Cumpăr timp liber

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 8 Feb 2014 | 2032 vizualizari

Comentarii (41)

08.02.2014, 14:08

Meri, dacă te uiţi şi la celelalte postări, ai să vezi că la fel de matinal am fost, deh, ca să comprim timpul. Timpul tău este liber, dar este ocupat, pentru cei dragi. Să sperăm că vei reuşi să-l umpli cu ceva suplimentar, chiar dacă timpurile-s tulburi. Zi minunată să ai!

08.02.2014, 14:17

Daca dai si niste coaste din alea de la borcan,poate-mi rup nitel din timpul meu,am berechet....

08.02.2014, 15:23

Cleme, negociezi, nu glumă.

08.02.2014, 15:46

tanjesc si eu dupa timp liber......mai ales momentele in care pot medita in liniste

08.02.2014, 16:02

Mihaela, toţi tânjim după timp liber, este una din marile dorinţe ale omului mileniului III. Zi bună să ai!

08.02.2014, 19:31

Sigur,timpul meu liber a avut un pret,deci e normal sa negociez...

08.02.2014, 19:43

Cleme, da, dar ştii că nici eu nu mă las aşa uşor.

08.02.2014, 19:48

Mda,ne cam certi tu parinteste Padre,da' nu-i bai.
Ca de data asta chiar ai dreptate.
Foarte mult timp liber aveam pe vremuri,chiar de lucram peste saptamana zi lumina,imi ramanea weekendul pentru treburi de suflet,pentru a citi o carte,ori pentru a hoinari.
Pentru sarbatori,ne pregateam indelete si aveam timp sa ne si bucuram.
E drept ca,nu stateam ore in sir la calculator,socializand ori citind fel de fel de lucruri,nu vorbeam ore-n sir la telefon,nu faceam aia,nu faceam ailalta,toate lucruri care mai degraba ne sunt de prisos decat de folos.
la mine n-ai sa gasesti timp de vanzare,sa stii

08.02.2014, 19:59

Padre...si eu cumpar...sa vedem cine ni-l ofera...stau la rand sa stii )

08.02.2014, 20:14

Die, nu zic multe, că dacă mi-a dat dreptate înseamnă că ştii sigur ce am vrut să spun. Zic doar că timpul trece nemilos de repede, şi că-n trecerea lui, nu ne dă nici un răgaz, condamnându-ne parcă la o cercetare de sine mult mai adâncă, obligatorie chiar în momentele în care simţim că ne sufocăm. Menţionez că rezolvarea nu constă în renunţarea la calculator, ca exemplu, că dacă n-am sta la calculator, sigur s-ar găsi un al mod de pierdere a timpului, uneori chir un mod de a câştiga mai mulţi bani, evident prin muncă, tot mai multă muncă. Şi nu e corect.
Seară minunată să ai!

08.02.2014, 20:15

Ruxy, s-o găsi careva, că noi suntem oameni serioşi şi plătim bine. )

08.02.2014, 20:26

Sigur ca gasim mereu moduri de a pierde timpul si suntem nechibzuiti de multe ori.

09.02.2014, 14:54