Vaccinul antiorice

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 20 Ian 2013 | 1851 vizualizari

Comentarii (38)

20.01.2013, 14:52

Să fie şi la casa ta asemnea Ica, cu multă bucurie

20.01.2013, 14:54

Mulţumesc frumos Gaby Se vede că ai trecut, că e moderat şi apărut în caseta aceea

21.01.2013, 14:36

Din pacate abia acum am ajuns sa citesc articolul.. dar vb ta, niciodata nu-i prea tarziu!
Ar fi interesant un vaccin antiorice dar viata ar fi prea searbada.. Cat despre doctori si medicamente.. dupa o luna jumatate de lupta cu o gripa pacatoasa, m-am lecuit!!! Am incercat cu "naturiste", dar dintr-o jumatate de cescuta de tuica fiarta n-am mai fost in stare sa spal vasele Am micsorat doza, si mi-a priit se pare
Si ca sa redevin serioasa, asa cum ma stie lumea p-aici, primul lucru pe care-l cer lui Dumnezeu in rugaciunile mele, este sanatate si iertarea de pacate! Restul le pot face singura, sub supravegherea lui Dumnezeu!

21.01.2013, 14:53

Tu iubita,adica te cam betivesti? )))
Oare daca-i dau si eu cu tuica nu ma lasa durerea de spate?

21.01.2013, 14:55

Dia Pai daca cu medicamente nu mi-a trecut.. am zis sa ma apuc de bautura... Dar se pare ca-ti trebuie scoala si ptr aia M-am facut praf dintr-o juma` de cescuta! P
Ptr spate ti-as recomanda Diclac sau Eqvagel - asta-i de uz veterinar.. ptr cai mai exact, dar foarte bun si la oameni!

21.01.2013, 14:56

Sa speram ca deseara dupa injectie si un masaj de la "medic" o sa ma mai lase,ca deocamdata e crunt

21.01.2013, 14:58

Oleleuuuu... e vb de doctoru ala dragut?! Ca.. parca m-a luat si pe mine un junghi..

21.01.2013, 15:10

Simo cred că nu doza de ţuică a fost problema, poate că n-a fost cu piper că aşa se face, aşa e prescripţia medicală
Frumos şi bine ceri în rugăciunea ta

21.01.2013, 15:19

Padre, ) mi-a pregatit-o un doctor.. e adevarat ca veterinar, dar tot doctor e Si era cu piper

21.01.2013, 15:44

Clar de la zahăr a fost Simo, ori prea mult, ori prea puţin

21.01.2013, 17:10

Padre, uite ca la asta nu m-am gandit.. Sa stii ca ai dreptate! Pe viitor voi bea tuica fara zahar!

21.01.2013, 17:13

Aşa Simo, dar să nu dai vina pe mine