Majestic (Hotel Ramada Majestic)

Alte detalii


Surprinzator, Majestic a ramas un restaurant comunist, cam ca pe vremea lui Ceausescu, desi fostul hotel Majestic, de langa teatrul Odeon (fost Teatrul Majestic, pe vremuri), e acum un Hotel Ramada Majestic, adica un brand cu ceva pretentii. Cred ca mobilierul si cam tot ce e inauntru e de pe vremuri, mirosul sustinand si el aceasta ipoteza. Probabil ca si bucatarul, pentru ca desi isi spun restaurant cu « bucatarie internationala », tot ciorbita de vacuta, snitel si bulete de cascaval gasesti acolo. Portiile mari, nimic de zis, insa ce folos...



Si sunt sigur ca si chelnerii au prins vremurile de glorie ale Majesticiului, din cate mi-am dat eu seama. Asta nu inseamna ca nu am avut un serviciu bun. Venerabila doamna care m-a servit a fost pe cat de dezinvolta, pe atat de adorabila. Nu e de mirare, deci, ca am fost singurul client in tot restaurantul acela, care nu e mic deloc.



Asadar, nu aveti niciun motiv sa mergeti la restaurantul Majestic, nici macar daca locuiti in hotel, aveti destule variante serioase in apropiere. (GB – noiembrie 2013)
 

Scrie parerea ta

minimum 50 caractere

Propune restaurant

Daca ai un restaurant preferat care nu exista in catalogul nostru, trimite-ne datele despre el si noi il vom adauga

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]