modules/forum/post.tpl

noul "Bucataras"

03.12.2011 / 19:47

Nick: msyc
Bucataras incepator
Bucataras din: 23.04.2009
Retete: 1
Scrie-i mesaj privat

ela a spus:

mie nu imi place ce-au facut ,uneori renunt sa mai scriu ceva

nici mie nu-mi place ce-au facut. io le-am spus ca nu-i bine

Citeaza

03.12.2011 / 20:13

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

msyc a spus:

nici mie nu-mi place ce-au facut. io le-am spus ca nu-i bine

Citeaza

03.12.2011 / 20:19

Nick: diaconta
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 27.07.2010
Retete: 723
Scrie-i mesaj privat

ela a spus:

mie nu imi place ce-au facut ,uneori renunt sa mai scriu ceva

Ela,daca te ajuta,pentru mine a fost "picatura" care m-a ajutat sa iau o hotarare ce-o amanam de ceva vreme.Parca tot nu ma induram.

Citeaza

03.12.2011 / 20:35

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

diaconta a spus:

Ela,daca te ajuta,pentru mine a fost "picatura" care m-a ajutat sa iau o hotarare ce-o amanam de ceva vreme.Parca tot nu ma induram.

adica sa nu mai stai asa mult pe site?la fel am patit si eu

Citeaza

03.12.2011 / 20:44

Nick: diaconta
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 27.07.2010
Retete: 723
Scrie-i mesaj privat

ela a spus:

adica sa nu mai stai asa mult pe site?la fel am patit si eu

Eu n-o sa mai stau deloc pe site.

Citeaza

03.12.2011 / 20:46

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

diaconta a spus:

Eu n-o sa mai stau deloc pe site.

Dia,ce-ai patit?am observat ca nu prea mai esti pe aici(nu ca eu as sta mai mult)

Citeaza

04.12.2011 / 00:36

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 664
Scrie-i mesaj privat

Siteul n-a suferit modificari dramatice. Se publica la fel retetele, articolele, categoriile sint aceleasi, prima pagina a ramas intacta, la fel pagina de reteta. Am schimbat doar "Pagina mea". Inainte, aceasta era un listing de retete, iar in dreapta era profilul, mesaje, retete favorite.

Acum, noutatea este "peretele", gen facebook. Profilul si ultimele 3 actiuni sint puse imediat sub header, apoi este meniul portocaliu unde avem "peretele", retete, articole, galerii foto si favoritele. Dintre ultimele, doar galeriile foto sint noi, in sensul ca, la fel ca pe facebook, fiecare isi poate crea albume foto.

Normal, fiecare noutate necesita putin timp si rabdare pentru a intra in obisnuinta ...

Despre "perete" ...

- aici este locul unde vedem tot ce fac prietenii. Cind publicam o reteta sau un articol in site, acesta este plasat automat pe peretele nostru si al prietenilor.

- putem lasa mesaje pe peretele nostru sau al prietenilor. pentru aceasta, exista un box, imediat sub meniul portocaliu care functioneaza astfel:

* scrii mesajul si ii poti atasa un link de la un site extern (folosesti adauga link) sau un link youtube (folosesti adauga youtube)

* scrii mesajul si poti sa nu adaugi link (este acel status de pe facebook)

* scrii mesaj si pui link direct in boxul de mesaj

Un alt avantaj este ca pe peretee tau poti vedea ce se comenteaza la mai multe retete in acelasi timp.

Problema de care zicea Ina la inceputul topicului a fost un bug, dar s-a rezolvat intre timp. 

In plus, la mesaje primesti acum si notificari ...

Am explicat aici cum postezi informatie cu link extern

Am explicat aici cum postezi clipul de youtube

Daca mai sint intrebari, nu ezitati sa le puneti 

Citeaza

04.12.2011 / 00:42

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 664
Scrie-i mesaj privat

 Dia, daca te-a suparat ceva pe site, da-mi un mesaj privat pls. Daca nu acesta este motivul, atunci ramii alaturi de noi 

Citeaza

04.12.2011 / 00:47

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 664
Scrie-i mesaj privat

ela a spus:

Dia,ce-ai patit?am observat ca nu prea mai esti pe aici(nu ca eu as sta mai mult)

 timpul este pretios pentru fiecare. important este ca atunci cind ne intilnim pe bucataras.ro sa gasim acea atmosfera calda, acea voie buna molipsitoare si numai vorbe frumoase . oricine are o problema pe site poate sa-mi dea mesaj privat si gasim o solutie ... 

