Pate din ficat de pui
Postat de: panacris in Aperitive / GarnituriMultumesc Anca, ptr idee. A iesit o bunatate!Citeste continuarea
Pui umplut "broscuta"
Postat de: LadyCrs in PuiAzi am petrecut o gramada de ore pentru ca mi s-a pus mie pata sa fac pui umplut...a iesit el un pui umplut cam turtit ( seamana cu o broscuta esuata mai degraba) dar fost bun. A fost prima oara...Citeste continuarea
Ficatei de pui cu piure de cartofi
Postat de: privatelaura in FicatO papica buna pentru pitici si nu numai!Citeste continuarea
Ficatei de pui cu sos de vin si cus-cus
Postat de: panacris in FicatO manacarica rapid de preparat pe canicula!:)Citeste continuarea
Ficatei cu sos rece si cartofi noi
Postat de: Sidy in FicatO mancare buna de tot, sanatoasa si usoara.Cu siguranta farfuriile vor ramane curate dupa ce mancati...Citeste continuarea
Ficatei de pui in sos de tarhon
Postat de: MotanLaOale in FicatFacuti dupa Gaby, inlocuind dovlecelul cu tarhon. Foarte bun! Mi-a adus aminte de chiftelute in sos de tarhon, mancarea copilariei mele. Trebuie sa o fac din nou si pe ea!Citeste continuarea
Salata calda cu ficatei si mere
Postat de: Oana in FicatO nebunie de gusturi, extrem de delicios!Citeste continuarea
Rulada cu ficat de curcan
Postat de: mamaieelena in CurcanDe cand am vazut la rocsi rulada am dorit sa o fac si eu si iata cum? Multumesc rocsi.Citeste continuarea
Ficatei de pui la cuptor cu cartofi...
Postat de: adasev12 in Ficatf buni la cuptor, nici nu se compara cu cei facuti la tigaie...am papat cat pt 3 zile...si nu-s amatoare de ficat, recunosc...Citeste continuarea
Rulada de pui cu ficatei
Postat de: sufletista in Ficatreteta preluata de la Miha >:D<Citeste continuarea
Tigaie picanta de pui
Postat de: mikidaniro in PuiAceasta mancarica este una dintre preferatele piticei mele.Da!surprinzator,dar asa este,ea mananca mai condimentat si decat mine,:)) seamana cu sotul meu in privinta aceasta:).Desi este destul de...Citeste continuarea
Ficatei de pui cu sos de rosii
Postat de: Retetegg in FicatVa prezint astazi o reteta tare buna cu ficatei, din categoria 'te lingi pe degete' !Citeste continuarea
Coronita de ficatei
Postat de: Sidy in Aperitive / GarnituriPentru ca ne plac mult ficateii de pasare am incercat sa-i fac pane...putin mai altfel.Iata ce a iesit...Ceva bun si savuros....Usor de facut si in timp scurt.Citeste continuarea















