DEGEABA?, NU, DE POMANĂ

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 18 Sep 2012 | 1957 vizualizari

Comentarii (64)

18.09.2012, 20:55

Numai pentru bine. Alături de cei din familia mea îmi pomenesc mereu şi prietenii

18.09.2012, 20:58

Padre esti modest cand ai zis " dacă la reţete sunt începător, la vorbit sunt junior"! Senzational era mai aproape de adevar!
Tare imi plac scrierile tale si istorioarele cu talc din ele!

18.09.2012, 20:58

"Şi cred că uneori vorba ce zice cel ce dă, lui îşi dă îşi găseşte întrebuinţarea atât aici cât şi dincolo de această lume materială." Mare adevar,Padre! Mi-a placut mult povestioara.

18.09.2012, 21:02

Stiam,dar am vrut sa te tachinez

18.09.2012, 21:07

Vladimir mulţumesc. E un dar dat de Dumnezeu pe care cu bucurie îl dezvolt pentru cei din jurul meu

18.09.2012, 21:07

Mena e lecţia mea de viaţă împărtăşită cu voi.

18.09.2012, 21:08

Dia

18.09.2012, 21:11

Padre,tare ma bucur ca te avem printre bucatarasi!

18.09.2012, 21:18

Mulţumesc Mena

18.09.2012, 21:25

Noi le consideram lucruri simple, dar pentru altii sunt prea complicate si zic asta din experienta!Asta e, nu toti suntem la fel!

18.09.2012, 21:30

Şi totuşi trecem peste ele Rocsi, trecem şi trebuie să învăţăm tot ce e bine din aceste lecţii.

18.09.2012, 21:36

Viata merge inainte si cat traim invatam!

21.09.2012, 18:00

Eu cred ca Dumnezeu ne rasplateste in viata pe care o petrecem pe pamant pentru toate faptele noastre.

21.09.2012, 18:05

Nu Denisa. Aici primim înmiit mai puţin decât vom primi dincolo. Aici doar ne arată că va răsplăti din abundenţă. Aici e doar un semn spre a ne aduce aminte că plata se face în veşnicie şi în lumină.