modules/forum/post.tpl

Locuri frumoase in Romania?

26.08.2010 / 15:00

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Am fost weekend-ul trecut fugitiv. Am auzit ca se mananca bine si am zis sa dam o fuga. Este la 20 km de Bucuresti. Mancarea foarte buna, nimic de zis, am luat niste sarmalute la ciaun cu mamaliguta si ardei iute, pastrama si ciorba de burta. Era foarte aglomerat fiind Sf Maria, muzica romaneasca de petrecere. Au niste casute la 120 lei pe noapte, cu pat dublu, aer conditionat si baie, foarte dragute, exact ce-ti trebuie pentru o noapte. Mai au niste uratanii pe acolo, un lac frumos, curat, unde poti sta si face gratar pt 10 lei pe zi si 100 lei pescuitul. E un loc mai curat si menajat unde esti ferit zic eu de manele si aglomeratie, mai civilizat. Au si piscina destul de mare si am intrat si in complex unde mi-a placut atmosfera. Merita incercat. http://picasaweb.google.com/cata.susu/PopasulDiana#

http://popasrusticdiana.ro/

Acest mesaj a fost modificat de susu
Ultima editare: 26.08.2010 15:06:22

Citeaza

26.08.2010 / 17:27

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 657
Scrie-i mesaj privat

 Super, multumim de informatie. Am fost si eu week endul trecut la Tincabesti (pe stinga, la 200 m de la intrarea in Tincabesti pe directia bucuresti-ploiesti) unde este o Cherhana. O sa pun pe site amanunte si poze

Citeaza

26.08.2010 / 22:32

Nick: medioto59
Bucataras senzational
Bucataras din: 01.02.2010
Retete: 545
Scrie-i mesaj privat

Boss, mie imi place tare mult acolo la Tancabesti...........pe ponton seara este o placere si daca mai canta si lautarii ............si au o saramura de  te lingi pe degete nu altaputin picanta).Eu cand am pofta de ceva peste si nu am chef sa fac acasa dau o fuga pana la Tancabesti.

Mai acum cativa ani mergeam destul de frecvent cu George la pescuit pe balta acolo..........si stateam sub salciile acelea pletoase.........foarte frumos.

Ti-a placut?.........hai pune poze , de-abia le astept.

Citeaza

28.08.2010 / 20:39

Nick: Bucataras
Bucataras suprem
Bucataras din: 19.07.2008
Retete: 657
Scrie-i mesaj privat

 Medi, extraordinar sub salcii. si noi ne-am pus paturile acolo. la 2 metri mai incolo te ardea soarele, insa sub salcii era excelent. eu am mincat plachie ... totul f bun, si borsul,si icrele de crap cu piine prajita, ceapa si masline. ceilalti au udat masa cu un vin alb de jidvei rece ... eu apa plata cu lamiie 

Citeaza

29.08.2010 / 15:11

Nick: Sidy
Bucataras grozav
Bucataras din: 15.02.2010
Retete: 691
Scrie-i mesaj privat

Sefu daca tot vrei sa vezi ceva frumos, iti recomand cand vii de la Alba Iulia spre Oradea  prin arieseni, cand ajungeti la Sudrigiu, sa o luati cativa km in dreapta la Chiscau sa vedeti Pestera Ursilor. Nu are sa va para rau ...

http://www.welcometoromania.ro/Apuseni/Apuseni_Pestera_Ursilor_r.htm

Am sa scriu peste putin timp un articol sa vada toata lume ce frumos este pe aici pe la noi.....!

Asa-i Corina ?

Acest mesaj a fost modificat de Sidy
Ultima editare: 29.08.2010 15:12:21

Citeaza

29.08.2010 / 15:31

Nick: medioto59
Bucataras senzational
Bucataras din: 01.02.2010
Retete: 545
Scrie-i mesaj privat

Boss, mamei mele ii place tare mult borsul de la Tancabesti.........chiar ma intrba  zilele trecute cand o duc la o portie.

Sidy si daca boss vine in zona poate petrece o noapte la Albac la mama cumnatei Anenei , unde zice ca este tare frumos.Si inca ceva ..........nu trebuie ratata fantana arteziana din Alba.

