DRAGĂ MOŞ CRĂCIUN,

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 15 Mai 2014 | 3079 vizualizari

Comentarii (60)

16.05.2014, 17:29

Mulţumesc frumos, Cris!

17.05.2014, 07:32

Parinte , mereu am spus ca tu esti intr-o buna masura preotul de maine, cel care nu e vazator in duh , nu face prorociri , dar da sfaturi mai bune decat pomii laudati despre care spune lumea ca fac minuni , dar iti dau un biletel cu aceeasi rugaciune pe care au dat-o la toti cei ce vin la ei , apoi grabesc omul , caci mai sunt atatia la rand si nu e timp si loc pentru nicio intimitate sau discutie ce ar putea intari sufletul.Toate cele bune!

17.05.2014, 12:56

Costel, sunt omul pe care l-ai cunoscut, simplu, cu convingeri sănătoase, cu poftă de muncă şi cu deschidere către oameni. Ca preot nu m-ai cunoscut (în slujire) ci doar prin cuvânt, dar îţi zic, omul şi preotul se îmbină, căci Lumina harului luminează deopotrivă, curăţind nevrednicia mea. Toate bune şi vouă!

19.05.2014, 20:55

minunat articol , m-am bucurat sa il citesc

20.05.2014, 17:51

Minunat!

20.05.2014, 20:23

Silvia, îţi mulţumesc pentru trecerea prin rândurile mele şi pentru apreciere.

20.05.2014, 20:24

Mena, mulţumesc! Şi bine ai revenit printre bucătăraşi!

21.05.2014, 10:25

Minunat articol daca am putea indeplini toate accestea " „dragostea, bucuria, pacea, îndelungă-răbdarea, bunătatea, facerea de bine, credinţa, blândeţea, înfrânarea, curăţia; (şi) împotriva unora ca acestea nu este lege.” am fi mult prea fericiti si mult prea bine ne-ar fi desii nu este greu de indeplinit fiindca Bunul Dumnezeu nu ne cere si nu ne da decit atit cit putem duce si pentru asta cu lacrami in ochi ii multumesc in fiecare zi .. Doamne ajuta ! Parinte