modules/forum/post.tpl

Tort cu fotografie?

28.05.2012 / 00:24

Nick: marinicayou10
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.10.2010
Retete: 67
Scrie-i mesaj privat

I need help :)

vreau sa fac un tort si sa pun o poza pe el...cine ma poate ajuta? cum se face? cum se pune poza? :D:D

stiu ceva de vafe....

Citeaza

28.05.2012 / 08:44

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

marinicayou10 a spus:

I need help :) vreau sa fac un tort si sa pun o poza pe el...cine ma poate ajuta? cum se face? cum se pune poza? :D:D stiu ceva de vafe....

Nu e mai simplu sa cumperi poza respectiva si numai sa o pui pe tort? Sau e o poza personalizata?

Citeaza

28.05.2012 / 08:58

Nick: diaconta
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 27.07.2010
Retete: 723
Scrie-i mesaj privat

marinicayou10 a spus:

I need help :) vreau sa fac un tort si sa pun o poza pe el...cine ma poate ajuta? cum se face? cum se pune poza? :D:D stiu ceva de vafe....

Marinica,eu am facut asa ceva pentru o colega,dar sincer nu as mai face asta.http://www.bucataras.ro/retete/tort-zebra-2-pentru-rares-28820.html .

Nu am fost multumita deloc de aspect si e foarte greu de lucrat cu vafa.Vafa se cam inmoaie cand o pui pe tort,iar gelatina care se pune deasupra trebuie sa fie calduta,sa se intinda intr-o singura directie pentru ca exista riscul sa se intinda culorile.Daca gelatina e prea calda,se unmoaie vafa,iar daca e mai rece nu se poate intinde.

Citeaza

28.05.2012 / 11:04

Nick: anomisana
Bucataras incepator
Bucataras din: 02.06.2010
Retete: 89
Scrie-i mesaj privat

 Eu nu am făcut aşa ceva, dar fotografia o poţi comanda pe mail  şi ţi se livrează prin curier (am văzut că este o firmă la Constanţa). O poţi acoperi cu gelatină călduţă cum spune Claudia, dar o torni într-un singur sens si nu o nivelezi ci înclini tortul să se uniformizeze, altfel, e adevărat, se şterg culorile. Se mai poate acoperi cu un gel special pe care cred că-l găseşti pe lumeabasmelor. Şi am auzit de variana aşetării ei pe strat de frişcă şi se înmoaie singură în câteva ore. Spor la torturit şi poate ne arăţi şi nouă rezultatul. 

Claudia, eşti prea critică, acel tort e minunat.

Acest mesaj a fost modificat de anomisana
Ultima editare: 28.05.2012 11:08:10

Citeaza

28.05.2012 / 12:49

Nick: diaconta
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 27.07.2010
Retete: 723
Scrie-i mesaj privat

anomisana a spus:

 Eu nu am făcut aşa ceva, dar fotografia o poţi comanda pe mail  şi ţi se livrează prin curier (am văzut că este o firmă la Constanţa). O poţi acoperi cu gelatină călduţă cum spune Claudia, dar o torni într-un singur sens si nu o nivelezi ci înclini tortul să se uniformizeze, altfel, e adevărat, se şterg culorile. Se mai poate acoperi cu un gel special pe care cred că-l găseşti pe lumeabasmelor. Şi am auzit de variana aşetării ei pe strat de frişcă şi se înmoaie singură în câteva ore. Spor la torturit şi poate ne arăţi şi nouă rezultatul.  Claudia, eşti prea critică, acel tort e minunat.

multumesc,m-am straduit dar nu mi-a placut deloc sa lucrez cu vafa aceea.Poate daca as fi avut un gel special,asa cum spui,era alta treaba,dar cei de unde am cumparat-o nu mi-au spus de asa ceva.

Citeaza

28.05.2012 / 14:36

Nick: MIUTA
Bucataras incepator
Bucataras din: 11.01.2010
Retete: 248
Scrie-i mesaj privat

Poti comanda de aici http://lumeabasmelor.ro/browse/23/vafe-tort si se lucreaza foarte usor cu vafele.

Citeaza

02.06.2012 / 22:54

Nick: marinicayou10
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.10.2010
Retete: 67
Scrie-i mesaj privat

miha a spus:

Nu e mai simplu sa cumperi poza respectiva si numai sa o pui pe tort? Sau e o poza personalizata?