Citeaza

05.05.2011 / 12:04

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Fetelor anul acesta mi-am programat concediul in Maramures. Am analizat multe postari pe net si sunt nerabdatoare. O sa revin cu poze si impresii. Maramuresul este un loc cu oameni adevarati si spre rusinea mea putine locuri am vazut la noi, avem o tara pe cinste

Citeaza

05.05.2011 / 12:55

Nick: Dya
Bucataras senzational
Bucataras din: 25.10.2010
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

Avem o tara superba! Nu am vazut foarte multe locuri, cel putin nu atat cat mi-as fi dorit,,,, insa e minunat totul!!! Mi-a  placut mult Maramuresul,,, insa cel mai mult am fost fascinata de Cazanele Dunarii ,,,, Am am stat o saptamana la Eselnita insa am vizitat si imprejurimile,,, Un loc superb ,,, ! as putea sta sa privesc muntii, cerul, culorile ore intregi si nu m-as plictisi! mi-ar placea sa ma reintorc acolo....

Acest mesaj a fost modificat de Dya
Ultima editare: 05.05.2011 12:58:34

Citeaza

05.05.2011 / 13:24

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Sunt nerabdatoare sa merg. O sa revin cu impresiimail ales mancarica cred ca e punctul forte

Citeaza

05.05.2011 / 14:39

Nick: Dya
Bucataras senzational
Bucataras din: 25.10.2010
Retete: 651
Scrie-i mesaj privat

susu a spus:

Sunt nerabdatoare sa merg. O sa revin cu impresii mail ales mancarica cred ca e punctul forte

Asteptam!

Citeaza

05.05.2011 / 21:11

Nick: diaconta
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 27.07.2010
Retete: 723
Scrie-i mesaj privat

Fetelor,daca ajungeti in Maramures dati-mi de stire.Chiar sunt locuri care merita vazute.Mie mi-a placut tare mult si langa Cluj pe Valea Ierii,superba zona.

Citeaza

05.05.2011 / 22:37

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Diaconta astazi mi-am facut rezervare la pensiunea Doina aici   http://www.pensiune-doina.ro/galerie_foto.html  si apoi trebuie sa trec pe la pastravaria asta renumita http://www.pastravaria-alex.ro/. Nu mi-am facut rezervare decat pt 3 zile caci vrem sa mergem la intoarcere pe partea cu Moldova. O sa facem un tur mai bine zis in care sa vad Sighisoara, Sighetul Marmatiei, Vatra Dornei, Gura Humorului Bacau...etc. Cred ca o saptamana n-o sa ne ajunga asa ca doua ar fi rezonabil. De mult mi-a promis al meu sot ca ma duce acolo unde agatam harta-n cui. El a cam vazut toata Romania la volan insa eu nuDiaconta da-mi ponturi te rog, oricum ma pregatesc din timp si plec cu schema facuta

Citeaza

05.05.2011 / 23:17

Nick: diaconta
Bucataras Top-Chef
Bucataras din: 27.07.2010
Retete: 723
Scrie-i mesaj privat

susu a spus:

Diaconta astazi mi-am facut rezervare la pensiunea Doina aici    http://www.pensiune-doina.ro/galerie_foto.html   si apoi trebuie sa trec pe la pastravaria asta renumita http://www.pastravaria-alex.ro/ . Nu mi-am facut rezervare decat pt 3 zile caci vrem sa mergem la intoarcere pe partea cu Moldova. O sa facem un tur mai bine zis in care sa vad Sighisoara, Sighetul Marmatiei, Vatra Dornei, Gura Humorului Bacau...etc. Cred ca o saptamana n-o sa ne ajunga asa ca doua ar fi rezonabil. De mult mi-a promis al meu sot ca ma duce acolo unde agatam harta-n cui. El a cam vazut toata Romania la volan insa eu nu Diaconta da-mi ponturi te rog, oricum ma pregatesc din timp si plec cu schema facuta

Susu,Pensiunea Alex e o alegere excelenta.Ai sa gasesti informatii in articolele scrise de mine Hai Hui prin Maramures.Iti recomand si Baza turistica Suior cota 1000,Lacul Mogosa,Manastirea Barsana,Cimitirul vesel.Sau poate ajungi la Cascada Cailor langa Borsa.Maramuresul e un loc care-ti ia mult timp sa-l "savurezi"

Citeaza

06.05.2011 / 08:38

Nick: susu
Bucataras senzational
Bucataras din: 31.08.2009
Retete: 509
Scrie-i mesaj privat

Mersi mult Diaconta, sunt deja pe lista mea lunga insa nu stiu cand o sa le vad pe toate

Citeaza

03.12.2011 / 03:46

Nick: irina_v
Bucataras incepator
Bucataras din: 06.10.2011
Retete: 0
Scrie-i mesaj privat

Bran - pensiunea Gentiana

Citeaza
Selecteaza categoria de interes:
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

laura_n

3385 puncte

Rocsi

2610 puncte

Constelatialeu

2522 puncte

Catalina L

1978 puncte

oanapl

1227 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]