modules/forum/post.tpl

vot online

03.06.2010 / 08:18

Nick: Bucataria_lui_Tavi
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.05.2010
Retete: 35
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

 Tavi, sa ai grija, deoarece pot sa fur o reteta de pe un blog, sa o pun pe siteul meu si sa ma voteze amicii in nestire ...  sint multi vinatori de premii culinare care fac mizerii d-astea

Bucataras, acum... in regulament este specificat ca reteta trebuie sa fie preparata de concurent si nu luata de pe alt blog. In plus, la final, inainte de confirmarea clasamentului se va face si o verificare a retetelor.

Daca pana atunci exista reclamatii, daca cineva observa ca s-a furat o reteta, imi poate transmite direct pe blog si concurentul care a procedat astfel va fi eliminat din concurs. In rest insa merg pe buna credinta a tuturor.

Citeaza

03.06.2010 / 09:40

Nick: Julie
Bucataras incepator
Bucataras din: 12.04.2010
Retete: 414
Scrie-i mesaj privat

M-am inscris si eu cu cateva retete in concurs .Daca vreti sa ma votati si pe mine..

dati aici:

http://www.all-food.ro/concurenti/

Citeaza

03.06.2010 / 11:04

Nick: bitza
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.06.2009
Retete: 521
Scrie-i mesaj privat

votat:D

Citeaza

03.06.2010 / 13:54

Nick: Julie
Bucataras incepator
Bucataras din: 12.04.2010
Retete: 414
Scrie-i mesaj privat

bitza a spus:

votat:D

multumesc

Citeaza

03.06.2010 / 18:27

Nick: Sidy
Bucataras grozav
Bucataras din: 15.02.2010
Retete: 691
Scrie-i mesaj privat

Tavi am cautat sa-ti scriu un mesaj la tine pe blog dar...zau ca n-am gasit unde !

Nu ma prea pricep eu la PC dar...n-am gasit !

Ai spus ca inscrierea la concursul de pe blogul tau este pina pe data de 30 mai ....asa ca la inceperea concursului eram 30 de concurente !!!

Acum suntem 56 !!!

Crede-ma ca sunt dezamagita.... Nu de numarul de concurente ci de corectitudinea a ceea ce spui tu.

Ce incredere sa mai avem in acele premii promise daca nu se respecta nici macar datele referitoare la concurs ???/

Citeaza

03.06.2010 / 18:46

Nick: Bucataria_lui_Tavi
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.05.2010
Retete: 35
Scrie-i mesaj privat

Sidy a spus:

Tavi am cautat sa-ti scriu un mesaj la tine pe blog dar...zau ca n-am gasit unde ! Nu ma prea pricep eu la PC dar...n-am gasit ! Ai spus ca inscrierea la concursul de pe blogul tau este pina pe data de 30 mai ....asa ca la inceperea concursului eram 30 de concurente !!! Acum suntem 56 !!! Crede-ma ca sunt dezamagita.... Nu de numarul de concurente ci de corectitudinea a ceea ce spui tu. Ce incredere sa mai avem in acele premii promise daca nu se respecta nici macar datele referitoare la concurs ???/

Regulamentul il poti citi aici  www.all-food.ro/concurs/.

Urmatorul paragraf dupa IMPORTANT spune astfel: " Intra in concurs toate retetele primite pana la data incheierii concursului".

Inainte sa te declari dezamagita... citeste atenta Regulamentul Concursului.

Mesaje pe blogul meu se pot pune pe oricare dintre retete sau... la adresa de e-mail afisata la Contact (adica [email protected]).

Ma limitez la atat, nedorind sa emit verdicte si nici sa fiu malitios asa cum ai fost tu. Merg pe premisa ca a fost doar o lipsa de intelegere din partea ta, datorata necunoasterii PC-ului.


Acest mesaj a fost modificat de Bucataria_lui_Tavi
Ultima editare: 03.06.2010 19:00:39

Citeaza

04.06.2010 / 07:57

Nick: Sidy
Bucataras grozav
Bucataras din: 15.02.2010
Retete: 691
Scrie-i mesaj privat

Tavi nu consider ca am fost malitioasa pentru ca nu asta am vrut !

Imi pare rau ca nu am salvat regulamentul care a fost afisat de la inceput si unse se specifica perioada inscrierilor era intre 20 si 30 Mai. Nu poti sa negi asta pentru ca au citi si alte fete participante.

Daca tu ai schimbar regulamentul pe parcurs, e treaba ta ca e blogul tau...dar nu mi se pare corect. Doar atat iti amintesc un nume....si sti tu despre ce vorbesc.

Dar mai bine ti-l trimit pe mesaj privat sa nu continuam aici discutia, ca nu e locul....

Bafta in continuare la bucatarit si crede-ma ca nu sunt malitioasa deloc !

