CONCURS Montare D'Oro: Inscrie reteta ta de Craciun pe Bucataras.ro si poti castiga super-premii pentru deserturi aratoase!

Postat de Bucataras in Concurs pe 20 Noi 2018, 19:30

Articol pe placul a 34 bucatarasi
comenteaza

Dragi Bucatarasi,

Sarbatorile vin, sarbatorile vin... Intr-adevar, daca arunci o privire in calendar sunt atat de aproape, incat parca si simti mirosul prajiturilor. Tocmai de aceea, am bucuria va anunt startul celui mai grozav concurs culinar de Craciun, organizat de Bucataras.ro impreuna cu prietenii de la Montare D'oro - perfecta pentru orice desert ai tu pofta.

Iata provocarea culinara dulce si pufoasa:

Intre 20 noiembrie si 14 decembrie, inscrie in aplicatia de concurs CONCURS MONTARE: Inscrie reteta ta de Craciun pe Bucataras.ro si poti castiga super-premii pentru deserturi aratoase! retete potrivite pentru Craciun, preparate sau decorate cu Montare D'oro - perfecta pentru orice desert ai tu pofta - si poti castiga unul dintre cele 3 premii fabuloase pentru orice pasionat de gatit:

Premiul 1 - Mixer multifunctional Heavy Duty - KitchenAid

Premiul 2 -  Mixer de bucatarie - KitchenAid (Red)

Premiul 3 -  Mixer de bucatarie - KitchenAid (Silver)

Regulamentul pe scurt:

CUM PARTICIPI

1. Inscrii o reteta in contul tau de pe Bucataras.ro

2. Adaugi reteta in aplicatia CONCURS MONTARE

data de start inscriere: 20.11.2018, ora 19:00

• data de oprire inscriere: 14.12.2018, ora 23:59

Inscrierea se va face prin accesarea aplicatiei de concurs CONCURS MONTARE: Inscrie reteta ta de Craciun pe Bucataras.ro si poti castiga super-premii pentru deserturi aratoase! si va fi validata sau nu, dupa ce au fost introduse toate elementele cerute in pagina de concurs (fotografie* finala reteta, link valid catre reteta personala din pagina din Bucataras.ro ce se doreste a fi inscrisa, titlul retetei).

Atentie: *Fotografia finala a preparatului trebuie sa includa alaturi de acesta si produsul folosit in cadrul retetei, respectiv Montare D'oro - perfecta pentru orice desert ai tu pofta)

Puteti participa la concurs cu oricate retete potrivite pentru Craciun, preparate sau decorate cu Montare D'oro - perfecta pentru orice desert ai tu pofta, inscrise in site pana la data de 14 decembrie 2018.  

2. Votarea

Un utilizator poate vota mai multe retete, dar pe fiecare dintre acestea doar o data pe zi. Este necesar sa ai cont si sa fii logat pe bucataras.ro pentru a vota!

 • data de start votare: 15.12.2018 ora 00.00

 • data de oprire votare: 20.12.2018 ora 23:59

Un utilizator poate vota oricate retete, dar o singura data pe zi aceeasi reteta. Retetele votate prin frauda vor fi descalificate.

3. Clasamentul voturilor

La finalul perioadei de votare va fi realizat un top al retetelor in functie de numarul de voturi.

Se vor califica in faza de jurizare primele 20 retete, in ordinea voturilor. Votul public reprezinta 50% din punctajul final, iar juriul Bucataras.ro va oferi a doua jumatate din scor. 

4. Anuntarea castigatorilor:

Jurizarea va fi efectuata de juriul format din echipa Bucataras.ro si Montare D'oro. Criteriile de jurizare vor fi: aspectul preparatului final, originalitatea decorarii, respectarea temei concursului, punerea in valoare a produsului Montare D'oro folosit.

Castigatoare vor fi primele 3 retete clasate. In cazul in care doua sau mai multe imagini au acelasi punctaj, va castiga reteta clasata mai sus in topul juriului.

Castigatorii vor fi anuntati pe 21 decembrie 2018.

Mult succes, dragi bucatarasi talentati!

Regulamentul complet

Recomandari pentru tine si casa ta

TRANSPORT GRATUIT
pentru comenzi mai mari de 100 de lei
PLATA IN RATE FARA DOBANDA
pana la 12 rate

Comentarii (32)

10.12.2018, 17:12

Am vazut si la Profi.

10.12.2018, 19:02

E încărcată în contul meu dar nu k pot înscrie în aplicatie...cum procedez?

13.12.2018, 19:22

Camelia, trebuie sa accesezi aplicatia si sa inscrii reteta participanta.
"Inscrierea se va face prin accesarea aplicatiei de concurs CONCURS MONTARE: Inscrie reteta ta de Craciun pe Bucataras.ro si poti castiga super-premii pentru deserturi aratoase! si va fi validata sau nu, dupa ce au fost introduse toate elementele cerute in pagina de concurs (fotografie* finala reteta, link valid catre reteta personala din pagina din Bucataras.ro ce se doreste a fi inscrisa, titlul retetei)."