Sarbatorim femeia - Retete care iti amintesc de femeile dragi din viata ta

Postat de Bucataras in Concurs pe 8 Mar 2016, 16:45

Articol pe placul a 44 bucatarasi
comenteaza

La multi ani, femei minunate! De ziua voastra va daruiesc, pe langa cele mai frumoase ganduri, un concurs dragut. Este cu si despre voi :). Asta nu inseamna, desigur, ca nu pot participa si barbatii ;)

De 8 Martie ne amintim de toate femeile dragi din viata noastra. De multe ori amintirile despre ele se leaga de momente luminoase petrecute impreuna, de generozitatea si afectiunea lor de-a lungul anilor, dar si de o prajitura pe care ne-au pregatit-o candva, o reteta pe care am aflat-o de la una dintre ele sau ale carei trucuri le-am deslusit impreuna.

Fie ca e vorba de mame, bunici, matusi, prietene ale noastre sau ale mamelor noastre, in sufletul nostru este cuibarita cu siguranta imaginea a cel putin unei femei dragi, in legatura cu una sau mai multe dintre retetele pe care le-am incarcat de-a lungul anilor pe acest site frumos, el insusi incarcat de prietenii frumoase si doamne dragi.

Intre 8 si 20 martie te invit sa inscrii in aplicatia de concurs Sarbatorim femeia retetele incarcate de tine in site-ul Bucataras care iti amintesc de femeile dragi din viata ta si poti castiga unul dintre cele 3 premii grozave:

Televizor UTOK U24HD3

 

2 x Telefon inteligent UTOK Q40

 

Regulamentul pe scurt:

data de start inscriere: 08.03.2016, ora 13:00

• data de oprire inscriere: 20.03.2016, ora 23:59

Inscrierea se va face prin accesarea aplicatiei de concurs "Sarbatoreste femeia" si va fi validata sau nu dupa ce au fost introduse toate elementele cerute in pagina de concurs (fotografie finala reteta, link valid catre reteta personala din pagina din Bucataras.ro ce se doreste a fi inscrisa, titlul retetei). Participantii pot inscrie orice reteta inscrisa in site pana la data de 20 martie 2016 (inclusiv cele incarcate din contul de utilizator inainte de 8 martie).

2. Votarea: Un utilizator poate vota mai multe retete, dar pe fiecare dintre acestea doar o data pe zi. Este necesar sa ai cont si sa fii logat pe bucataras.ro pentru a vota!

 • data de start votare: 21.03.2016 ora 06.00

 • data de oprire votare: 27.03.2016 ora 23:59

Un utilizator poate vota oricate retete, dar o singura data pe zi aceeasi reteta. Retetele votate prin frauda vor fi descalificate.

3. Clasamentul voturilor

La finalul perioadei de votare va fi realizat un top al retetelor in functie de numarul de voturi.

Se vor califica in faza de jurizare primele 30 retete, in ordinea voturilor. Votul public reprezinta 50% din punctajul final, iar juriul Bucataras.ro va oferi a doua jumatate din scor. 

4. Jurizarea, desemnarea castigatorilor: 28.03. – 30.03.2016

Jurizarea va fi efectuata de juriul format din echipa Bucataras. Criteriile de jurizare vor fi: descrierea pasilor de preparare, aspectul preparatului final.

Castigatoare vor fi primele 3 retete clasate inIn cazul in care doua sau mai multe imagini au acelasi punctaj, va castiga reteta clasata mai sus in topul juriului.

Castigatorii vor fi anuntati pe 31 martie 2016.

Acestia vor face obiectul unui articol in care ii vom ruga sa ne povesteasca despre modul in care retetele castigatoare la amintesc de femeile dragi din viata lor :)

Mult succes, dragii mei!

Kuvings Romania Crockpot Romania Babyliss Romania Breville Romania DirtDevil Romania Ozen Romania
Kuvings Romania Crockpot Romania Breville Romania Babyliss Romania DirtDevil Romania Ozen Romania

Recomandari electrocasnice

Fierbator Style Black

- 37 %
299.99 lei
189.99 lei

Caserola vidare 2.366 L

- 35 %
199.99 lei
129.99 lei

Mixer compact cu bol

- 60 %
499.99 lei
199.99 lei
TRANSPORT GRATUIT
pentru comenzi mai mari de 100 de lei
PLATA IN RATE FARA DOBANDA
pana la 12 rate

Comentarii (28)

Ina

Ina
21.03.2016, 22:46

miki ))))))))))

22.03.2016, 08:50

Pai nu Ina?!? Asa ar fi fost frumos!

Ina

Ina
23.03.2016, 20:07

pai daca deja te gandesti la premiu, mai e dezinteresat?