N-am curent, dar am Lumină

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 13 Sep 2013 | 2059 vizualizari

Comentarii (46)

13.09.2013, 07:01

Lumina lina a sfintei slave ...

Buna dimineata

13.09.2013, 07:08

`neata buna ,Padre ! Uneori avem nevoie si de pene de curent ca sa realizam ca viata trebuie pretuita si nu trebuie legata neaparat de tehnica moderna .Zic si eu,ca mai mult nu ma duce capul....la noi n-a fost pana ,dar a plouat mocaneste,de toamna.....
PS.Am remarcat cata risipa de curent faceau norvegieni,mi s-a parut un pic aiurea,lor probabil ca nu...sigur n-au trait alte timpuri.... Gata ca scriu mai mult decat tine...

13.09.2013, 07:19

Buna dimineata

13.09.2013, 07:20

Buna dimineata Parinte!

13.09.2013, 07:45

Buna dimineata Padre! Frumos ai scris!

13.09.2013, 07:47

Buna dimineata ,Parinte!

13.09.2013, 08:11

Ce frumos ai luminat această dimineață mohorâtă de toamnă Neața!

13.09.2013, 08:45

Buna dimineata Padre!

13.09.2013, 08:49

buna dimineata

13.09.2013, 08:52

neata Padre!

13.09.2013, 08:55

Buna dimineata

13.09.2013, 08:55

Neat Padre!

13.09.2013, 09:02

Lia, da, ai scris primele cuvinte ale unei frumoase cântări din slujba vecerniei. O zi minunată să fie la casa ta!

13.09.2013, 09:03

Cleme, risipă de curent facem şi noi, dar nu ne dăm seama. Dar asta nu e marea probemă a vieţii, cred că mai importantă este lumina sufletească, odată oprită nu mai poate fi reconectată. Neaţa!

13.09.2013, 09:03

Neaţa bună, Ica_mama!

13.09.2013, 09:03

Bună dimineaţa, Crina!

13.09.2013, 09:04

Mulţumesc, Dea! Am scris pe întuneric, dar cu Lumină. Zi bună să ai!

13.09.2013, 09:04

Bună dimineaţa, Lucia!

13.09.2013, 09:05

Mulţumesc frumos, Cristina! Rodul scrisului meu vine dintr-o inspiraţie aparte, şi ştii de unde. Zi minunată să ai!

13.09.2013, 09:06

Bună dimineaţa, Vladimir!

13.09.2013, 09:06

Bună să fie ziua şi la tine, Ela!

13.09.2013, 09:07

Neaţa bună, Corina!

13.09.2013, 09:07

Bună dimineaţa la Sibiu, Ancuţa!

13.09.2013, 09:07

Neaţa bună, Simona!

13.09.2013, 09:12

Buna dimineata
Nu stiu cum se face dar e cam bezna la mine-n suflet acum,atat de mare nevoie as avea de ....o luminita cat de mica.
Am obosit si nu doar trupeste ori mental....