Băltoaca

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 28 Ian 2013 | 1445 vizualizari

Comentarii (34)

28.01.2013, 22:58

o saptamana cu ganduri bune!

29.01.2013, 06:13

Să fie şi la casa voastră Miha

29.01.2013, 07:21

" O lapovita de ginduri pestrite,venite de peste tot,orbind pe cei ce vor sa iasa la mal pentru a putea merge mai departe"Bine ati scris! Sa aveti o saptamana fericita

29.01.2013, 07:40

O săptămână minunată să fie şi la tine Ica. Mulţumesc frumos pentru apreciere

29.01.2013, 13:57

Da,probabil ca lapovita gandurilor pestrite ne impresoara de multe ori,dar nu neaparat ajungem sa ne scufundam.Chiar de reusim sa plutim,aceste ganduri ne apasa sufletul.
Am fost foarte trista in ultima vreme,pentru ca m-am simtit atat de neputincioasa in fata suferintelor celor dragi.Nici macar nu poti sa te mai bucuri ca nu esti tu cel care se zbate in baltoaca.

29.01.2013, 14:03

Ştiu Dia. În ultima perioadă am tot auzit de lucruri ce aduc durere sufletului. Apoi, tot cugetând, am ajuns la concluzia că dincolo de durerea lor (mai ales fizică) noi trebuie să mergem mai departe. Noi trebuie să le arătăm lor, celor în neputinţe că avem această putere. Iar asta nu o putem face neapărat râzând, dar zâmbind, ştiind că la rândul lor la fel ne-ar îmbărbăta. Numai aşa putem trece prin această băltoacă.

29.01.2013, 14:05

Vor veni si vremuri mai bune,sunt convinsa