ÎNGER, ÎNGERAŞUL MEU

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 7 Noi 2012 | 2813 vizualizari

Comentarii (38)

07.11.2012, 17:45

Ni mai ni ca s-o enervat taica parinte ))

07.11.2012, 17:53

Supărare de om bătrân

07.11.2012, 20:17

Padre tie ti se spune "taica parinte" prin traditie , mie mi se spune tatae "pe bune" !

07.11.2012, 20:21

de pe la 6-7 anisori,pana in ziua de astazi il spun in fiecare seara,inainte de culcare,ce este interesant daca adorm vreodata rupta de oboseala si uit sa imi spun rugaciunile,ma trezesc in miez de noapte si imi aduc aminte ca nu le-am spus si atunci ma rog iar apoi adorm

07.11.2012, 20:23

Gata taica,ma duc sa muncesc ceva ))

07.11.2012, 21:09

Eu cred cu tarie de cand eram copila ca fiecare avem mereu cu noi un inger pazitor si sta pe umarul nostru drept.Asa stiu eu.Si chiar daca sunt mai maricica acum, tot zic rugaciunea aceasta deoarece imi place mult

09.11.2012, 00:00

Ce frumos ca sunteti mari si spuneti aceasta rugaciune . Eu am mai zis-o doar in momente de mare cumpana .
Asa este Parinte , de multe ori trec ca gasca prin apa . Nu ne ste sa deslusim doar cateodata unele taine . Azi in timpul slujbei am realizat ca sunt o norocoasa , pentru ca am doi ingeri nu doar unul : Marele Arhanghel Mihail si Ingerul Pazitor .
MI-ai facut dor de Psaltire , de cate ori o citesc gasesc un alt inteles celor citite care mod minunat se potrivesc si ma ajuta in rezolvarea framantarilor mele duhovnicesti sau lumesti .

09.11.2012, 15:08

Minunat articolul!

09.11.2012, 19:29

Offff ce frumos Padre....copilul din mine nu va uita niciodata aceasta rugaciune minunata...ea va ramane intiparita pentru totdeauna in sufletul meu! Multumesc!

14.11.2012, 07:54

Dupa cum stiti, deja, eu sunt de alta confesiune. Dar in ciuda acestui fapt am invatat aceasta rugaciune, odata cu copiii mei Cum spune Mihaela, timpul a trecut, copiii au crescut si fiecare se roaga in felul sau acum Eu multumesc, bunului Dumnezeu, pentru ca imi da putere, tarie, rabdare si ca ma trezesc in fiecare dimineata alaturi de cei dragi, oferindu-mi inca o zi pe lumea asta, asa cum e ea cu bune si rele

14.11.2012, 08:08

Ştiu Cristina, mi-ai spus. Ştiu însă că te-ai cununat în ortodoxie, că încerci să înveţi cele noi şi că lupţi să înţelegi pe cele corecte, curate. Toate confesiunile creştine recunosc îngerii ca trimişi ai lui Dumnezeu. Ba chiar şi musulmanii îi recunosc.
Eu îţi doresc cele bune şi de folos alături de cei dragi ai tăi.

14.11.2012, 08:08

Mulţumesc frumos Mina pentru gândul tău bun

14.11.2012, 08:10

Ruxy Tare mult apreciez pe adulţii cu suflet de copil,ei sunt dovada că sufletul nu îmbătrâneşte niciodată, că este partea veşnică şi frumoasă din noi.