modules/forum/post.tpl

ColonHelp

15.02.2012 / 23:36

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

Bucataras a spus:

 A folosit cineva Detoxicolon de la dacia Plant? http://detoxicolon.daciaplant.ro/

deci...anul trecut am cumparat colon help si l-am luat o zi si am crezut ca o sa mor de rau in ziua aia...nu o sa uit in viata mea ziua aia,pur si simplu m-am tarat prin casa,am spus ca daca trec peste ziua aia,nu mai mor niciodata...l-am dat socrului meu care nu a avut nici o problema,l-a luat dupa ce manca ceva si culmea este ca avea pofta de mancare si s-a ingrasat ...acum iau  detoxicolon de la dacia plant...din 29februarie,am facut pauza vreo 3zile pentru ca simteam ca am sa mor de la atata greata ce imi era...nu am treaba,il beau pe nerasuflate cu mult nectar de piersici,mama mea il pune intr-un iaurt si spune ca nu are probleme...eu nu simt mare lucru la gust pentru ca am fost racita atat de tare incat am ramas fara gust si miros de vreo luna...gustul parca e putin amarui,dar se pare ca asta este un atu pentru problemele de ficat si fiere...de cand il iau,nu imi mai este foame,nu imi mai trebuie nimic dulce,am slabit putin,tenul a devenit ca in tinerete (nu arata rau nici pana acum dar este mult mai luminos,mai curat... si unghiile mi-au crescut mult mai repede,ma simt mai usoara,nu mai sunt obosita mereu...mai rau este ca te cam adoarme....in primele 3 zile m-a durut capul atat de rau ca am luat medicamente pentru cap de 2-3 ori pe zi,dar durerea de cap este semnul ca organismul elimina toxinele...eu nu am probleme cu constipatia,ba dimpotriva....cel mai important lucru cand consumi produsul este sa bei apa...cat mai multa,2l-2,5l pe zi si neaparat un pahar de apa dupa ce ai luat praful,,,am citit si ca unii il iau cu iaurt si putina miere si devine ca un iaurt cu cereale...problema mea este ca nu pot sa beau apa...iar cat am luat detoxicolonul nu am putut bea nici cola,efectiv nu imi este sete si nici nu pot manca mai nimic,dupa cateva imbucaturi nu mai poti manca...si este ceva pentru cei care vor sa slabeasca...am citi ca se fac 2-3cure de 21 zile cu pauza de 10zile in care iei tablete de spirulina si ganoderma de la dacia plant(produsele lor sunt execelente,le-am folosit mult in urma cu ceva ani si chiar isi fac treaba)...am cumparat azi tabletele 16,5lei cutia,cu greu le-am gasit dar inca nu le iau,trebuie sa termin cura...o cutie mare de detoxicolon  este in jur de 87-95lei,depinde de unde o achizitionati...eu sunt super multumita de produs,rau este doar ca nu pot bea atatea lichide pe cat trebuie si asta ma omoara pentru ca imi este tare greata(si mama mea spune ca ii este foarte greata,deci este ceva,totusi)...detoxicolonul nu se compara cu colon help,este mult mai bun,dupa experienta mea...oricum,ma gandesc ca fiecare organism reactioneaza altfel,in functie de ce probleme are si cat de plin de toxine este...in timpul curei este recomandat sa mananci multe fructe,fistic,nuci si sa eviti cafeaua si bauturile carbogazoase...eu spun ca isi face toata treaba pe care spun producatorii ca o face...si mi-am mai amintit ceva...si eu si mama mea ne simtim foarte balonate,avem crampe  de cand luam detoxicolon,desi ei spun ca combate balonarea...poate ca tot faptul ca nu bem apa cat trebuie este problema...si mai un amanunt...eu nu am reusit sa ajung la 6lingurite pe zi,doar pe la 4-5,nu am avut curaj sa iau o doza asa de mare din cauza ca am probleme cu tensiunea si nu stiu cum reactionez,desi se pare ca produsul regleaza si tensiunea si colesterolul si multe altele...

