Candela

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 27 Mai 2013 | 1724 vizualizari

Comentarii (45)

27.05.2013, 06:19

`neata ,Padre !
Eu sunt o flacara vie,cel putin asa-mi place sa cred.....

27.05.2013, 06:24

Buna dimineata,Padre!

27.05.2013, 06:41

Buna dimineata!

27.05.2013, 06:49

Neaţa bună, Cleme! Nu te contrazic, că ştii tu mai bine. Nu că eu n-am văzut.

27.05.2013, 06:49

Bună dimineaţa, Claudia!

27.05.2013, 06:50

Meri, neaţa bună la casa ta!

27.05.2013, 08:24

Buna dimineata Padre! Imi place cum ai scris despre lumina sufletului! Imi place sa-mi incep ziua citind postarilr tale!

27.05.2013, 08:25

Buna dimineata o zi cu spor har si dar de la Bunul Dumnezeu ..

27.05.2013, 08:29

Mulţumesc frumos pentru aprecieri, Mariana! Bună să-ţi fie ziua şi săptămâna!

27.05.2013, 08:30

Spor în toate cele bune şi la casa ta, Babi!

27.05.2013, 08:36

Buna dimineata!

27.05.2013, 08:46

Bună să fie dimineaţa şi la voi, Alina!

Lau

Lau
27.05.2013, 08:55

neata

27.05.2013, 09:07

Da Padre..."sufletul este cu adevarat o lumina" pe care ar fi frumos sa nu o "acoperim" niciodata. Tare frumos articol!

27.05.2013, 09:07

Buna dimineata Padre! Frumos scris!

27.05.2013, 09:08

Neata!

27.05.2013, 09:16

Ca deobicei!

27.05.2013, 09:16

Bună dimineaţa, Laurenta!

27.05.2013, 09:16

Mulţumesc frumos pentru apreciere, Patricia!

27.05.2013, 09:17

Vladimir Zi bună să ai! Îţi mulţumesc şi ţie pentru apreciere!

27.05.2013, 09:17

Bună dimineaţa, Adriana!

27.05.2013, 09:18

Îţi mulţumesc frumos, Cristina! Zi minunată să ai şi tu!

27.05.2013, 09:30

Cat de minunaaaaaat! Poti sa simti randurile astea cu har si de Sus daruite pana in adancul sufletului! Multumesc!

27.05.2013, 09:32

Hristos a inviat , Parinte 1
'Sufletul e o scantee,
Din a Domnului putere
Trup si suflet laolalta ,
Vor merge la judecata ,
Sa-si ia plata dupa fapta...'

Bunul si milostivul Dumnezeu sa ne lumineze sa fim precum fecioarele intelepte...sa avem mereu ulei pentru candelele noastre ...pentru asta trebuie sa vrem si noi sa lucram la ogorul sufletelor noastre...de multe ori sant obstacole si ispite dar cu vointa si rabdare vom reusi .
O zi minunata si linistita va doresc

27.05.2013, 09:39

Mulţumesc frumos, Ruxy! Chiar aşa am simţit în noaptea învierii privind marea de lumini pâlpâinde. Am primit un răspuns minunat într-o noapte binecuvântată.
O săptămână minunată să fie la casa voastră!