Citeaza

04.12.2011 / 11:48

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

 timpul este pretios pentru fiecare. important este ca atunci cind ne intilnim pe bucataras.ro sa gasim acea atmosfera calda, acea voie buna molipsitoare si numai vorbe frumoase  . oricine are o problema pe site poate sa-mi dea mesaj privat si gasim o solutie ... 

multumim pentru explicatii ...pe Dia cred ca a suparat-o Gaby....cred ca nu o mai iubeste

Citeaza

04.12.2011 / 14:19

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

ela a spus:

multumim pentru explicatii ...pe Dia cred ca a suparat-o Gaby....cred ca nu o mai iubeste

CE???????????

Eu?????

Citeaza

04.12.2011 / 15:17

Nick: diaconta
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 27.07.2010
Retete: 723
Scrie-i mesaj privat

Ultimul lucru pe care mi l-as dori ar fi sa creez o disputa pe site.Indiferent de motivele care m-au determinat sa iau aceasta decizie (si ele exista cu siguranta),este decizia pe care o consider cea mai buna in momentul de fata.Este inutil sa creem scenarii.Prezenta mea nu este atat de importanta,ideea este sa reusiti sa va pastrati si veselia si fair-play-ul alaturi de talentul culinar.Prababil candva voi decide sa revin,sau poate nu.Prea bine se potriveste ceea ce spune Paulo Coelho :

"Don't explain. Your friends do not need it, and your enemies will not believe you" adica "Nu explica.Prietenii nu au nevoie,iar dusmanii nu te vor crede"

Acest mesaj a fost modificat de diaconta
Ultima editare: 04.12.2011 15:33:33

Citeaza

04.12.2011 / 15:58

Nick: mitinita
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 12.10.2010
Retete: 841
Scrie-i mesaj privat

 Maruntica lu' mamacare mi-ati suparat puiullasa dia,ca trec si supararile astea, crezi ca eu nu m-am suparat vreodata? dar mi-am gasit alte preocupari si n-am dat importanta mereu

Citeaza

04.12.2011 / 16:46

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

Ma bag si eu ca musca-n lapte  :)

Imi displace tare mult starea Diei din ultima perioada si sper din suflet ca nu am nicio contributie la asta, voluntar sau involuntar.

Am invitat-o cu mare mare drag pe site si sper din suflet sa revina cu veselia-i caracteristica atunci cand va simti ea ca trebuie s-o faca.

Tin insa sa mentionez ca , intr-o comunitate mare este foarte greu sa multumesti pe toata lumea. Cuvintele-s fara ton, frazele-s interpretabile si ni le insusim fiecare dupa starea de moment.

Sunt multe "chestii" de care trebuie sa tinem cont: reteta zilei, interviuri, panou, premium, blogosfera, promovare facebook, comentarii ..etc..si chiar cred ca e imposibil sa nu se simta cineva nedreptatit desi NU ASTA ne e intentia.

Ca Rocsi n-a fost pusa la reteta zilei cu reteta 400 (pup Rocs)sau ca Adasev(multumesc mult Ada pentru atentionare)n-a primit interviu desi e membru activ sunt doar cateva dintre situatiile pentru care-mi pare extrem rau insa NU SUNT CU INTENTIE!!!

Sunt suparari pe buna dreptate dar pentru noi , cei ce trebuie sa le cuprindem pe toate (hai ca nu ma plang ) sunt doar omisiuni, fara vreo natura tendentioasa.

Va rog, orice suparare, nemultumire, aduceti-o la cunostinta lui Bucataras, lui Miha sau mie si incercam sa rezolvam.

Nu se merita ca pentru niste neintelegeri sa stricam buna dispozitie a siteului.

Am incheiat! Va multumesc, impart imediat si batiste.

Aplauze

Citeaza

04.12.2011 / 17:09

Nick: Brindusa
Bucataras incepator
Bucataras din: 15.12.2009
Retete: 345
Scrie-i mesaj privat

 Gaby a zis: "Va rog, orice suparare, nemultumire, aduceti-o la cunostinta lui Bucataras, lui Miha sau mie si incercam sa rezolvam."

In numele tuturor, multumesc Gaby pentru informatie. Acum stie toata lumea pe cine trebuie sa "perie" ca sa ajunga la panoul de onoare Sau nu.

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Limonada a la Cleme - reteta racoritoare si plina de vitamine

pe 02.05 la 20:10

Carrot cake reteta de tort de morcovi cu crema de branza

pe 02.05 la 14:02

Plăcinte cu carne - aperitiv gustos cu carnea rămasă

pe 02.05 la 11:25

Tiramisu la pahar cu cozonac - Rețeta unui desert ușor și delicios

pe 02.05 la 10:57

TOP
utilizatori

laura_n

3385 puncte

Rocsi

2610 puncte

Constelatialeu

2522 puncte

Catalina L

1978 puncte

oanapl

1227 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]