Da ..e o poza personalizata ..dar am renuntat la ideea asta..multumesc oricum :*

Citeaza

02.06.2012 / 22:57

Nick: marinicayou10
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.10.2010
Retete: 67
Scrie-i mesaj privat

diaconta a spus:

Marinica,eu am facut asa ceva pentru o colega,dar sincer nu as mai face asta.http://www.bucataras.ro/retete/tort-zebra-2-pentru-rares-28820.html . Nu am fost multumita deloc de aspect si e foarte greu de lucrat cu vafa.Vafa se cam inmoaie cand o pui pe tort,iar gelatina care se pune deasupra trebuie sa fie calduta,sa se intinda intr-o singura directie pentru ca exista riscul sa se intinda culorile.Daca gelatina e prea calda,se unmoaie vafa,iar daca e mai rece nu se poate intinde.

Foarte frumos tortul...dar eu am vrut o poza cu mama unei prietene ..multumesc :*:*

Citeaza

02.06.2012 / 22:58

Nick: marinicayou10
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.10.2010
Retete: 67
Scrie-i mesaj privat

anomisana a spus:

 Eu nu am făcut aşa ceva, dar fotografia o poţi comanda pe mail  şi ţi se livrează prin curier (am văzut că este o firmă la Constanţa). O poţi acoperi cu gelatină călduţă cum spune Claudia, dar o torni într-un singur sens si nu o nivelezi ci înclini tortul să se uniformizeze, altfel, e adevărat, se şterg culorile. Se mai poate acoperi cu un gel special pe care cred că-l găseşti pe lumeabasmelor. Şi am auzit de variana aşetării ei pe strat de frişcă şi se înmoaie singură în câteva ore. Spor la torturit şi poate ne arăţi şi nouă rezultatul.  Claudia, eşti prea critică, acel tort e minunat.

Multumesc mult  :*:*

Citeaza

02.06.2012 / 23:00

Nick: marinicayou10
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.10.2010
Retete: 67
Scrie-i mesaj privat

MIUTA a spus:

Poti comanda de aici  http://lumeabasmelor.ro/browse/23/vafe-tort  si se lucreaza foarte usor cu vafele.

Multumesc :*:* dar comanda minima trebuie sa fie de 50 ron la ei si mai rau e ca nu mi-au raspuns la tel si nici la mesaj

Citeaza

07.07.2014 / 23:59

Nick: Alin2110
Bucataras incepator
Bucataras din: 07.07.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Cel mai simplu mod este sa comanzi direct de aici www.cofetarel.ro/tort-cu-poza-ta. Ofera si livrare gratuita :)

Citeaza

04.08.2014 / 16:14

Nick: robert_badica
Bucataras grozav
Bucataras din: 30.06.2014
Retete: 151
Scrie-i mesaj privat

 SI eu tot acest site iti recomand:www.cofetarel.ro/tort-cu-poza-ta

Citeaza

15.12.2022 / 08:50

Nick: bettycooper
Bucataras incepator
Bucataras din: 15.12.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Pentru a pune imaginea pe tort, va trebui să utilizați o tavă de tort care are cel puțin 12 inchi lățime și cel puțin 3 inci adâncime. Veți avea nevoie, de asemenea, de un suport pentru tort sau alt suport pentru a ține tortul la loc. Pentru a pune imaginea pe tort, va trebui să folosiți un cuțit ascuțit pentru a tăia amestecul de tort în bucăți mici și a le pune în tava de tort. Apoi, mapquest driving directions va trebui să folosiți o lingură pentru a întinde amestecul de tort în tava de tort. În cele din urmă, va trebui să folosiți un cuțit pentru a tăia imaginea în bucăți mici și a le pune deasupra amestecului de tort.

Citeaza

06.01.2023 / 20:58

Nick: Eastojamson
Bucataras incepator
Bucataras din: 10.10.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 It is imperative that we read blog post very carefully. I am already done it and find that this post is really amazing. Thuisbatterij

Citeaza

06.01.2023 / 21:01

Nick: Eastojamson
Bucataras incepator
Bucataras din: 10.10.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 I found Hubwit as a transparent s ite, a social hub which is a conglomerate of Buyers and Sellers who are ready to offer online digital consultancy at decent cost. Zonnepanelen Limburg

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

  Limonada a la Cleme - racoritoare si plina de vitamine

pe 02.05 la 20:10

Carrot cake reteta de tort de morcovi cu crema de branza

pe 02.05 la 14:02

Plăcinte cu carne - aperitiv gustos cu carnea rămasă

pe 02.05 la 11:25

Tiramisu la pahar cu cozonac - Rețeta unui desert ușor și delicios

pe 02.05 la 10:57

Cornulețe fragede - Rețeta rapidă și gustoasă

pe 02.05 la 10:21

TOP
utilizatori

laura_n

3385 puncte

Rocsi

2610 puncte

Constelatialeu

2522 puncte

Catalina L

1978 puncte

oanapl

1227 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]