modules/forum/post.tpl

Se poate slabi rapid cu Raspberry Ketone?

30.10.2012 / 18:07

Nick: gigimarius
Bucataras incepator
Bucataras din: 30.10.2012
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Ce este Raspberry Ketone?

Raspberry Ketone este un compus fenolic elementar, scos din cetona (un compus aroma primar din zmeura rosie). Aceasta aroma este folosita in parfumerie, in produsele cosmetice, precum si in industria alimentara ca aditiv pentru a da aroma naturala de fruct. In plus asta este una dintre constituentele cele mai costisitoare, dintre aromele naturale utilizate in industria alimenara. Compus natural ce poate ajune sa faca si 20.000 $ pe kilogram. The Food and Drug Administration a validat ca Raspberry Ketone este un supliment garantat pentru consum. Institutul National de Sanatate a prezentat o suma de lucrari de verificare ce privesc extrasul de cetona din zmeura. Intr-o cercetare provocatoare cetona din zmeura fiind aplicata pe celule adipoase (grasimi) in vitro. Ca urmare valoarea de adiponectine a crescut in mod semnificativ. Adiponectina fiind folosita in tratarea diabetului zaharat , prin metabolizarea (arderea) grasimilor. In plus lipoliza (procesul de dizolvare a lipidelor) s-a amplificat dramatic. Rezultatul testului cu extractul de cetona din zmeura a dovedit ca exista un proces direct prin suprimarea acumularii de lipide in interiorul celulelor adipocite. Extractul de cetona pura din zmeura este, de obicei de 1-4 mg pe kilogramul de zmeura. De putina vreme s-a lansat un nou produs de-a dreptul revolutionar, pe piata internationala. Probabil ati auzit de Dr. Oz si noul produs caruia ii face recomandari in emisiunile sale. Dar sa vorbim putin de Dr. Oz, cine este el? Ei bine Dr. Oz este cel mai experimentat si eficace medic de nivel global in razboiul cu kilogramele in plus. El converseaza si recomanda in emisiunile sale, la mai bine de 11.ooo.ooo de telespectatori, formula sau preparatul denumit de el "minunea dintr-un flacon in razboiul impotriva kilogramelor in plus". Produsul este un extract de ketona, care repara nivelul hormonal si ridica metabolismul, mareste potentialul corpului de a arde grasimile, reduce valoarea acizilor grasi din organism si mareste in mod perfect firesc sensibilitatea la insulina, care coboara cantitatea de zahar din sange. Este antioxidant si antidepresiv. 

Consecintele lui Raspberry Ketone asupra corpului:

Efectele anti-grasime a lui lui Raspberry Ketone sunt cauzate de activarea lipolizei. Lipoliza este felul firesc prin care organismul distruge lipidele in celule adipoase numite adipocite, distrugere ce are loc atat in tesutul adipos normal cat si in stratul de grasime maro. De asemenea anuleaza eliberarea lipazei pancreatice, o enzima digestiva necesara descopuneri  grasimilor alimentare astfel incat sa poata fi aspirate prin peretele intestinului mic. Se spune despre Raspberry Ketone ca are o al-caturare apropiata cu capsaicina (un produs chimic natural care ajuta la metabolizarea lipidelor). Oameni de stiinta declara ca acesta serveste la dezlantuirea arderi celulelor adipoase. In prezent sunt o suma de dovezi precise care confirma faptul ca Raspberry Ketone categoric determina pierederea in greutate. Efectele testelor realizate cu Raspberry Ketone au demonstrat ca aceasta ajuta in inversarea procesului de crestere in greutate induse de un regim bogat in lipide alimentare. Testele au confirmat de asemenea ca Raspberry Ketone protejeaza si apara ficatul impotriva inmagazinari de grasimi. Intr-un studiu mai recent, cercetatori au testat consecintele provocate de Raspberry Ketone asupra celulelor grase, si au observat ca Raspberry Ketone foloseste la stimularea adiponectinei (un hormon care regleaza scaderea grasimilor din corp si din alimente).