Acest mesaj a fost modificat de ela
Ultima editare: 16.02.2012 20:15:55

Citeaza

16.02.2012 / 17:36

Nick: miruna_popescu
Bucataras incepator
Bucataras din: 14.02.2012
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

ela a spus:

deci...anul trecut am cumparat colon help si l-am luat o zi si am crezut ca o sa mor de rau in ziua aia...nu o sa uit in viata mea ziua aia,pur si simplu m-am tarat prin casa,am spus ca daca trec peste ziua aia,nu mai mor niciodata...l-am dat socrului meu care nu a avut nici o problema,l-a luat dupa ce manca ceva si culmea este ca avea pofta de mancare si s-a ingrasat ...acum iau  detoxicolon de la dacia plant...din 29februarie,am facut pauza vreo 3zile pentru ca simteam ca am sa mor de la atata greata ce imi era...nu am treaba,il beau pe nerasuflate cu mult nectar de piersici,mama mea il pune intr-un iaurt si spune ca nu are probleme...eu nu simt mare lucru la gust pentru ca am fost racita atat de tare incat am ramas fara gust si miros de vreo luna...gustul parca e putin amarui,dar se pare ca asta este un atu pentru problemele de ficat si fiere...de cand il iau,nu imi mai este foame,nu imi mai trebuie nimic dulce,am slabit putin,tenul a devenit ca in tinerete (nu arata rau nici pana acum dar este mult mai luminos,mai curat... si unghiile mi-au crescut mult mai repede,ma simt mai usoara,nu mai sunt obosita mereu...mai rau este ca te cam adoarme....in primele 3 zile m-a durut capul atat de rau ca am luat medicamente pentru cap de 2-3 ori pe zi,dar durerea de cap este semnul ca organismul elimina toxinele...eu nu am probleme cu constipatia,ba dimpotriva....cel mai important lucru cand consumi produsul este sa bei apa...cat mai multa,2l-2,5l pe zi si neaparat un pahar de apa dupa ce ai luat praful,,,am citit si ca unii il iau cu iaurt si putina miere si devine ca un iaurt cu cereale...problema mea este ca nu pot sa beau apa...iar cat am luat detoxicolonul nu am putut bea nici cola ,efectiv nu imi este sete si nici nu pot manca mai nimic,dupa cateva imbucaturi nu mai poti manca...si este ceva pentru cei care vor sa slabeasca...am citi ca se fac 2-3cure de 21 zile cu pauza de 10zile in care iei tablete de spirulina si ganoderma de la dacia plant(produsele lor sunt execelente,le-am folosit mult in urma cu ceva ani si chiar isi fac treaba)...am cumparat azi tabletele 16,5lei cutia,cu greu le-am gasit dar inca nu le iau,trebuie sa termin cura...o cutie mare de detoxicolon  este in jur de 87-95lei,depinde de unde o achizitionati...eu sunt super multumita de produs,rau este doar ca nu pot bea atatea lichide pe cat trebuie si asta ma omoara pentru ca imi este tare greata(si mama mea spune ca ii este foarte greata,deci este ceva,totusi)...detoxicolonul nu se compara cu colon help,este mult mai bun,dupa experienta mea...oricum,ma gandesc ca fiecare organism reactioneaza altfel,in functie de ce probleme are si cat de plin de toxine este...in timpul curei este recomandat sa mananci multe fructe,fistic,nuci si sa eviti cafeaua si bauturile carbogazoase...eu spun ca isi face toata treaba pe care spun producatorii ca o face...si mi-am mai amintit ceva...si eu si mama mea ne simtim foarte balonate,avem crampe  de cand luam detoxicolon,desi ei spun ca combate balonarea...poate ca tot faptul ca nu bem apa cat trebuie este problema...si mai un amanunt...eu nu am reusit sa ajung la 6lingurite pe zi,doar pe la 4-5,nu am avut curaj sa iau o doza asa de mare din cauza ca am probleme cu tensiunea si nu stiu cum reactionez,desi se pare ca produsul regleaza si tensiunea si colesterolul si multe altele...

