Ficăței de pui la tigaie fără ulei
Postat de: elucubratiiculinare in FicatÎntrebarea - Oare se poate? - mi-am pus-o de multe ori... Până nu încerci, "sigur" că nu se poate :)) Dar totuși de ce în tigaie? - pentru că tigaie, prăjeală ar fi cam pe aceeași...Citeste continuarea
Ficatei de pui cu condimente
Postat de: nilgun in FicatDeoarece de maine am decis sa tin dieta, iar nutritionista mi-a zis ca in prima zi sa mananc ficatei de pui pentru lipsa de fier din organism pe care o am, am decis sa fac ficateii astfel: fara...Citeste continuarea
Ficatei de curcan la cuptor
Postat de: babi5 in FicatPe linga celelalte feluri de mincare am facut si ficatei la cuptor, fiindca ii plac mult tatei. Nu se pregatesc greu, asa ca la treabaCiteste continuarea
Pranz Dukan
Postat de: LadyCrs in Aperitive / GarnituriDaca urmati dieta Dukan...este gustos si rapid de preparat.Citeste continuarea
Canja de pui (supa de pui in stil...
Postat de: cristeena20 in SupeDe mica am invatat ca a face supa de pui buna e o intreaga filosofie: tre sa fierbi puiul la foc mic, sa pui zarzavat, strecori supa limpede si fierbi taitei uneori separat sa ramana supa clara....Citeste continuarea
Pate de casa din ficatei de pui
Postat de: Ela68 in Aperitive / GarnituriGustul pateului facut in casa este excelent. Nu numai ca este foarte bun, dar este si sanatos fata de cel din comert care e plin de Eur-i. Primesc destul de des instiintari despre cum este...Citeste continuarea
Ficatei de pui cu ceapa
Postat de: abstract01 in FicatO mancare rapida, gustoasa si ieftinaCiteste continuarea
Ficatei de pui cu praz
Postat de: Constelatialeu in Mancaruri cu carneO mancare pe repede-nainte...Citeste continuarea
Papiote de jamon cu piept de pui,...
Postat de: sisterskitchen in Aperitive / GarnituriDacă v-aţi plictisit de prepararea clasicelor aperitive pentru masa de Crăciun sau Revelion, iată o reţetă excelentă! Cei care vor avea ocazia să guste aceste papiote de jamon vor fi cu...Citeste continuarea
Ficatei de pui in sos de rosii
Postat de: caroline in PuiReteta am vazut-o pe blogul lui Gaby_d - PAPA BUN ...Tare mult mi-a placut.Am zis sa o incerc si eu cu mici modificari.Reteta e foarte buna.O recomand. Mersi Gaby >:D<Citeste continuarea















