Placinta cu ravas

Postat de portiadelumina in Cu de toate pe 15 Aug 2012 | 2543 vizualizari

Comentarii (43)

15.08.2012, 20:24

Aşa, aşa Dia mulţumesc pentru aprecieri

15.08.2012, 21:03

Am citit, am meditat si am realizat cat adevar exista in tot ce ati spus!

15.08.2012, 21:27

Mulţumesc Mirela. Numai faprecieri calde am primit. Înseamnă că ceva-ceva am reuşit şi eu bun pe ziua de azi

16.08.2012, 11:26

Sunt convinsa ca in fiecare zi faci ceva bun pentru semenii tai

16.08.2012, 11:35

Încerc Dia, încerc şi cu ajutorul Celui de sus aproape mereu reuşesc

17.08.2012, 16:56

Padre...scrii dumnezeiesc! Iti merge direct la suflet si-l mangaie ca un balsam...asta e har divin, multumesc din nou!

17.08.2012, 17:19

Îţi mulţumesc şi eu Ruxy pentru aprecieri. Uneori Dumnezeu chiar îmi zâmbeşte luminându-mă cu cuvite pe care eu doar le amestec aşa, ca într-o frumoasă prăjitură

18.08.2012, 09:27

foarte frumos scris si parca te face sa vezi viatza mai cu seninatate si sa iti doresti zi de zi sa te bucuri de ea sperind ca vei gasi mereu ravase norocoase

18.08.2012, 09:37

O "placinta" excelenta. Mult adevar parinte in cuvintele tale. Incercam sa ne ascundem defectele si greselile, avem vise si sperante, toate pudrate cu zahar dulce (asa cum am vrea sa ne fie in viitor).

18.08.2012, 20:01

Mulţumesc Caroline. Într-adevăr viaţa trebuie privită cu mai multă seninătate, cu seninătatea copilăriei, cu bucuriile ei neaşteeptate trecând peste grutăţile ce vin mereu, mereu

18.08.2012, 20:03

Apăi Dena, dulceaţă trebuie să fie şi în interior, că doar pudra nu ajută decât la cosmetizare. Să ne fie viaţa plină cu vise bune ce pot fi împlinite prin stăruinţa noastră în cele bune

21.08.2012, 17:50

O placinta reala si plina de adevar ai descris aici Padre. Trebuie sa nu uitam de unde am plecat, unde suntem si unde vrem sa ajungem

21.08.2012, 20:39

24.08.2012, 01:33

Parinte, cred ca mancarica aceasta din cuvinte tine cel mai bine de foame...si este cea mai dulce si aromata...! Multumesc!

05.09.2012, 15:13

Frumoasa descriere !

05.09.2012, 16:38

Mulţumesc Adina Sunt cuvintele ce dau culoare reţetelor mele de viaţă.

05.09.2012, 22:22

nu am cuvinte decat la superlativ deosebit