Imi vine tare greu sa cred ca ai luat Colon Help si ti-a fost rau sa mori de la el. Daca ziceai de balonare, ameteli sau dureri de cap... poate. Are gust muuuult mai bun fata de Detoxicolon si nu te trimite urgent la toaleta. Detoxicolon e pentru cei care vor rezultate din prima zi si care probabil nu realizeaza ca produsul respectiv contine laxative puternice. De unde si efectul imediat. Eu una nu as face o detoxifiere cu laxative. Cat despre ingrasatul de la Colon Help... fals din nou. In prospect spune clar ca trebuie sa il iei inainte de masa daca vrei sa slabesti. Daca il iei dupa masa si apoi spui ca te-ai ingrasat nu cred ca e vina produsului... Oricum, fibrele nu ingrasa.

Citeaza

16.02.2012 / 19:08

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

ela ""...poate ca tot faptul ca nu bem apa cat trebuie este problema...si mai un amant.."

)))))))

Citeaza

16.02.2012 / 19:42

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 659
Scrie-i mesaj privat

 da, se zice ca foarte mult conteaza consumul de apa ... Ma, acum, fiecare organism cu reactiile lui. Am incercat o data ceva cu polen, miere, etc si mi-a fost si mie rau de nu mi-a mai trebuit! :D

Citeaza

16.02.2012 / 20:19

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

miruna_popescu a spus:

Imi vine tare greu sa cred ca ai luat Colon Help si ti-a fost rau sa mori de la el. Daca ziceai de balonare, ameteli sau dureri de cap... poate. Are gust muuuult mai bun fata de Detoxicolon si nu te trimite urgent la toaleta. Detoxicolon e pentru cei care vor rezultate din prima zi si care probabil nu realizeaza ca produsul respectiv contine laxative puternice. De unde si efectul imediat. Eu una nu as face o detoxifiere cu laxative. Cat despre ingrasatul de la Colon Help... fals din nou. In prospect spune clar ca trebuie sa il iei inainte de masa daca vrei sa slabesti. Daca il iei dupa masa si apoi spui ca te-ai ingrasat nu cred ca e vina produsului... Oricum, fibrele nu ingrasa.

mie una mi-a fost foarte rau,am crezut ca mor vreo doua zile...am spus,fiecare organism reactioneaza altfel,eu una nu am putut lua colon help...socrul meu nu a vrut sa slabeasca,l-a luat pentru ca i l-am dat eu....dar el s-a simtit foarte bine de la colon help..eu nu,poate pentru ca am si foarte probleme de sanatate...detoxicolonul nu are efecte rapide,nu poti spune asa ceva dar se simte in cateva zile o schimbare

Citeaza

Recomandari pentru tine si casa ta

16.02.2012 / 20:20

Nick: ela
Bucataras senzational
Bucataras din: 02.01.2010
Retete: 424
Scrie-i mesaj privat

gaby_d a spus:

ela ""...poate ca tot faptul ca nu bem apa cat trebuie este problema...si mai un amant.." )))))))

Gaby,imi era tare somn

Citeaza

20.02.2012 / 10:45

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 659
Scrie-i mesaj privat

Din experienta mea ... 

Joi dimi: 94,6 kg.

Joi la prinz: discutie cu Nutri: "Nana, ce parere ai de colonhelp?". "O porcarie!". "Dar de Detoxicolon?". "Probabil or fi si unele mai putin agresive. Oricum, un om normal nu are nevoie de asa ceva". "Dar am vazut ca se eimina o timpenie ..., placa draci mucoidala". "Ma, placa asta are rolul ei, echilibreaza flora instetinala ..."

