Ficatei de pui in sos de rosii (cu...
Postat de: gaby_d in FicatStim cu totii destul de bine ca dovlecelul nu are un gust extraordinar, puternic, spectaculos. Si mai stiu - numa' eu - ca Danutu' e cam mofturos si daca s-ar putea ca fiecare mancare sa fie pe...Citeste continuarea
Drob de miel cu oua de prepelita
Postat de: Sidy in OaieDrobul de miel este un aperitiv cu un gust deosebit, puternic aromat de verdeturile proaspete ce se gasesc din belsug acum in piete. Are un nivel mediu de complexitate şi nu trebuie să stai mai...Citeste continuarea
Pui la cuptor umplut cu ficatei
Postat de: Retetegg in PuiNu pot sa descriu in cuvinte cat este de bun, cel mai bine este sa-l testati si voi sa va convingeti! :)Citeste continuarea
Tochitura de pui cu mamaliguta
Postat de: pusikmea in PuiTochitura este una dintre mancarurile preferate ale sotului meu, asa ca o fac foarte des si de fiecare data nu mai ramane nimic :) Intodeauna adaptez retele dupa bunul nostru plac, deci este...Citeste continuarea
Clatite umplute cu ficatei
Postat de: anomisana in FicatAm un prieten care este mare pasionat de gatit, iar asta este subiectul nostru preferat de discutii. Zilele trecute incerca sa-mi faca pofta de clatite cu cirese, dar mie mi s-a facut pofta de...Citeste continuarea
Ficatei prajiti cu cartofi noi si...
Postat de: Sidy in FicatDe cand am vazut reteta de cartofi noi cu mazare , la Anamaria7, m-am gandit ca am sa o testez.Si nu-mi pare rau deloc...A fost foarte, foarte gustoasa !!! Multumesc mult Anamaria7 !Citeste continuarea
Drob de pui
Postat de: gaby_d in Aperitive / GarnituriAnul acesta, pentru paste, am facut drobul dupa reteta Oanei. Apreciat de toata lumea, il dedic cu mare ,mare, mare drag lui Medi. Nu ca n-as fi putut sa-i dedic ceva dulce ci pentru ca ea vrea...Citeste continuarea
Rata umpluta cu sos de portocale
Postat de: RuxyRux in RataUn preparat numai bun de pus pe masa de sarbatoare....Citeste continuarea
Ficatei de pui la tigaie
Postat de: gaby_d in FicatAtat de simplu, rapid si atat de bun!!!Citeste continuarea
Clatite brasovene
Postat de: Corina33 in Aperitive / GarnituriCe pot sa spun decat........foarte bune, te lingi pe degete!Citeste continuarea














