu sarbatoresc in mod particular S.Valentine :) .. 

Citeaza

16.02.2012 / 00:26

Nick: simo_brkic
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.12.2011
Retete: 29
Scrie-i mesaj privat

 Am uitat sa spun ca,eu cred k asa ca ziua in care ne am cunoscut,prima in care ne am sarutat si ziua nuntii ramane in sufletul nostru,a tuturor dar daca sarbatorim si ziua indragostitilor nu e pentru ca trebuie sau pentru ca in celelate zile nu ne iubim,ci pentru ca ne simtim inca indragostiti unul de altul :) ,cadouasul din partea lui era o masinutza nu noua,dar asta conteaza mai putin.Important e ca circula =)) si ca o sa am nevoie ,avand in vedere ca sunt in asteptarea examenului practic pt carnet xD xD..sotul meu e SPECIAL :) orice ias face sau ias darui il face fericit daca e de la mine :)

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Limonada a la Cleme - reteta racoritoare si plina de vitamine

pe 02.05 la 20:10

Carrot cake reteta de tort de morcovi cu crema de branza

pe 02.05 la 14:02

Plăcinte cu carne - aperitiv gustos cu carnea rămasă

pe 02.05 la 11:25

Tiramisu la pahar cu cozonac - Rețeta unui desert ușor și delicios

pe 02.05 la 10:57

TOP
utilizatori

laura_n

3385 puncte

Rocsi

2610 puncte

Constelatialeu

2522 puncte

Catalina L

1978 puncte

oanapl

1227 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]