Citeaza

04.06.2010 / 09:50

Nick: Bucataria_lui_Tavi
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.05.2010
Retete: 35
Scrie-i mesaj privat

Sidy a spus:

Tavi nu consider ca am fost malitioasa pentru ca nu asta am vrut ! Imi pare rau ca nu am salvat regulamentul care a fost afisat de la inceput si unse se specifica perioada inscrierilor era intre 20 si 30 Mai. Nu poti sa negi asta pentru ca au citi si alte fete participante. Daca tu ai schimbar regulamentul pe parcurs, e treaba ta ca e blogul tau...dar nu mi se pare corect. Doar atat iti amintesc un nume....si sti tu despre ce vorbesc. Dar mai bine ti-l trimit pe mesaj privat sa nu continuam aici discutia, ca nu e locul.... Bafta in continuare la bucatarit si crede-ma ca nu sunt malitioasa deloc !

1. Regulamentul este asa de la inceput, nu am schimbat nimic. Si asta pot dovedi, deoarece el a fost trimis si sponsorilor. Ce retii tu legat de 20 este ca atunci am anuntat concursul (inscrierea), iar in data de 30 mai (ora 24) era anuntata inceperea votarii.

Nu vad de ce atata agitatie, fiindca eu am discutat cu mai multe persoane si chiar nimeni nu vede cum o persoana care si-ar inscrie o reteta in timpul concursului (cum este cazul catorva doamne care s-au inscris zilele acestea) ar putea aduna acelasi numar de voturi cu o alta pentru care se voteaza deja de cateva zile si are zeci sau sute de voturi.

2. Daca o sa observi... chiar si acum, nu stiu daca sunt concurente cate premii sunt. Atentie, nu vorbesc despre numarul de retete inscrise ci... de numarul de persoane. Fiindca, sper ca ai citit ce scrie dupa IMPORTANT - ca "Indiferent cu cate retete participati in concurs, puteti castiga cel mult un singur premiu!".

Ca sa-ti traduc, Sidy: daca castigi premiul 1 si ai si o reteta clasata pe locul 3 sau 5-7-9, nu ti se acorda decat premiul 1 (adica doar produsele, nu si cartile Jamie sau Biblioteca pentru toti)). Similar, daca o persoana are o reteta clasata pe locul 5 si mai are si una clasata pe locul 20, nu este premiata decat cu premiul aferent locului 5 (adica cele 5 volume din colectia Jamie Oliver). Si asa mai departe - este premiata DOAR reteta cu cele mai multe voturi, apartinand aceleasi persoane.

Ideea mea a fost ca toata lumea sa se bucure de ceva, fie ca este vorba de produse, fie ca este vorba de carti, si nicidecum ca 1 SINGURA persoana sa vina si sa ia TOT.

3. Mi-ai scris si mail, la care n-am raspuns deoarece se pare ca tu ai preferat sa continui public. Ca urmare, eu o s-o lamuresc DOAR public, aici, fiindca eu sunt membru DOAR la Bucataras.ro.
Si, sincer, ma scoate din minti cotcodaceala asta ori de cate ori vine vorba de un concurs.

Si-acum... s-o lamurim public cu eliminarea blogului meu din concursul Gustos.ro. Pentru a face asta cat mai bine, din nou cu dovezi, voi reda mai jos raspunsul OFICIAL pe care l-am primit de la organizatori, pe mail, la acea vreme:

"Ma numesc Anca Tenita, sunt Marketing Manager la Gustos.ro. Va scriu in legatura cu Festivalul Blogurilor Gustoase, la care blogul pe care il detineti a participat.
In primul rand doresc sa va multumesc pentru faptul ca ati fost alaturi de noi la acest eveniment dedicat blogosferei culinare.
Va felicit pentru blogul dumneavoastra, pentru pasiunea si dedicatia pentru arta culinara.
Cu regret doresc sa va anunt ca blogul dumneavoastra a fost scos din competitie deoarece nu am stiut ca sunteti afiliati grupului Intact. La editia de anul acesta, printre partenerii media ai Festivalului se numara Jurnalul National si revista Felicia, doua publicatii de prestigiu din grupul Intact"
.

Dupa cum vezi Sidy, in acest mail nu este pomenit vreun "nume" ci, din cate vad, organizatorii acelui concurs au admis ca au omis sa treaca acest amanunt in regulament (daca il introduceau nu ma inscriam de la bun inceput): ca daca ai vreo legatura cu sponsorii nu poti participa.

In concluzie, habar nu am cine este "numele" Doina Varga (la care faci referire in mail). N-o cunosc, nici ea nu ma cunoaste pe mine, asa cum nici eu nu te cunosc pe tine. Sau tu pe mine, asa incat sa-ti permiti sa faci asemenea afirmatii tendentioase, sa-mi pui la indoiala onestitatea fara urma de jena macar.
Cu atat mai mult cu cat este vorba de un concurs organizat de mine personal, pe blogul meu personal. E ca si cum mi-ai trece pragul casei si, fara vreo urma de bun simt, m-ai injura chiar la mine acasa, in timp ce eu te poftesc la masa.

Cu asta cred ca am spus tot! Nu in ultimul rand, imi cer mii de scuze lui Bucataras, precum si tuturor membrilor acestei minunate comunitati, pentru ca am fost nevoit sa raspund aici.