Este sanatos si sigur consumul de Raspberry Ketone?

Intrebuintarea de Raspberry Ketone pe termen indelungat este eficace, fara a provoca consecinte secundare sau dependenta, pentru ca este un supliment natural extras din zmeura rosie.

De unde cumpar Raspberry Ketone?

Este disponibil intr-o gama variata in magazinele online spacializate, precum si in farmaciile naturiste sau magazinele de specialitate in suplimente nutritive.

Sa utilizez Raspberry Ketone pentru a slabi?

Fiind un supliment nutritiv natural, Raspberry Ketone este recomandat in dietele de pierdere in greutate. Daca vreti o reducere accelerata in greutate, Institutul National de Sanatate recomanda de asemenea consumul de alimente sanatoase si exercitii zilnice. Pastrarea unui jurnal alimentar privat, cat si obtinerea de opt ore de somn pe timpul nopti, si gestionarea stresului va poate fi util de asemenea sa detineti o greutatea a organismului la un nivel normal.

Exista indicatii ca anumite terapii naturiste (inclusiv yoga, meditatie, Tai Chi), va pot sustine eforturile prestate pentru scaderea in greutate. Daca doriti sa folositi Raspberry Ketone pentru scaderea in greutate (sau in orice alt rol legat de sanatate), intrebati medicul dvs. inainte de initierea curei alimentare cu acest supliment.

Pentru detalii despre pret vizitati: www.eu-shop.ro

Acest mesaj a fost modificat de gigimarius
Ultima editare: 30.10.2012 18:09:09

Citeaza

06.11.2012 / 13:25

Nick: Criss
Bucataras Chef
Bucataras din: 13.07.2010
Retete: 544
Scrie-i mesaj privat

gigimarius a spus:

