modules/forum/post.tpl

Mi-ar face placere

30.11.2011 / 02:48

Nick: mihaelar63
Bucataras Suprem
Bucataras din: 11.12.2009
Retete: 1926
Scrie-i mesaj privat

Dragele mele mi-ar face placere la , profil sa fie comletata zona sau localitatea .

 Asa  ti-ai putea sa -ti faci o idee mai bine definita despre caracteristicile gastronomice ale zonei de apartenenta a utilizatorului .

Citeaza

30.11.2011 / 20:52

Nick: Bunica
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 18.12.2008
Retete: 687
Scrie-i mesaj privat

 Mihaelar, la profilul fiecaruia este trecuta si localitatea, dar nu toti o completeaza.

Citeaza

01.12.2011 / 11:36

Nick: mihaelar63
Bucataras Suprem
Bucataras din: 11.12.2009
Retete: 1926
Scrie-i mesaj privat

Bunica a spus:

 Mihaelar, la profilul fiecaruia este trecuta si localitatea, dar nu toti o completeaza.

  Am observat rubrica.

Ma repet poate o vad si cei care nu au completat .

         

Citeaza

02.12.2011 / 15:04

Nick: carmenvlad
Bucataras incepator
Bucataras din: 08.01.2011
Retete: 104
Scrie-i mesaj privat

mihaelar63 a spus:

Dragele mele mi-ar face placere la , profil sa fie comletata zona sau localitatea .  Asa  ti-ai putea sa -ti faci o idee mai bine definita despre caracteristicile gastronomice ale zonei de apartenenta a utilizatorului .

 Ai dreptate Mihaela, dar eu desi sunt de aproape 25 de ani in zona Dobrogei, tot ca in zona mea, a Dambovitei gatesc. Nu spun ca nu m-am lasat influentata si ca nu am avut de unde (slava domnului, in Dobrogea ai de unde alege), dar parca tot mai bine este ca acasa. Este totusi bine sa ne spunem localitatea unde locuim si traim, asa cred ca ne cunoastem mai bine, poate chiar ne imbogatim cunostintele despre zona respectiva sau poate daca avem ocazia chiar ne vizitam. Si eu de cate ori am ocazia sa vizitez un profil ma uit la locul unde traieste persoana respectiva, poate este din Constanta sau poate este din Bezdead, un sat ca o gradina inflorita din nordul judetului Dambovita. 

Citeaza

02.12.2011 / 18:10

Nick: ionela2682
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.02.2010
Retete: 362
Scrie-i mesaj privat

carmenvlad a spus:

 Ai dreptate Mihaela, dar eu desi sunt de aproape 25 de ani in zona Dobrogei, tot ca in zona mea, a Dambovitei gatesc. Nu spun ca nu m-am lasat influentata si ca nu am avut de unde (slava domnului, in Dobrogea ai de unde alege), dar parca tot mai bine este ca acasa. Este totusi bine sa ne spunem localitatea unde locuim si traim, asa cred ca ne cunoastem mai bine, poate chiar ne imbogatim cunostintele despre zona respectiva sau poate daca avem ocazia chiar ne vizitam. Si eu de cate ori am ocazia sa vizitez un profil ma uit la locul unde traieste persoana respectiva, poate este din Constanta sau poate este din Bezdead, un sat ca o gradina inflorita din nordul judetului Dambovita. 

Carmen... ce bine-mi pare cand gasesc o dobrogeanca de-a mea fie ea si" infiata" ....eu traiesc de cand m-am nascut in dobrogea dar pot spune ca am invatat sa gatesc preparate din toate regiunile tarii...cu toate ca marea este aproape ..nu-mi place pestele...dar nici marea!!asa ca o dau  cu mare placere pe un coltisor de munte cu preparatele specifice!!!

Acest mesaj a fost modificat de ionela2682
Ultima editare: 02.12.2011 18:11:46

Citeaza

02.12.2011 / 18:42

Nick: carmenvlad
Bucataras incepator
Bucataras din: 08.01.2011
Retete: 104
Scrie-i mesaj privat

ionela2682 a spus:

Carmen... ce bine-mi pare cand gasesc o dobrogeanca de-a mea fie ea si" infiata" ....eu traiesc de cand m-am nascut in dobrogea dar pot spune ca am invatat sa gatesc preparate din toate regiunile tarii...cu toate ca marea este aproape ..nu-mi place pestele...dar nici marea!! asa ca o dau  cu mare placere pe un coltisor de munte cu preparatele specifice !!!

 Ionela, asa cum ti-am spus ma bucur din toata inima ca esti atat de aproape de mine. Iubesc din tot sufletul acest tinut minunat al Dobrogei. De cate ori am ocazia merg sa mai vizitez cate ceva. Imi plac manastirile din Dogrogea, imi plac campurile largi, deschise atat de infloritoare primavara si imi place tot amestecul de turci, tatari, machedoni, romani si toate celelalte natii care locuiesc aici.  

Citeaza

02.12.2011 / 19:24

Nick: ionela2682
Bucataras incepator
Bucataras din: 03.02.2010
Retete: 362
Scrie-i mesaj privat

carmenvlad a spus:

 Ionela, asa cum ti-am spus ma bucur din toata inima ca esti atat de aproape de mine. Iubesc din tot sufletul acest tinut minunat al Dobrogei. De cate ori am ocazia merg sa mai vizitez cate ceva. Imi plac manastirile din Dogrogea, imi plac campurile largi, deschise atat de infloritoare primavara si imi place tot amestecul de turci, tatari, machedoni, romani si toate celelalte natii care locuiesc aici.  

" imi place tot amestecul de turci, tatari, machedoni, romani si toate celelalte natii care locuiesc aici.  '

Unora chiar amestecul acesta de culturi nu le este pe plac!!.Mimi plac mult preparatele musulmanilor..de aceea incerc sa invat prepararea unora dintre ele direct de la sursa!!

Citeaza

02.12.2011 / 19:38

Nick: danakarin
Bucataras incepator
Bucataras din: 09.10.2011
Retete: 128
Scrie-i mesaj privat

Dragelor, am urmarit discutia voastra , si daca imi permiteti, intervin si eu.

Si eu sunt de parere ca aceste spatii interculturale sunt foarte interesante, si patrarea diversitatii face ca peisajul( social, cultural etc) sa fie mai colorat. exista intotdeauna un echilibru intre identitate si diversitate, si , cred eu, e bine asa. Uniformizarea e plictisitoare si gri, dupa parerea mea...  E bine sa gatim ce stim de la mama si e bine sa fim deschisi la nou.  Asta e, doar, ce facem noi acuma ! cu drag, Dana

Citeaza

07.08.2022 / 01:47

Nick: killersmile
Bucataras incepator
Bucataras din: 05.08.2022
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

mihaelar63 a spus:

Dragele mele mi-ar face placere la , profil sa fie comletata zona sau localitatea .  Asa  ti-ai putea sa -ti faci o idee mai bine definita despre caracteristicile gastronomice ale zonei de apartenenta a utilizatorului .

 Interesting site i love it keep posting more!  kitchen upgrade

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:

TOP
utilizatori

Rocsi

1540 puncte

Ksenya

1075 puncte

gaby_duceag

1000 puncte

vasimur

227 puncte

 Merisor

200 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]