Citeaza

04.06.2010 / 10:31

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

wow, Tavi, nu sunt concurente cate premii sunt? ok..ma ofer voluntar sa le primesc eu )))

asa cum nu exista nunta fara cusur nu exista nici concurs fara discutii in timpul desfasurarii sau dupa asa ca Doamne ajuta!

Citeaza

04.06.2010 / 10:44

Nick: Bucataria_lui_Tavi
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.05.2010
Retete: 35
Scrie-i mesaj privat

gaby_d a spus:

wow, Tavi, nu sunt concurente cate premii sunt? ok..ma ofer voluntar sa le primesc eu ))) asa cum nu exista nunta fara cusur nu exista nici concurs fara discutii in timpul desfasurarii sau dupa asa ca Doamne ajuta!

Inteleptule Sauron... mie nu-mi plac discutiile si mai ales acelea in coada de peste. Dar... cred ca nu trebuie sa ma mai mire nimic din moment ce tocmai imi povestea directorul de la Angst ca a primit un mail care il intreba daca este real concursul si daca premiile sunt pe bune :))))). Ca si cum mi-as fi permis sa introduc o firma in discutie fara a avea o intelegere prealabila cu respectivii. Eterna si fascinanta Romanie!

Citeaza

04.06.2010 / 10:48

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

Bucataria_lui_Tavi a spus:

Inteleptule Sauron... mie nu-mi plac discutiile si mai ales acelea in coada de peste. Dar... cred ca nu trebuie sa ma mai mire nimic din moment ce tocmai imi povestea directorul de la Angst ca a primit un mail care il intreba daca este real concursul si daca premiile sunt pe bune :))))). Ca si cum mi-as fi permis sa introduc o firma in discutie fara a avea o intelegere prealabila cu respectivii. Eterna si fascinanta Romanie!

draga Guru , eu te-am inteles si-am incercat sa deviez   tonul discutiei catre o nota amuzanta , pentru a estompa starea tensionata, atata tot .Nu plac nimanui discutiile de prisos dar precum bine vezi sunt inevitabile. Sa nu te astepti ca la urmatorul/ urmatoarele sa fie toata lumea multumita. Nu e nimic personal Doamne fereste( Sidy ) ,  generalizam.

Citeaza

04.06.2010 / 10:51

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

gaby_d a spus:

draga Guru , eu te-am inteles si-am incercat sa deviez   tonul discutiei catre o nota amuzanta , pentru a estompa starea tensionata, atata tot .Nu plac nimanui discutiile de prisos dar precum bine vezi sunt inevitabile. Sa nu te astepti ca la urmatorul/ urmatoarele sa fie toata lumea multumita. Nu e nimic personal Doamne fereste( Sidy ) ,  generalizam.

ce bine seamana Tavi cu Supremu; nostru,scurt si la obiect

Acest mesaj a fost modificat de ela
Ultima editare: 04.06.2010 10:52:43

Citeaza

04.06.2010 / 11:04

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

Da..Ela....ASEMANATOR )))))

Citeaza

04.06.2010 / 11:14

Nick: miha
Bucataras Suprem
Bucataras din: 24.03.2009
Retete: 1122
Scrie-i mesaj privat

Bucataria_lui_Tavi a spus:

Inteleptule Sauron... mie nu-mi plac discutiile si mai ales acelea in coada de peste. Dar... cred ca nu trebuie sa ma mai mire nimic din moment ce tocmai imi povestea directorul de la Angst ca a primit un mail care il intreba daca este real concursul si daca premiile sunt pe bune :))))). Ca si cum mi-as fi permis sa introduc o firma in discutie fara a avea o intelegere prealabila cu respectivii. Eterna si fascinanta Romanie!

Imi pare rau Tavi de situatia in care te afli. Dar asta e cu concursurile...intotdeauna vor fi invingatori si invinsi nemultumiti. N-ai cum sa multumesti pe toata lumea.

Citeaza

04.06.2010 / 11:26

Nick: Bucataria_lui_Tavi
Bucataras incepator
Bucataras din: 20.05.2010
Retete: 35
Scrie-i mesaj privat

miha a spus:

Imi pare rau Tavi de situatia in care te afli. Dar asta e cu concursurile...intotdeauna vor fi invingatori si invinsi nemultumiti. N-ai cum sa multumesti pe toata lumea.

Mie nu-mi pare rau decat pentru faptul ca a fost nevoie sa fac precizarile aici, pe Bucataras. ro. Un loc unde chiar ma simt bine si ma binedispun ori de cate ori intru in discutie cu ceilalti bucatarasi. Dar gata, pentru mine subiectul este inchis, n-am de gand sa-mi stric karma - asta apropo de guru .

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Carrot cake reteta de tort de morcovi cu crema de branza

ieri la 14:02

Plăcinte cu carne - aperitiv gustos cu carnea rămasă

ieri la 11:25

Cornulețe fragede - Rețeta rapidă și gustoasă

ieri la 10:21

TOP
utilizatori

laura_n

3385 puncte

Rocsi

2610 puncte

Constelatialeu

2522 puncte

Catalina L

1978 puncte

oanapl

1227 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]