Ce este Raspberry Ketone? Raspberry Ketone este un compus fenolic elementar, scos din cetona (un compus aroma primar din zmeura rosie). Aceasta aroma este folosita in parfumerie, in produsele cosmetice, precum si in industria alimentara ca aditiv pentru a da aroma naturala de fruct. In plus asta este una dintre constituentele cele mai costisitoare, dintre aromele naturale utilizate in industria alimenara. Compus natural ce poate ajune sa faca si 20.000 $ pe kilogram. The Food and Drug Administration a validat ca Raspberry Ketone este un supliment garantat pentru consum. Institutul National de Sanatate a prezentat o suma de lucrari de verificare ce privesc extrasul de cetona din zmeura. Intr-o cercetare provocatoare cetona din zmeura fiind aplicata pe celule adipoase (grasimi) in vitro. Ca urmare valoarea de adiponectine a crescut in mod semnificativ. Adiponectina fiind folosita in tratarea diabetului zaharat , prin metabolizarea (arderea) grasimilor. In plus lipoliza (procesul de dizolvare a lipidelor) s-a amplificat dramatic. Rezultatul testului cu extractul de cetona din zmeura a dovedit ca exista un proces direct prin suprimarea acumularii de lipide in interiorul celulelor adipocite. Extractul de cetona pura din zmeura este, de obicei de 1-4 mg pe kilogramul de zmeura. De putina vreme s-a lansat un nou produs de-a dreptul revolutionar, pe piata internationala. Probabil ati auzit de Dr. Oz si noul produs caruia ii face recomandari in emisiunile sale. Dar sa vorbim putin de Dr. Oz, cine este el? Ei bine Dr. Oz este cel mai experimentat si eficace medic de nivel global in razboiul cu kilogramele in plus. El converseaza si recomanda in emisiunile sale, la mai bine de 11.ooo.ooo de telespectatori, formula sau preparatul denumit de el "minunea dintr-un flacon in razboiul impotriva kilogramelor in plus". Produsul este un extract de ketona, care repara nivelul hormonal si ridica metabolismul, mareste potentialul corpului de a arde grasimile, reduce valoarea acizilor grasi din organism si mareste in mod perfect firesc sensibilitatea la insulina, care coboara cantitatea de zahar din sange. Este antioxidant si antidepresiv.  Consecintele lui Raspberry Ketone asupra corpului: Efectele anti-grasime a lui lui Raspberry Ketone sunt cauzate de activarea lipolizei. Lipoliza este felul firesc prin care organismul distruge lipidele in celule adipoase numite adipocite, distrugere ce are loc atat in tesutul adipos normal cat si in stratul de grasime maro. De asemenea anuleaza eliberarea lipazei pancreatice, o enzima digestiva necesara descopuneri  grasimilor alimentare astfel incat sa poata fi aspirate prin peretele intestinului mic. Se spune despre Raspberry Ketone ca are o al-caturare apropiata cu capsaicina (un produs chimic natural care ajuta la metabolizarea lipidelor). Oameni de stiinta declara ca acesta serveste la dezlantuirea arderi celulelor adipoase. In prezent sunt o suma de dovezi precise care confirma faptul ca Raspberry Ketone categoric determina pierederea in greutate. Efectele testelor realizate cu Raspberry Ketone au demonstrat ca aceasta ajuta in inversarea procesului de crestere in greutate induse de un regim bogat in lipide alimentare. Testele au confirmat de asemenea ca Raspberry Ketone protejeaza si apara ficatul impotriva inmagazinari de grasimi. Intr-un studiu mai recent, cercetatori au testat consecintele provocate de Raspberry Ketone asupra celulelor grase, si au observat ca Raspberry Ketone foloseste la stimularea adiponectinei (un hormon care regleaza scaderea grasimilor din corp si din alimente). Este sanatos si sigur consumul de Raspberry Ketone ? Intrebuintarea de Raspberry Ketone pe termen indelungat este eficace, fara a provoca consecinte secundare sau dependenta, pentru ca este un supliment natural extras din zmeura rosie. De unde cumpar Raspberry Ketone? Este disponibil intr-o gama variata in magazinele online spacializate, precum si in farmaciile naturiste sau magazinele de specialitate in suplimente nutritive. Sa utilizez Raspberry Ketone pentru a slabi? Fiind un supliment nutritiv natural, Raspberry Ketone este recomandat in dietele de pierdere in greutate. Daca vreti o reducere accelerata in greutate, Institutul National de Sanatate recomanda de asemenea consumul de alimente sanatoase si exercitii zilnice. Pastrarea unui jurnal alimentar privat, cat si obtinerea de opt ore de somn pe timpul nopti, si gestionarea stresului va poate fi util de asemenea sa detineti o greutatea a organismului la un nivel normal. Exista indicatii ca anumite terapii naturiste (inclusiv yoga, meditatie, Tai Chi), va pot sustine eforturile prestate pentru scaderea in greutate. Daca doriti sa folositi Raspberry Ketone pentru scaderea in greutate (sau in orice alt rol legat de sanatate), intrebati medicul dvs. inainte de initierea curei alimentare cu acest supliment. Pentru detalii despre pret vizitati: www.eu-shop.ro

Reclama e sufletul comertului, nu-i asa?

Acest mesaj a fost modificat de Criss
Ultima editare: 06.11.2012 13:25:59

Citeaza

18.01.2013 / 11:58

Nick: ela23
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.01.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Criss a spus:

Reclama e sufletul comertului, nu-i asa?

Eu am folosit pentru a slabi  un supliment alimentar  acaiberry900. Am reusit sa slabesc  5 kg intr-o saptamana si acum ma simt mult mai bine. De cand am folosit aceste suplimente  nu ma mai simt balonata si sunt incarcata de energie. Datorita faptului ca sunt alcatuite din fructe de acai acestea nu au efecte secundare.Voi ce suplimente folosit?.

