Beneficiile nucilor caju

Postat de Adinuta in Bucataras eFeminin pe 15 Ian 2012 | 4527 vizualizari

Comentarii (11)

15.01.2012, 20:29

am auzit de efectele lor benefice,dar pretul e cam piperat

15.01.2012, 20:29

Foarte interesant, o gramada din informatii nu le stiam. Recunosc ca sunt privilegiat, mananc saptamanal la munca, fiindca pregatim peanut sauce ptr. frigaruile satay, iar sosul nostru de alune e pe baza de cashew nuts. Si cum coacem noi fro' 2 kile asa, cine crezi ca tot ia si mananca din ele, din cand in cand, ca sta tava o zi-doua in bucatarie . Chiar cred ca de vreo doua ori pe saptamana consum, exact cum scrie in ultimul tau paragraf.

15.01.2012, 20:36

pai Cristi,daca's asa la indemana,trimite si la mine cateva,poate termin mai repejor cu dieta

15.01.2012, 20:37

Si mie imi plac, insa da, cam scumpe ... am vrut sa aflu mai multe despre ele dupa ce am citit din intamplare undeva sau am auzit la radio, nici nu mai stiu, ca persoanele deprimate sau triste ar trebui sa consume nuci caju decat sa apeleze la medicamentatie pentru ca sunt un fel de "prozac natural"

15.01.2012, 20:54

mai apuc si eu cateodata si imi plac mult

16.01.2012, 07:24

na, pentru persoane deprimate sau triste...si niste banane sunt bune. Sa nu vorbim de ciocolata, ce bine ajuta!!

16.01.2012, 08:09

16.01.2012, 19:35

Si mie imi plac foarte mult, din pacata insa sunt cam scumpe.

16.01.2012, 20:39