Asa va place istoria?

Postat de Mutulica in Cu de toate pe 17 Noi 2014 | 3769 vizualizari

Comentarii (11)

17.11.2014, 12:20

Buna ziua!

17.11.2014, 12:23

Mi-am revenit din socul alegerilor dar nu-mi revin din grafomanie si propun sa mi se ia acest drept caci sigur ajung sa fiu caterisit din comunitatea ortodocsilor(ceea ce ar fi o usurare financiara si un dezastru pentru mama si nevasta-mea ) dar si din comunitatea bucatarasilor , ceea ce ar fi un dezastru pentru mine.

17.11.2014, 12:34

Buna ziua!!

17.11.2014, 12:48

Nu va suparati! E vreunul ortodox din cei care au avut curajul sa-mi citeasca erezia?Nu faceti public acest lucru. Sunt doar curios.Am observat ca atunci cand pui problema religiei oamenii se comporta ca si cum le-ar intra un bat in cur.

17.11.2014, 13:08

Daca este subtirel batul intra mai usor daca este mai gross !!! atunci este o problema ca se simte durerea su la propriu si la figurat zi buna sa ai

17.11.2014, 13:08

Costel pentru mine biserica nu are de a face 100% cu credinta.Biserica reprezinta o institutie,sunt ortodoxa pentru ca asa m-au botezat ai mei ,am invatat la scoala si de la bunici mei despre cele sfinte etc. Personal nu am o parere buna despre biserica romaneasca (in general). In schimb copii mei sunt botezati la catolici ,a fost o alegere pe care inca nu o regret.Unicul om care ma face sa-mi schimb parerea in bine si e un exemplu pozitiv ,este noul Papa ..(nu ca nu ar mai fii si alti,dar eu nu prea am avut norocul sa-i intalnesc).

17.11.2014, 13:12

Nu trebuia sa spui asta in public, babi . Se va spune ca sunt de acord cu mine cei care se fac vinovati de apostazie.

17.11.2014, 13:14

Eu am crescut intr-o familie de comunisti , tu intr-o familie de apostati , suna ca dracu pentru cei care sunt orbiti sau pentru cei care ar vrea sa anuleze ideea de reforma.

17.11.2014, 13:16

Si eu cred ca institutia si credinta nu sunt una si aceeasi!Nu poate monopoliza credinta o institutie pe care o influenteaza interesele oamenilor.

17.11.2014, 13:21

Cam asa este treaba dar uneori nu vrem sa vedem realitatea si "ne face placere" sa ne prefacem ca totul este bine ..cat despre schimbare nu prea cred eu ca se va intampla o asa minune ..cine stie .Sa ai o zi cat mai frumoasa !!

17.11.2014, 21:30

Si eu sunt ortodoxa dar nu inseamna ca sunt de acord cu ceea ce fac "preafericitii" bisericii. Eu una as taia subventiile bisericii pentru ca au destule surse de venit NEIMPOZABILE.
P.S. daca nu comentez nu inseamna ca nu citesc. Nu ar trebui sa ti se ia acest drept.