Citeaza

18.01.2013 / 15:41

Nick: doralinda72
Bucataras incepator
Bucataras din: 13.03.2011
Retete: 197
Scrie-i mesaj privat

 Ce coincidenta! Chiar azi o prietena a primit prin posta pachetu exact care il ai si tu, dar ii e frica sa ia acum pastilele ptr ca a citit destule comentarii negative pe bloguri, cum ar fi ca poate aparea diabetul, sau se poate mari tensiunea.....ea a mai incercat si cu alte suplimente,si a slabit intr-adevar, dar cu ce pret?! Ptr ca a pus din nou kg in foarte putin timp! Si sa nu crezi chiar toate reclamele!!! 85% dintre ele, mint!!! Si ai fi naiva sa chiar crezi!mam lucrat si in comert si stiu direct cum e treaba cu reclamele! Am luat 25 kg cu sarcina fetitei, si am incercat foarte multe suplimente, pana si sucuri, ceaiuri ptr eliminarea apei, etc, nu ti le enumar pe toate ca as pierde toata ziua, dar fara prea mare folos!msti ce m-a ajutat?! Miscarea, am cumparat o bicicleta de camera(care acum e in magazie) si faceam in fiecare zi 45 min, apoi un alt lucru, poate chiar cel mai important, e un regim sanatos, adica, sa stii sa combini mancarea, niciodata proteinele cu carbohidratantii, mananca mai putin si mai des,si evita masa de seara bogata in sosuri si prajeli, paine......incearca o salata cu piept de pui, sau iaurt, fructe, o mana de nuci sau alune.....slabesti nu cu suplimente, ci avand grija ce mananci, dieta, trebuie sa fie un stil echilibrat de viata! Asta e parerea mea bineinteles!

Citeaza

20.01.2013 / 06:57

Nick: oana_d
Bucataras incepator
Bucataras din: 19.11.2010
Retete: 43
Scrie-i mesaj privat

Daca sunt probleme de sanantate (insulina prea multa, ceea ce duce la diabet de tip 2, de exemplu, sau alte probleme endocrine), numai un medic stabileste medicatia si regimul alimentar.

Daca organismul este relativ ok, orice regim echilibrat combinat cu miscare (ideea este sa consumi mai multa energie decat iei din mancare), adica mers pe jos 1-2 ore pe zi, dans usor in casa, la fel, 30-60 de minute pe zi, in reprize de cate 15-20 de minute, bicicleta minim 15 minute pe zi, sala - daca greutatea corpului nu este prea mare.  Dupa aceea mentinerea se face prin a continua cu miscare zilnic si a urma regimul care a dat rezultate o zi pe saptamana toata viata, si chiar a-l relua din cand in cand, de exemplu odata pe an, pentru 1-2 saptamani.

Daca se revine la stilul alimentar si de viata anterior slabirii, apare intotdeauna efectul yo-yo.

Citeaza

29.01.2013 / 11:07

Nick: ela23
Bucataras incepator
Bucataras din: 18.01.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Suplimentele nu pot singure sa te slabeasca, dar daca urmezi o dieta echilibrata si faci si exercitii fizice vei slabi cu siguranta. pe mine chiar m-au ajutat acele suplimente!

Citeaza

30.01.2013 / 10:56

Nick: vasilica12
Bucataras incepator
Bucataras din: 30.01.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Din ce am auzit eu se poate slabi cu Rasperry. Eu am reusit sa scap de ceva kilograme dupa o cura cu acaiberry900. Important e sa gasesti suplimentele care se pliaza foarte bine pe organismul tau!

Citeaza

04.02.2013 / 15:42

Nick: nicoleta_maria10
Bucataras incepator
Bucataras din: 25.10.2012
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

 Fetelor, m si eu o intrebare.  Am citit mesaje pro si contra acestui supliment.

In cazul in care se renunta la administarrea acestui supliment, kilogramele pierdute se acumuleaza din nou  sau chiar in plus??? Eu am patit-o cu un anumit produs care, intr-adevat m-a ajutat sa slabesc, dar din saptamana in care nu l-am mai luat am inceput sa punkilogramele pierdute. 

Va multumesc anticipat.

