FLORI DE TOAMNĂ

Postat de portiadelumina in Cu de toate pe 29 Noi 2012 | 9146 vizualizari

Comentarii (18)

Ina

Ina
29.11.2012, 21:46

Că vânt a trecut peste el şi nu va mai fi şi nu se va mai cunoaşte încă locul său ...

29.11.2012, 21:47

29.11.2012, 21:50

Aşa zice psalmistul Ina, şi zice frumos.

29.11.2012, 21:50

scurt si trist.
Asta era agatat de "click"?

29.11.2012, 21:51

Andreea, eu am parte şi de astfle de scene ale vieţii. Mereu învăţ din ele.

29.11.2012, 21:52

Da Dia, dar n-am avut timp azi să postez. Am fost plecat, am postat şi dincolo une au fost foarte multe comentari. Eu, învăţ mereu, chiar şi de la dragii de copii.

29.11.2012, 21:54

In nevinovatia lor,copiii, sunt extrem de sinceri

Ina

Ina
29.11.2012, 21:54

m-ai facut sa plang...
Noaptea trecuta mi-am visat tatal, care este mort de aproape doi ani . Parca-l aveam mort in casa, noi eram prin curte ... apoi a inviat si a venit la noi slabit, a cerut o revista ( care era, in fapt, o coala de hartie ) pentru ca avea multe sa ne povesteasca / scrie ... dar a cerut intai sa se odihneasca, pentru ca era epuizat dupa zilele cat fusese mort... si m-am tezit ...

29.11.2012, 21:56

Da,cam rar mai trec pe dincolo.Oricum azi am fost cam trista si de aia.

29.11.2012, 21:57

Ina
de ceva vreme si eu mi-am visat tatal,venise inapoi si totusi asteptam sa moara

Ina

Ina
29.11.2012, 21:58

In visul meu, mi-era teama ca invierea lui sa nu fie doar un...vis . Din pacate, asa a fost .

29.11.2012, 22:00

Ştiu Buni, mereu mă surprind cu nevinovăţia lor care mă pune în încurcătură

29.11.2012, 22:02

Ştiu cum este Ina. Sâmbătă am făcut parastas tatălui meu de trei ani. Dar vezi tu, eu nu am vrut să te fac să plângi, ci am vrut să arăt seninătatea copilăriei curate înaintea celor care în experienţa vieţii aproape nu au învăţat nimic.

29.11.2012, 22:36

Padre
Trist ca sunt multi cei pierduti!

03.12.2012, 15:36

Si eu mi-am pierdut tatal cand eram insarcinata in 7 luni si jumatate cu puiul meu mai mare, Andrei. Pe Andrei l-am nascut la fix 40 de zile dupa moartea tatei!
Imi e asa dor de el chiar daca au trecut aproape 9 ani!

04.12.2012, 07:52

Doar atat, pot spune!

04.12.2012, 08:16

Ştiu Denisa cum este, tatăl meu a plecat acumm trei ani. Noi însă trebuie să continuăm drumul

04.12.2012, 08:18

Îţi mulţumesc frumos Cristina Dacă la şevalet nu mă pricep, încerc şi eu să prind câte o culoare din viaţăprin cuvinte.