Joi seara: prima portie de Detoxicolon, de la dacia plant, mi-am luat o cutie mica.

2 masuri de plante macinate, dimineata si seara, cu jumatate de ora inainte de masa. Recomandare: minim 2 litri de apa pe zi.

Zis si facut.

Luni dimineata: 91,6 kg.

Concluzie: gustul nu-i nici rau, dar nici placut. L-am suportat. Nu are efect laxativ. Duminica seara (ziua 3 deci) ma balonasem disconfortabil ...

Ma voi opri la doza asta (cutie mica) ...

Citeaza

20.02.2012 / 10:51

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

deci, daca in cateva zile ai dat 3kg jos...in cateva luni scapam de tot de tine...

Citeaza

20.02.2012 / 10:55

Nick: diaconta
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 27.07.2010
Retete: 723
Scrie-i mesaj privat

gaby_d a spus:

deci, daca in cateva zile ai dat 3kg jos...in cateva luni scapam de tot de tine...

ma duc si io sa-mi iau  ca ce m-am chinuit cu cele 6 kg,restul le dau jos cat ai clipi

multzam Gusti

Citeaza

21.02.2012 / 13:06

Nick: Sim0naWorld
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.02.2012
Retete: 379
Scrie-i mesaj privat

Anul trecut am luat si eu Colon Help si la mine a avut efect. Este foarte important sa bei multa apa.. nu mai stiu exact cat scrie pe prospect, eu beam si 4 litri / zi. Ptr cei care au probleme cu tranzitul intestinal este foarte bun, atata timp cat se respecta prospectul. Este adevarat ca nu are un gust nemaipoment, mai ales in combinatie cu iaurt, dar... baba sufera la frumusete :))

Dupa ce am luat Colon Help eu am inceput si o dieta, cu care am slabit 10 kg..

Si mi-am rezolvat si problemele de tranzit!

Citeaza

21.02.2012 / 18:27

Nick: Bunica
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 18.12.2008
Retete: 687
Scrie-i mesaj privat

gaby_d a spus:

deci, daca in cateva zile ai dat 3kg jos...in cateva luni scapam de tot de tine...

 beeeeeeeeeeeei  Gabi.....ti-o iei 

Acest mesaj a fost modificat de Bunica
Ultima editare: 21.02.2012 22:24:39

Citeaza

21.02.2012 / 22:01

Nick: Bunica
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 18.12.2008
Retete: 687
Scrie-i mesaj privat

 Asta seara era balonat  Dar zice el ca e OK!

Acest mesaj a fost modificat de Bunica
Ultima editare: 21.02.2012 22:24:11

Citeaza

23.02.2012 / 08:49

Nick: Ina
Bucataras Chef
Bucataras din: 09.04.2010
Retete: 579
Scrie-i mesaj privat

Bunica a spus:

 beeeeeeeeeeeei  Gabi.....ti-o iei 

=)))))) Cum isi apara closca puiul...

Citeaza

23.02.2012 / 11:32

Nick: gaby_d
Bucataras Minunat
Bucataras din: 14.10.2009
Retete: 617
Scrie-i mesaj privat

Bunica a spus:

 beeeeeeeeeeeei  Gabi.....ti-o iei 

Citeaza

25.10.2013 / 14:15

Nick: florinacatalina
Bucataras incepator
Bucataras din: 25.10.2013
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

In cazul meu foarte bine a mers pentru detoxifierea organismului produsul Untoxin. L-am luat la sfatul unei prietene e pe sit-ul www.untoxin.ro si dupa 3 luni de tratament ma simteam mult mai bine.

Chiar daca exista foarte multe persoane sceptice ca un  simplu supliment te poate scapa  complet de toxinele din organism eu stiu ca asta m-a ajutat!

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

laura_n

3385 puncte

Rocsi

2610 puncte

Constelatialeu

2522 puncte

Catalina L

1978 puncte

oanapl

1227 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]