Citeaza

05.02.2013 / 09:59

Nick: doralinda72
Bucataras incepator
Bucataras din: 13.03.2011
Retete: 197
Scrie-i mesaj privat

nicoleta_maria10 a spus:

 Fetelor, m si eu o intrebare.  Am citit mesaje pro si contra acestui supliment. In cazul in care se renunta la administarrea acestui supliment, kilogramele pierdute se acumuleaza din nou  sau chiar in plus??? Eu am patit-o cu un anumit produs care, intr-adevat m-a ajutat sa slabesc, dar din saptamana in care nu l-am mai luat am inceput sa punkilogramele pierdute.  Va multumesc anticipat.

  •  Asa cum ai zis si tu, le vei lua inapoi daca nu ai grija! In orice regim de slabire, sunt mai multe faze, cea mai importanta si cea mai grea, e cea de stabilizare, adica, dupa ce ai ajuns la kg dorite, trebuie sa ai grija ce consumi ptr ca metabolismul sa se obisnuiasca! Dieta, nu inseamna doar pierderea kg, ci mai degraba, e un nou stil de viata! Daca te gandesti doar la pierderea kg, ai gresit deja de la inceput! S cum am mai zis, eu, personal, nu sunt de acord cu aceste suplimente, te poti imbolnavi destul de grav! Cel mai sigur, e sa iti propui un regim sanatos, bazat pe multe legume, fructe si cel mai important, e sa stii cum sa asociezi mancarea!! Spre exemplu, niciodata carnea cu cartofi sau paste, doar cu legume, fie salate crude, fie pe gratar sau fierte la aburi!

Citeaza

05.02.2013 / 16:40

Nick: maria11
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.02.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Am urmat si eu un tratament cu acaiberry900 si nu pot sa zic ca am slabit extrem de mult. In 2 luni am slabit doar 4 kg. Adevarul e ca nu  prea m-am tinut de dieta sau de exercitiile fizice:)

Citeaza

11.04.2013 / 15:55

Nick: maria98
Bucataras incepator
Bucataras din: 11.04.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

DEpinde acum de metabolismul fiecarui om in parte. Spre exemplu pentru mine a facut adevarate minuni un produs facut din plante. E prezentat ca fiind un bun arzator de grasimi si lucrul asta m-a facut ca sa-l cumpar. Plus ca are si cafeina in compozitie!

Am dat si de un filmulet cu ei pe net

https://www.youtube.com/watch?v=F5qbzV-K1do

Citeaza

14.04.2014 / 16:45

Nick: paulasam
Bucataras incepator
Bucataras din: 14.04.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Un supliment care pe mine m-a ajutat foarte mult ca sa scap de celulita a fost Cellinea. Am luat produsul de pe http://cellinea.ro si am facut  o cura de 2 luni cu el. Produsul s-a dovedit a fi destul de eficient si pe mine m-a ajutat teribil acest lucru.

Citeaza

23.05.2014 / 16:42

Nick: fodord
Bucataras incepator
Bucataras din: 23.05.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Nu stiu ce sa zic in legatura cu eficienta suplimentelor pentru slabit. Am vazut o gramada de produse pe tot internetul despre suplimente pentru slabit care pot sa slabeasca nu stiu cate kg, dar chiar nu stiu ce sa zic in legatura  cu aceste produse. Este posibil sa fie multa reclama la mijloc si dupa ce le iei dezamagirea sa fie una destul de mare.

Citeaza

26.06.2014 / 14:34

Nick: ramonatudor
Bucataras incepator
Bucataras din: 26.06.2014
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Eu am slabit cu ajutorul unor suplimente ce se numesc Thermacuts. Produsul e unul natural si nu mi-a generat nici un efect advers! Eu am folosit pe o perioada de 2 luni acest  supliment si sunt multumita de rezultatele obtinute!

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

Constelatialeu

4384 puncte

laura_n

2312 puncte

Rocsi

1691 puncte

bucatarasa

1554 puncte

Caty

1318 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]